Kun Sipilän twiittejä ei ole näkynyt aikoihin?
Eikö Juha Sipilä twiittaa enään?
45
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onko ikävä?
- Anonyymi
Poissa silmistä, poissa mielistä?
Ei onnistu lestakepulilta tuokaan vatulointi.
Kosto odottaa noutajaansa.- Anonyymi
Keskusta kansan riisto jo vuodesta 2003. Kokemuksella.
köyhuien kyykytystä
Työläisten alipalkkausta ilmaistöitä kikyjä.
Vanhanen katainen sipilä
Jäteenmäki
Kivimäki
20 vuotta porvaripolitiikka a jo suomessa
Sehän näkyy kansan ostovoimassa ja palåkolaisten määr
Äss
Ja yritystukien jakeluna
Nauttikaa nyt porvarihallituksen luomasta keinotekoisesta työttömyydestä
Ja työnantajien ja yritysten palkan maksu haluttomuudesta
Euhän yritysten tarvisi työllistää kun saavat yritystuella loikoilla
Kaiiki mitä ny t on
Työttömyys
Pakolaiset
Kurjuus
Rikaiden riisto
Köyhyys
Kalliit terveyspalvelu
Kalliit vuksrat
Asunnottomuus
Kaikki on kaksikyt vuota haliineen oikeisto porvari hallistusten akaansaamaa köyhien riisto
Yritystuet kyllä juoksee kuten k aikkintietää b
- Anonyymi
Saarikon Kepu teki yksin sen mihin Sipilän Perskeko ei pystynyt:
Nöyryytti vasemmiston totaalisesti poistamalla vasemmiston ikääntyvien kannattajien eläkeputken, eli käytännössä duunarin vanhuudenturvan!
Hyvä Saarikko, Sipilä voidaan siirtää jo historian hämärään!- Anonyymi
Koko hallitus lapioi lisää rahaa matuille ja gepardi hatuille ...herätkää nut juma....a..ei näin voi jatkua...olisiko kantaauomalainen mitään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin asia on.
https://yle.fi/uutiset/3-11702131Jos oltaisiin saatu sipilän sote.
Niin oltaisiin kaikki kuoltu koronaan.
Kun hoitoon aan sipilän rikaat - Anonyymi
Juu, kiitokset vaan Saarikolle ja muille sinne hallitukseen. Tässä jännityksellä odotellaan seuraavia yt-neuvotteluita. Olen vähän alle 60v. Viime talvena työnantaja potkaisi pihalle kaikki vanhemmat työntekijät, joten olen seuraavana lähtövuorossa. Monta vuotta jää puuttumaan työuran lopusta. Alkukin oli repaleinen 90-luvun laman ja suurien ikäluokkien takia. Toivottavasti tämä tai tulevat hallituksen ymmärtää tiukentaa vanhusväestön sosiaaliturvan ehtoja, koska muutoin kaltaiseni ikänsä "työtä vieroksuneet" tulevat elämään tukien varassa viimeiset vuosikymmenensä.
- Anonyymi
witturi uutisio että poistaa vihaviestejä....
- Anonyymi
Kustoloppa on jäätynyt pakkaseen?
- Anonyymi
Köyhäin rahat rikkaile ja talous nousuun.
Ämitä ne yrittä j ät valitaa
- Anonyymi
satuja kertoo kuten ennen
2015 raiskattu maa- Anonyymi
Kempeleen-Tolpalla ei muutenkaan taida uskottavuutta enää olla edes pölkyn vertaa?
- Anonyymi
Tainnut Juhalta korkki narahtaa nyt oikein kunnolla auki.
- Anonyymi
Se yhteinen piirre Sipilässä on kutsuvieraidensa kanssa, että valehdella saa kunhan sen tekee vääräuskoisille ja alkoholia pitää juoda salaa piilossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se yhteinen piirre Sipilässä on kutsuvieraidensa kanssa, että valehdella saa kunhan sen tekee vääräuskoisille ja alkoholia pitää juoda salaa piilossa.
Tottahan se on, että tosiuskovainen saa valehdella vääräuskoiselle maallistuneelle. Viinaa voi juoda, kunhan kukaan ei näe.
- Anonyymi
Tesla missä?
- Anonyymi
Paalissa, aivan kuin toivottavasti kohta Sipiläkin.
- Anonyymi
Vouti haki teslan kusitolpalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vouti haki teslan kusitolpalta.
Onko totta jis on niin ilouutunen mulle
- Anonyymi
Sipilän lanseeraaman epäonnistuneen vallankaappausyrityksen jälkeen lahkolaispoliitikot pyrkivät pitämään itseään taustalla ja poissa julkisuudesta.
- Anonyymi
hyvä
- Anonyymi
eikö aja teslalla?
eikö lennä koneella?
ei tuo lähi-itää suomeen? - Anonyymi
mene paha pois suomesta
maahanmuutto - Anonyymi
miksi
- Anonyymi
kuka niitä kaipaa? unkari?
- Anonyymi
missä pilaa ilamastoa nykyään?
- Anonyymi
ei viittis
- Anonyymi
Valhe on lestan merkki, joten eri hauskaahan niitä olisi aina silloin tällöin vilkaista.
Nythän sillä on tosin suojatievalheista tullut taas kerran peräpukamia nieluunsa(=puhunut niin paljon paskaa), jotta ei jouda mitään kirjoittelemaan,,? - Anonyymi
twitter poistanut?
- Anonyymi
Kävikö lopulta nyrkeistä kunnolla saaneelle Sipilälle kuten Trumpille?
Paljon yhteistä on.
- Anonyymi
Juha-Lesta Sipilä ei twiittaa, mutta toiset hyväveljet mainostavat:
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/tunnettu-asianajaja-julkaisi-ilmoituksen-vallankaappauksesta-merkittava-osa-tyomarkkinoiden-toiminnasta-on-ulkoistettu/62670a16-15ad-4f8a-943b-08482ebfdfcc
Lienee Lesta-Mikael Pentikäisen sponsoroima sivu..?- Anonyymi
Hupaisaa kuinka lestalahkolainen puhuu työntekijöiden etujen ajamista työmarkkinoiden ulkoistamisena samalla kun halpatyövoima-agendaan ja työntekijöiden kyykyttämiseen erikoistuneet vuokratyövoimafirmat pyörivät lestalahkolaisten omistuksessa työmarkkinoita "uusien aikojen renkityövoimaan ulkoistamassa", sairasta.
- Anonyymi
signal nyt?
- Anonyymi
Miksi lahkolaisuus on pesiytynyt vahvasti vuokratyövoimafirmoihin..?
Aivan kuten rakennusalallekin. - Anonyymi
signal on köyhille turvallinen
- Anonyymi
näki tähdet
- Anonyymi
Kun suojatienyrkkeily meni videopaljastusten myötä aivan muniksi niin keskittyi nyrkki-Kyllikin kanssa touhuamaan?
- Anonyymi
Sipilä on bannissa.
- Anonyymi
signalissa seki-renti ny
- Anonyymi
Moto päivät
Kuka haluaa enää tehdä twiittiä , toisten ulkopuolelle jättävää kirjoittelua.
Hänhän on tämän takaapäin hykäävän väkivallan jo tulostanut. - Anonyymi
Koston enkeli heräilee:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/498e1647-538e-449d-bee0-55e6d0c3714a
Seuraavaksi astetta kovemalla momentilla sipilöintivuorossa Pohjois-Pohjanmaa ja Kempele varsinkin..? - Anonyymi
Sipilän kutsui NE tänne, ympäri maailmaa arabimaista Kiinaan, levisi Sipilän tviitit, tulkaa matut Suomeen, pääministerin linna on teidän ja täysi ylöspito myös pikkutytöt käytössä. Ja nehän tuli. SEURAUS: Sipilän äänimäärä Oulun vaalipiirissä meni kolmanteen osaan, Sipoon linna myynnissä, hiljaisuus, juhlat loppui, paluu arkeen, ei kuulu edes Saarikon spostilistaan, kaverit väistävät kadulla, joku taputti selkään mutta pakeni paikalta
- Anonyymi
Sipilä ja soini mamujen laukut suomen kanstaa ain
- Anonyymi
käynyt Trumpit?
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1926756- 1561965
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️531169Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421051Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991015Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6947Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249918- 41889