Hei! Onko täällä samankokeneita joko naisia(niinkuin minä) tai miehiä joiden ongelmaksi parisuhteessa/avioliitossa on muodostunut epämääräinen haluttomuus? Asia on kipeä ja jokaisella varmasti oma tarinansa. Haluan kuitenkin avata keskustelua siitä näkökulmasta,että haluja olisi,mutta ne joko eivät kohtaa tai toinen osapuoli ei ole kiinnostunut. VAIN asialliset kommentit,tämä on aikuisille,parisuhteessa/avioliitossa eläville tai näistä syystä tai toisesta erilleen ajautuneille.
Itsellä haluttomuus liittyy vahvasti miehen välinpitämättömyydestä,koen siis etten ole miehelle "mitään" ja tämä saa aikaan riittämättömyyden tunteen sekä alkaa masentaa. Olen tehnyt omalta osaltani kaikkeni ,mutta esim sängyssä mun hiukset kuulemma menee suuhun,niin ei voi olla/nukkua "niin lähekkäin". Kaipaisin hellää rakkautta miehen puolelta ja myös kahdenkeskistä aikaa ilman pelkoa et toista ei vaan innosta/kiinnosta...
Haluaisin,mutta ei haluta
1
117
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä yksi 53v mies.
Vähitellen vaimo on ikäänkuin hiipunut.
Ei auta mikään - kyse ei ole arjen jakamisesta eikä siitä, ettenkö olisi aina huomioinut vaimon tarpeita seksiä harrastaessa - päinvastoin. Naisen nautinto on ollut parasta koko touhussa.
Näin se vain on 20 vuoden avioliiton aikana käynyt - enää ei vaimo halua.
Joskus nuoruudessa olin suhteessa, jossa seksittömyyttä kesti yli kolme vuotta, kunnes paljastui, että kyllähän naisella oli seksiä riittänyt. Pamahti sitten vieraalle paksuksi ja se oli siinä.
"Ei koskaan enää", ajattelin. Vaan nyt ollaan taas tilanteessa, jossa seksi on ikäänkuin kadonnut tästä suhteesta. Muuten kaikki on hyvin, mutta seksiä kaipaan.
Vaimo jopa kehotti hakemaan muualta.
En tiedä, mitä siitä pitäisi ajatella....
Tuntuu, etten pysty yksin korjaamaan tilannetta, joten umpikujaltahan tämä näyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439498"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn544106Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.543569Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1282702Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1072556Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1512330Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271997Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait171699Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331497- 711317