Naisvuoren näkötorni Mikkelin maamerkki,tärkeä myös matkailulle,on päässyt huonoon kuntoon. Ensilumenlatu maksaisi 300 000 euroa,eikö tätä summaa voi käyttää naisvuoren näkötornin kunnostamiseen?
Naisvuoren näkötorni vs Ensilumen latu
5
99
Vastaukset
- Anonyymi
Mikkelin taloustilanteessa on edesvastuutonta tehdä esitys uudesta ensilumen ladusta tai muustakaan toisarvoisesta. Kokoomus on saanut syydettyä liikuntapaikkoihin viime vuosina järjettömän määrän rahaa, jolla ei saa edes vastinetta ja on siis vastuussa kaupungin huonosta taloustilanteesta. Ja nyt vielä tämä! Kuinka he kehtaavat!!
- Anonyymi
Mikkelin keskeiset maamerkit joko puretaan tai jätetään heitteille.
- Anonyymi
räjäytetään uutenavuotena koko paska alas.. ja rakennetaan Trump hotelli tilalle..
(ja jos ette osaa sarkasmia niin itken yhden kyyneleen vuoksenne) - Anonyymi
Mikkeli on käytännössä: "end of the show". Konkurssikypsä, muttei -kelpoinen. Kaikki kiinteä infra menettää täydelleen arvonsa. Paetkoon ken voi!
- Anonyymi
Ei tarvitse paeta, vaan pitää syrjäyttää vaaleissa nämä nykyiset päättäjät, eli hyväveli-verkosto, kokonaan ja äänestää uudet tilalle. Se on nyt kaupunkilaisten ainoa keino saada Mikkelin talous edes jollekin tolalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981