Välinpitämätöntä

Anonyymi

Liikkuessani kaupungilla olen huomannut, että Tampereella kävellään ahkerasti päin punaisia.

16

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jalankulkijoille ja kevyelle liikenteelle pitäisi saada yhtenäinen vihreä aalto aikaiseksi.

    • Anonyymi

      Pääministerijätärhän on sieltä kotoisin, vaan jokainen on jostain ilman häntäkin.

    • Anonyymi

      Mutta mikä ihme on Jätärhän?

      • Anonyymi

        Sinä.


    • Anonyymi

      Manselaisilta nyt paljoa parempaa voi edes vaatia.

    • Anonyymi

      Liikennevalot on niin nopeet jalankulkijoille kun astut askeleen niin sitten jo palaa punainen.

    • Anonyymi

      Kävelijöistä ja pyöräilijöistä yli puolet ei noudata liikennesääntöjä liikennevaloissa vaan menevät punaisia päin. Hämeenkatu taitaa Tampereella olla ainoa paikka missä kävelijät ja pyöräilijät liikennevaloissa noudattaa liikennesääntöjä, koska liikenne on vilkkaampaa ja on pakko sen vuoksi noudattaa. Mutta syy liikennesääntöjen noudattamiseen ei ole liikennesäännöt vaan pakko.

      • Anonyymi

        Oikeasti vain 16% kävelijöistä noudattaa sääntöjä. Pyöräilijöistä vain 0,0074%. Kävelijät ja pyöräilijät on vaarallisia muita kohtaan ja ovat sitä mieltä, että he saavat aiheuttaa muiden kuoleman. Autoilijat on hätää kärsimässä, vaikka nostavat kaikkia sääntöjä aina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oikeasti vain 16% kävelijöistä noudattaa sääntöjä. Pyöräilijöistä vain 0,0074%. Kävelijät ja pyöräilijät on vaarallisia muita kohtaan ja ovat sitä mieltä, että he saavat aiheuttaa muiden kuoleman. Autoilijat on hätää kärsimässä, vaikka nostavat kaikkia sääntöjä aina.

        Hassu tarina. Kerro lisää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hassu tarina. Kerro lisää.

        Kyllä tuon täytyy olla totta kun on noin tarkat prosenttilukemat...


      • Anonyymi

        Ei pidä paikkaansa! Hämeenkatu ja keskusta on kuulema ihan kuollut mesta kun siellä ei enää ole liikennettä.


    • Anonyymi

      Ajoin Teiskontietä aamupäivällä, valitettavasti ihan jokaisessa valoristeyksessä kävelijä käveli punaisilla .
      Sama jatkui kaupungilla, heillä on eri säännöt, sama ongelma pyöräilijät, niin se oikeasti on.
      Iltapäivällä ajelin kaupungilla ja pyöräilijät eivät vällitä mitään mistään liikennevaloista ym. säännöistä.

      • Anonyymi

        Kyllä, varmasti juuri noin. Puhut aivan täysin totta.


    • Anonyymi

      Ei Tamperelaiset sen enempää punasia päin kävele kuin muutkaan. punaisia päin kävellään jopa Tukholmassa.

    • Anonyymi

      Minä kävrlen usein päin punaisia yhdessä sidteyskohdassa. On tyhmää seistä monta minuuttia kun autoillakin on punainen valo pitkään. Olen jo pitkällä menossa ennenkuin autojen valo muuttuu vihreäksi. Joutuìsin vielä senkin jälkeen seistä nökottämään siellä suojatien valoissa valoissa ennen kuin muuttuvat vihreiksi. Valojen ajastuksessa on vikaa.

    • Anonyymi

      Joku kohlo yritti sahata koko tolpaa poikki, kun näytti punasta. Vain mansessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      100
      2603
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1002
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      43
      897
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe