Joulu laulun aika.

Hei lintta mersut hyppikää
Nyt on sähköautojen aika.

Hetken kesti mersut tään
Sitten tulee sähkö tää.

Hei tojotaksi vaihtuen
Nyt on riemu raikkahin aika.
4153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hetken kestää starttaus
Sekin synkkää ja ikävää

Hei nytten hyppikää
Sähkö tojotien luokse.

Äänestä

Sairain suoli palsta. Automerkeistä pitäisi keskustella. laitoshoidokki täysin henkisesti sairas solvaa ihmisiä. .ompa järkevää. . alhaisinta ja tyhmintä mitä tiedän. . hyi helekutti

Äänestä

Miten Tojosta saa sähköauton?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei lintta mersut hyppikää
Nyt on sähköautojen aika.

Hetken kesti mersut tään
Sitten tulee sähkö tää.

Hei tojotaksi vaihtuen
Nyt on riemu raikkahin aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu