Isis äidit

Anonyymi

Kertokaa minulle miksi Suomessa erotetaan lapsi vanhemmistaan tukkapöllyn vuoksi ja miksi lapsen suojelun perusteet ei täyty tässä isis äiti keississä?
Nuo naiset ovat itse suuntansa valinneet. Lapsilta ei ole kysytty, eikä tuo ole terve ympäristö lapsen kasvaa ja heidät täytyy pelastaa.
Nuo shariamöröt puolestaan tuodaan tänne ihan puhtaasti ideologisin perustein. Tämä maa ei enää palvele minun oikeustajuani.

10

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tukkapöllyä ei huomioida ulkomailla. Siinä se syy on.

      • Anonyymi

        Isis äidit saa aseiden kanssa heilua ja siitäkin huolimatta haavisto haki suomeen. Jo oli haavisto tyhmä. Kalliilla rahalla vielä piti hakea. Ei isis äiti ole minkään arvoinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Isis äidit saa aseiden kanssa heilua ja siitäkin huolimatta haavisto haki suomeen. Jo oli haavisto tyhmä. Kalliilla rahalla vielä piti hakea. Ei isis äiti ole minkään arvoinen.

        Suomen passitkin kirjoitettiin heti, vaikka eivät olleet koskaan Suomessa käyneet eivätkä kieltä osanneet sanaakaan. Mihin käyttöön homo-Haavisto tarvitsi nuo äidit ja lapset ja kuka hyväksyi laskut? Useita satoja tuhansia euroja se projekti maksoi. Leiriltä kun ei karata, suurella rahalla voi ostaa... Ja lennot yksityislentokoneilla ja elatus Suomessa salaisessa paikassa vuosikausia, ei se ole halpaa... Vaan kun vähempiosaisilta kantasuomalaisilta oikein kuristaa, niin johan sieltä euro jos toinenkin irtoaa, homo-Haavistollekin...


    • Anonyymi

      Mutta manipuloivan ideologian sumentama äiti voi raahata vastuuttomasti lapsia sotaa käyvään maahan, missä teossa ei ole järjen häivääkään.
      Kun kaikki Syyriasta löytyneet ISIS lapset on saatu Suomeen, niin alkaako taas se "perheiden yhdistäminen" , millä varsinaiset terroristit saadaan myös tänne.
      Nämä palkkasoturit eivät sovellu enää mihinkään sivistyneeseen yhteiskuntaan , joten odotettavissa on turhautuneiden taistelijoiden terroritekoja , räjäytyksiä ampumisia ja auton polttoja ihan samaan malliin kuin Göteborgissa ja Malmössä.
      Tämäkö on se vihreiden eldorado ?

    • Anonyymi

      Asian käsittely on vasta alkuvaiheessa. On ihan selvää, että äidit eivät ole toimineet lastensa edun mukaisesti joten perusteet huostaanotolle löytyvät helposti. Odotetaan ja katsotaan mitä tulee tapahtumaan.

      • Anonyymi

        Joo, odotetaan. Kyllä niitä päitä alkaa irtoilla hiuksista kannateltaviksi niinkuin jo aiemmin tänne tuotetuillakin.


    • Anonyymi

      Saako Isis äidit psykoterapiaa Suomessa?.

      • Anonyymi

        Kaikki mahdollinen palvelu on järjestetty menivät kaikkien jonojen ohi. Nyt on syyllistyneen vakaviin rikoksiin. Kannattaako uhrata euroja näihin rikollisiin.


    • Anonyymi

      just näin mamut menee kaikkien edelle. tukirahat isommat kuin suomalaisille,
      kalliit vuokrakämpät kalliillla kehäkölmosen sisällä
      terveyskeskuksissa aina ekana sisäänpääsy,
      maksusitoumukset tavaroihin, vaatteisiin, kenkiin,vaunuihin, pyöriin,
      lapsilisät ja elatusmaksut
      tulkit
      terapiakoirien lääkärilaskut valtion piikkiin
      koulutukset esim ilmaiset ak´jokot´rtit
      kuljetukset ja matkustukset verovaroin
      uimahallit ilmaisia
      välillisiä julkisia menoja migri, sossu kela ja vastaanottokotien henkilökunnat
      muutamamiljardimennyt 30 vuoden aikana kun täällä maleksinut somalit sun muut ja lisää palaa.
      ukrainalaisia kolmen vuoden ajan elätetty ja esim virossa käydään keskusteluapitäisikö palauttaa miehiä ukrainaan sotapalvelukseen, sieltä miehet loppu ja myös todettu näm vuosia kestäneet elätykset jotka maksavat paljon kun sielläkään ei ole töihin ryhtyneet elättääkseen itsensä niinkuin ei suomessa tee kuin pieni osa töitä.
      vankiloissa matuja myös apljon ja tuovat kovat kulut poliisien,lakitupien ja vankilakulujen muodossa, 100000 € vuodesa

    • Anonyymi

      Vihervassuja ei IKINÄ ENÄÄ HALLITUKSEEN

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      65
      5706
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      24
      3637
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      76
      3496
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      113
      2926
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      64
      2427
    6. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      40
      1805
    7. Mikä ihmeen v&v megastore?

      Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.
      Järvenpää
      1
      1348
    8. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1295
    9. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      68
      1214
    10. Miksi kastetaan luterilaisia ?

      Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt
      Kaste
      180
      1061
    Aihe