Sellainen joukkuekin kuin Juankosken Kuohu on kuulemma pelannut joskus peräti Pesäpallon SM-sarjassa (50-60 -luvuilla), niin on minullekin ainakin väitetty.
Antakaapas tilastoja tästä seurasta tulla. Ainakin yleisurheiluseurana näemmä kys.seura vieläkin pyörimässä ...
Juankosken Kuohu !!
Anonyymi
4
372
Vastaukset
- Anonyymi
Kuohu puhalletaan ensin juicen päältä ja sitten hörpätään. Äääh...
- Anonyymi
Juankoskella oli takavuosikymmeninä kaksi urheiluseuraa, Kuohu ja Pyrkivä. Kuohu kuului SVUL:ään ja Pyrkivä TUL:ään. Kuohussa urheilivat porvarien lapset ja Pyrkivässä työläisten.
- Anonyymi
Oikein muistat ja se Pyrkivä sai nimesä kun sen nuoret kaikki pyrki Kuohuun mutta niihen vanhemmat kielsi semmosen porvarillisen hapatuksen.
- Anonyymi
Kuohu luopui SM-sarjasta kun Vetelin Kuivat voitti sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421564Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892