Thomson TCM410 + NAT

Joop eli minulla on tällänen kaapelimodeemi mallia Thomson TCM410 ja on pelaillut ihan hyvin muuten paitsi siinä se mukana tullu NAT vähän häiritsee. Onko joku onnistunu configuroimaan sitä tai osaisko joku auttaa? Netistä yritin ettii mutta ei löydy.
kiitos
11198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kerran olen tuollaiseen tormännyt ja muistelisin ettei siinä mitään NATia ole. Pelkkä palomuuriton simppeli purkki.

NAT on operaattorin palvelimella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lars kirjoitti:

Joop eli minulla on tällänen kaapelimodeemi mallia Thomson TCM410 ja on pelaillut ihan hyvin muuten paitsi siinä se mukana tullu NAT vähän häiritsee. Onko joku onnistunu configuroimaan sitä tai osaisko joku auttaa? Netistä yritin ettii mutta ei löydy.
kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu