Olen kerran kutsunnoissa saanut lykkäystä ylipainon vuoksi mutta seuraavana vuonna olin onnistunut pudottamaan painoa niin että palvelusluokkani oli A.
Nyt kuitenkin olisi armeijaan lähtö edessä ja paino on noussut jonkun verran joten voiko armeijassa vielä saada lykkäystä ylipainon vuoksi vaikka kutsunnoissa on asetettu palvelusluokkaan A
Armeijasta lykkäystä
6
138
Vastaukset
- Anonyymi
Tuskin.
- Anonyymi
Sauno joka päivä ja syö riissiä, sekä kuntoile.
- Anonyymi
Sotkusta munkkia koneeseen niin kyllä se siitä.
- Anonyymi
Kyllä sinä kelpaat tuollaisena huoltokomppaniaan, tykistöön tai autokomppaniaan turha pelätä!.
- Anonyymi
Voi sen luokan uudella lääkärintodistuksella muuttaa, jos lääkäri katsoo aiheelliseksi. Lähetä paperi postissa lähimpään armeijan aluetoimistoon. Jos olet menossa tammikuun erään, et taida enää ehtiä, jolloin astut normaalisti palvelukseen ja pyydät saapumislääkärintarkastuksessa luokkatarkistusta.
- Anonyymi
Kyllä sä aina moottorikelkka-lähettinä voit operoida. Mahdollistaa myös kesken sodan poiketa Raxiin pientä hiukopalaa haukkaamaan. Et sä nälkään siellä kuole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102674En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152653IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392003Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253