Miksi Haavistolla on niin valtavan iso pää?

Eläkkeellä olevana hattukauppiaana minua totisesti kiinnostaisi tietää, mikä on hänen päänsä ympärysmitta? Veikkaisin, että noin 70?

Onko täällä ketään sisäpiiriläistä, jolla olisi tietoa asiasta?
3172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Se on oikein mukava kuulla että olet päässyt työkyvyttömyyseläkkeelle, se kun tuo hattukauppiaana toimiminen olisi ollutkin näinä vaikeina aikoina kovin sterssaavaa.

Äänestä
  • Noh, tiedä häntä, veikkaisin että vanhuuseläkkeelle on päässyt. Miksi muuten vihreitä kutsutaan myssypäiksi? Vihaatteko hattukauppiaita? Entä se itse asia, Haaviston hatun numero? Minustakin hän on todella suuripäinen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noh, tiedä häntä, veikkaisin että vanhuuseläkkeelle on päässyt. Miksi muuten vihreitä kutsutaan myssypäiksi? Vihaatteko hattukauppiaita? Entä se itse asia, Haaviston hatun numero? Minustakin hän on todella suuripäinen.

    Vai kutsutaan vihreitä nykyään myssypäiksi?

    Olen kuullut heitä haukuttavan laardiperseiksi.

    Äänestä

Noussut se K,,i päähän.

Äänestä

69.

Tämä on virallinen tieto.

Äänestä

Kusi laajenee kun valehtelee...

1Äänestä

vihreet kuulat on pahamaa

koskas kuolee taas kantis kun isis riehuu?

Äänestä

toisin kuin moktaarilla

maahanmuutto suomi24

Narrin tarina

Äänestä

Kyllä tässä pääasiassa on kyse samasta asiasta kuin toisella aatteen miehellä Leninillä. Hänestä kertoi hellyttävä lastenlaulu, jonka Vihreiden edeltäjät Taistolaiskommunistit tekivät meille tutuksi. "Leninillä on niin suuri otsa, että siihen mahtuu koko maa ja taivaskin".

Äänestä

soon hieno mollukka

Äänestä

Keltaisen liemen säiliö .

Äänestä

Että venäjä pelkää

Äänestä

Perussuomalaisten kansanedustaja Leena Meri kysyi joulukuussa al-Holin leiriltä palautettujen naisten kustannuksista ministeriöstä. Ministeri antoi kirjalliseen kysymykseen vastauksen tammikuussa. Nyt Meri ihmettelee Haaviston salamyhkäistä vastausta ja haluttomuutta kertoa kuluja julki.


– Ministeri sanoo vastauksessaan, että joulukuisen kotiutusoperaation kustannukset eivät ole vielä tarkoin selvillä laskutusprosessin takia. Ministeri piiloutuu siis byrokratian taakse, jotta todellisia kustannuksia ei tarvitse kertoa julkisuuteen – varsinkaan juuri ennen vaaleja. Vaikea uskoa, ettei ministeri pystyisi halutessaan helpostikin selvittämään aiheutuneita kustannuksia, Leena Meri sanoo.

– Tämä kertoo myös välinpitämättömästä asenteesta, että maksaa mitä maksaa. Ministerin pitäisi olla erittäin huolellinen verovarojen käytössä.

Valtaosa veronmaksajien maksettavaksi

ote suomen uutiset

Äänestä

sisältää sipilän opit maahanmuutossa

Äänestä
  • Pekan lisäksi olisi toinenkin hyvä tyyppi vihreiden pressaehdokkaaksi,kannattaa kysyä Jari siltsu Sillanpäätä,mies täyttää kaikki vihreiden arvopohjat ja vihreän kansan suosikki,teot kertovat ja vihreät voittoon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pekan lisäksi olisi toinenkin hyvä tyyppi vihreiden pressaehdokkaaksi,kannattaa kysyä Jari siltsu Sillanpäätä,mies täyttää kaikki vihreiden arvopohjat ja vihreän kansan suosikki,teot kertovat ja vihreät voittoon.

    Yeah.
    1. Uskoo tuulivoimaloihin, satsannut niihin rahaa. Jossain vaiheessa näytti hiton huonolta sijoitukselta.
    2. Se ruoho-osasto on joko kunnossa tai korvautunut vahvempien aineiden käytöllä.
    3. On ruskean reiän ritari.

    1Äänestä

Ei Haavisto ole ainoa vihreä jolla on hvtin iso pää kaikilla vihreillä on,harmi vain ettei niisä isoisa päisä ole muuta kuin tyhmiä ajatuksia

1Äänestä

pussit täynnä....pää tyhjä, jonnekin sen on mentävä.

Äänestä

bakteerit?

Äänestä

Siellä on kaikki ylioppilas tietämys

Äänestä

terrorismi elää kertoo iltalehti-pää paisuu isis

Äänestä

terrorismin tuominen paisuttaa?

Äänestä

al hol

Äänestä

Jos kasvattaisi vielä viikset, niin hän olisi ihan Stalinin näköinen...

Äänestä

ei sovi alkholi?

Äänestä

ei ole suhteessa kannatukseen

Äänestä

al holin käyttö?

Äänestä

Hänellä on melkein yhtä iso pää kuin Elviksellä.

Äänestä

kannatuksen lasku näkyy vesipäisyytenä?

Äänestä

isis mausteet turvottaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eläkkeellä olevana hattukauppiaana minua totisesti kiinnostaisi tietää, mikä on hänen päänsä ympärysmitta? Veikkaisin, että noin 70?

Onko täällä ketään sisäpiiriläistä, jolla olisi tietoa asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu