Susijahti Haapajärvellä

Hyvä etteivät saaneet lupaa susien tappamiseen
3397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Ei niitä kuule lupalappusilla tapeta.

Äänestä

Miksi pitäis olla nurkassa? Peto se susi on vaekka miten kahtoo kyllä tappaa sinun koti kissan, ja muut elukat katohan vaen! kyllä vielä miel muuttuu!

Äänestä

Huvittavaa tuo susi jahti ja siitä kirjoittelu ja kiihkoilu.Täällä synkillä saloilla asuessa ei näy susia kun yhden kerran samoin ilveksiä jos ne lähelle tulee.Ne vissiin muuttaa kaupungin valoihin tai mikä minnekkin.Tai voihan ne siellä keskikaupungilla viihtyä paremmin kuin täällä korpien kätköissä.Viime talvenakin näin ja kuulin susien ulvonnan muutaman kerran mutta sitten vaan syvä hiljaisuus eikä niitä kaivata sen enempää eikä kukaan kysele mihin ne on joutuneet.

Äänestä
  • Joo ei kait se melskaamalla assiit etene.

    Äänestä

Jättäkää juntit sudet rauhaan

Äänestä
  • Jättävätkä sudet koirat ja lampaat rauhaan ?? Eivät. Ja lapsetkin. . .

    Äänestä

Hyvä juttu ettei susia tapettu! ☺️

Äänestä
  • Antaa vaan susien elää kuuluu suomen luontoon, metsästäjät voisi jättää saaliit susien syötäväksi,

    Äänestä

Yhtään sutta luonto ei kaipaaa. Vihervammaset olkoon mitä mieltä lystää. Nappi otsaan joka sudelle.

Äänestä
  • Älä juoppo huutele.

    Äänestä

  • Susi kuuluu korpeen, ei talojen pihoihin. Miettikää jos vauva nukkuu vaunuissa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Susi kuuluu korpeen, ei talojen pihoihin. Miettikää jos vauva nukkuu vaunuissa...

    Montako vaunulastia teiltä on syöty. Ei saa ampua en ole kauris, tanan lättäjalka, havulakkilahtarit.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Susi kuuluu korpeen, ei talojen pihoihin. Miettikää jos vauva nukkuu vaunuissa...

    Vauvva nukkuu vaunussa😄😄😄Montako ihmistä nää urvelo mettämiehet on tälle vuotta tappanu ja ampunu🤔sitten pellet ilkiää viskistä susista miten vaarallisia😄näitä holtittomia idiootti metsästäjiä varo saa

    Äänestä

Suden tappaminen on jokamiehen oikeus

Äänestä

Loistava uutinen ettei haapajärven susia ammuta!

Äänestä
  • Saa napin ottaan heti ku sihtiin eksyy...susi ei kuulu pihoille......

    Äänestä

  • Mitä? Myrkytetään?

    Äänestä

Nää sudet pitääs siirtää tuonne Etelä-Suomeen sielku on kuulemma peuraa ja kaurista vaivoiks asti,ihmiset tuskastuu ku syövät kaikken pihoista.Sinne vaan pitää istuttaa kymmeniä laumoi ni rupee ihmisekki oleen tyytyväisemppii ko tuhoelukat vähennee,vihretten pitääs ny ruvetta toimiin jotta saahaan eteläsuomen luonto tasapainoon,niin ja ahmoin ne on kovii saalistaan tappaa enämpi ko syö.

Äänestä

leskeläntiellä nähty susia. samoin sahan laidalla jolkotteli pari sutta olkkopurolle päin varhain tänä aamuna

Äänestä
  • Nyt on aika lopettaa ryyppääminen.

    Äänestä

Vielä ne sudet jonkun lapsen nappaa, sitten vasta huomaatte vaaran, mutta silloin se on myöhäistä !

Äänestä

Joo ei tämä hulluus enne lopu ennen kun jonku tappavat....mitä sitte selittävät..
.kyllä pitäs olla lupa ampuu jos pihaan tulevat ja jahata niin kauan kunnes henki lähtee...ei mitään aikarajoja ja alueita missä muka pitää hävittää...lapsellista touhuu...vihreet on saaneet ylivallan suomessa...Hesassa huutavat.

Äänestä
  • Mitä väliä sillä on, jos jonkun maalaisen syövät?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä väliä sillä on, jos jonkun maalaisen syövät?

    Tai yleensäkkään ihmisen, meitähän riittää....?

    Äänestä

Pyhäsalmella ei ole susia joten turhaa kirjottelua ja kiimaa.

Äänestä

Todellisuudessa ei yhtään koiraa ole tappanut pihoilla,hirvien jätteitä ovat käyneet etsimässä mitä hirvimiehet ovat jättäneet maastoon.

Äänestä
  • Paikalliset metsämiehet on nyt mitä on,,,

    Äänestä

Metsämiehet on vaaraksi ihmisille! Eiköhän tilastot kerro puolestaan.

Äänestä

Susia liikaa. metsissä, ihmiset eivät mahdu sinne enään🐺🐺🐺

Äänestä
  • Hirvenmetsästyksestä ei tule mitään.kun on susia liikaa.Syövät sudet koirat.

    Äänestä

Mihin lupia tarvitaan?

Äänestä

Ne sata urhoa jotka tappoi puoli kesyn nallen.

Äänestä

Ihmisiä katoaa jäljettömiin kymmeniä vuodessa??!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvä etteivät saaneet lupaa susien tappamiseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu