Vihreitten vaatimus !

Huh Huh .... Marin paljasti että vihreät ovat vaatineet hallituspuolueitten tukea Haavistolle tai lähtevät hallituksesta !

Jopas jotakin ? no sehän on tullut selväksi että Vihreät kaivavat kuoppaansa,
mutta että vielä tämäkin kortti on käytetty !

Kepun Kurvinen on jo tehnyt pesäeroa ja nyt myös Sosdem Marin huomaa että on aika jättää hukkuva Haavistolaiva ennen kun kansan suosio menetetään kokonaan !
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä oli se viimeinen niitti; Suomen Marinin hallitus ja sen puolueen kansanedustajat alistuvat epäsuoraan kiristykseen, kunhan vaan saavat olla vallassa/hallituksessa.
Vihreäpuolue, Ohisalon johdolla ovat epäsuoria kiristäjiä!
Mitä luurankoja Rinteen/Marinin hallituksesta löytyy?

Olisiko syytä tutkia pohjia myöten, nyt saman tien, tämäkin tapaus:
"Lehti; Kolme sieppauksesta epäiltyä paraguaylaista miestä lentänyt Suomeen- saaneet turvapaikan ja passit.
Interpolin etsintäkuuluttamia...kolme paraguaylaista miestä kuuluivat vasemmistolaiseen Patria Libre-puolueeseen, joka muuttui marxilais-leninistiseksi ja nationalistiseksi Ejercito del Pueblo Paraguay-sissiliikkeeksi.
miehet olivat neuvotelleet "Suomen viranomaisten tai vasemmistolaisten liikemiesten" kanssa poliittisen turvapaikan saamisesta Suomesta".
-9.10.2019 MTV-uutiset-

Olettiko Haavisto Al-Holin vankileirin isis-vaimojen lapsineen junailun Suomeen toimivan yhtä helposti? Salaa, sanallisesti? YKn järjestöjen avulla? Rehottaako korruptio Suomen vallanpitäjissä? Onko vihreiden pakolaismyönteisyys vain piiloihmiskauppaa? Onko tämä sitä globalisaatiota, missä poliitikot haluavat meidän olevan?

Tutkivalle, puolueettomalle, vapaalle journalismille olisi Suomessa töitä!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Huh Huh .... Marin paljasti että vihreät ovat vaatineet hallituspuolueitten tukea Haavistolle tai lähtevät hallituksesta !

Jopas jotakin ? no sehän on tullut selväksi että Vihreät kaivavat kuoppaansa,
mutta että vielä tämäkin kortti on käytetty !

Kepun Kurvinen on jo tehnyt pesäeroa ja nyt myös Sosdem Marin huomaa että on aika jättää hukkuva Haavistolaiva ennen kun kansan suosio menetetään kokonaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu