Kunkirjoittaa Suomi24 hae keskusteluista hakukenttään minkä tahansa puolueen puheen johtajan nimen, löytää haku heti vaikka kuinka paljon tuloksia.
Säännön vahvistavan poikkeuksen muodostaa Perussuomalaisten puheenjohtaja Jussi Halla-aho. Jos kenttään kirjoittaa sanan halla-aho, saa vastaukseksi 'Ei hakutuloksia'.
Mistähän tämä tämmöinen johtuu? Onko haku-toiminto jotenkin epäkunnossa vai onko halla-aho -hakutulokset estetty jostakin syystä tarkoituksella?
Suomi24 haku ja Halla-aho
7
74
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikka muut puheenjohtajat löytyvätkin sukunimen perusteella, pitää Halla-ahon kohdalla kirjoitta hakukenttään tuttavallisesti 'Jussi', niin alkaa tuloksia ilmestyä.
- Anonyymi
Kirjoitin Jussi, niin johan rupesi löytymään.
Moikka! Kiitos huomiosta! Jussi Halla-ahon sukunimessä tuo viiva aiheuttaa tällä hetkellä sen, että haku ei toimikaan samalla tavalla kuin joidenkin muiden nimien kohdalla. Voit koittaa hakea ilman viivaa (Halla aho) tai hakea lainausmerkkien kanssa eli "Jussi Halla-aho" tai pelkkä "Halla-aho". Näillä toimilla pitäisi tulla tuloksia! 💯
Terkuin,
Emma,
Suomi24-tiimi- Anonyymi
Eipä juolahtanut mieleeni kokeilla neuvomillasi tavoilla.
Kiitos, Emma ja Hyvää Joulua!
T: Ketjun aloittaja Anonyymi kirjoitti:
Eipä juolahtanut mieleeni kokeilla neuvomillasi tavoilla.
Kiitos, Emma ja Hyvää Joulua!
T: Ketjun aloittajaHyvää joulua! 😊🎄
-Emma
- Anonyymi
Halla-aho julkaisee twitterissä ja facebookissa, alla
Facebook Halla-aho 20.12. "Suomi tukee islamistista terrorismia monin tavoin. Kelan rahaa virtaa kurkunkatkojille, mutta tämän lisäksi Suomi on täydellinen turvasatama, jonne voi palata jäähdyttelemään, kun sotaonni kääntyy. Ketään ei tuomita, ketään ei syytetä, yhtäkään esitutkintaa ei käynnistetä.
Jihadismi on ihmiselle sitä, mitä vesikauhu on koiralle. Noista naisista ei tule kalua. Eikä tulle lapsistakaan, koska "lapsen oikeudet" eivät Suomessa sisällä oikeutta kasvaa vapaana jihadismista.
On osuvaa, että vihreä on islamin väri."- Anonyymi
"Jihadismi on ihmiselle sitä, mitä vesikauhu on koiralle."
Huono vertaus Halla-aholta. Kuvaa paremmin Halla-ahon puutteellista yleissivistystä kuin sitä, mitä jihadismi on ihmiselle.
Kun koirassa alkaa ilmetä vesikauhun oireita, kuolee se muutamassa päivässä. Jihadismi ei tapa kantajaansa niin kuin vesikauhu, Ulkopuoliset ovat eri asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2867963Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1754199Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1822490Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy302407Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17942097- 471600
- 491575
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s141507Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421284- 1661245