Viime talvena iski (lääkärin mukaan influenssa) oikein tautien tauti ja voi äijät kun olin kipeänä kaksi viikkoa! Helkkarinmoinen kuume ja monta muuta vaivaa kaupanpäälle.
Koronaa ei löytynyt ja lääkäri sanoikin että ei korona aiheuta työikäisellä niin kovia oireita ja jälkitautia ja jälkioireita kuin mitä mulle tuli.
Paranin taudista kevääseen mennessä (oli lopulta antibiootti) mutta minulle jäi sellainen juttu, että enää ei ole aamuisin kiirettä kuselle. :O Ennen piti herätä melkein joka aamu klo 4 - 6 välillä käymään kusella, vaikka kuinka yritti olla illan vähällä nesteellä.
Nyt menee helposti klo 10:een asti eikä silloinkaan ole ihan hirveä hätä.
Lääkäri sanoi että vaikea tulehdus on voinut aiheuttaa muutoksia elimistöön, mutta ei pitänyt mahdollisena että mulla olisi ollut joku rakkotulehdus koska sitten olisi ollut muutakin oiretta kuin aikaisen aamun kusihätä.
Kokemuksia, onko kenelläkään muulla kadonnut tällainen vaiva yks kaks?
Kuumetaudin jälkeen virtsaamistarve pienempi?
Anonyymi
0
117
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362250
- 841303
- 561298
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361236- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39894Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122779- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21582Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565