Voisiko joku persuista kertoa, miksi persut kuuluvat Suomi vastaiseen EU-ryhmään ?
Asiallista ja rakentavaa keskustelua, kiitos.
Asiallista ja rakentavaa keskustelua, kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Vihervasurit pelkää Venäläisiä!!!!
Koska yhdessä me murskaamme teidät ylivoimaisella tulivoimalla
Taasko ??
Se on tehty jo 462 kertaa.
Mikähän näitä persuja vaivaa, kun ei kiinnosta toimia Suomen ja suomalaisten hyödyksi.
Putinko sitten on?
Perussuomalaisten ja muiden Euroopan äärikoikeiston sokerivälit Putinin suuntaan on tosiasia, ja se pitää huolestuttaa todellisia patriootteja, jotka ymmärtävät Venäjän olevan uhkatekijä Suomelle.
Ei saa antaa pelolle valtaa!
Persut on ääroikeistolainen puolue kuten Venäjä.
Kaksi äärityhmää mokaa noin lyhyessä lauseessa. Perussuomalaiset ei ole äärioikeistolainen, eikä Venäjä ole puolue. Koitas nyt....
Miksi et pikkuinen höpönassu vastaa kysymykseen: Miksi Perussuomalaiset - puolueen mepit istuvat äärioikeistolaisten ja samalla äärivenäjämielisten ryhmässä EU:ssa?.
Etkö sinä pikkuinen höpönassu ole lukenut Suomen Kuvalehdestä, no et tietenkään, eihän persut eikä kepuänkyrät lue mitään oikeaa totuutta, mutta et siis TV:stä katsonut kuinka Teuvo Hakkarainen ja Laura Huhtasaari vannoivat ja vakuuttivat: "Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:n jäsenenä." ja lisäksi lisää perussuomalaisia totuuksia (Ryssänkiimassa)."Vanhassa Neuvostoliitossa oli 50 kertaa suurempi sananvapaus kuin EU:ssa."
Kepuänkyrät ja tolliskot ovat olleet lähes aina järjettömässä ryssänkiimassa ja nyt siinä ovat persut, siis pölhöpersut, persuidiootit ja varsinkin te höpönassut.
Kyllä sulle on vastattu. Se johtuu siitä että venäjän avulla me murskaamme teidät. Meillä on ylivoimainen tulivoima ja te ette voi mitään. Kukas nyt on pölhö höpönassu. Kyykkyy ylös kyykkyy ylos hopi hopi velkaorja
Mutta onhan se epäisänmaallista persuilta kuulua unionin ryhmään, jossa ei ajeta suomalaisten ja Suomen etua.
Antipersun logiikka: jos ei korvien välissä tapahdu mitään, niin copypaste auttaa.
Et sitten vastannut aloittajan kysymykseen vaan aloitit normaalin persuälämölön. Ei persulta saa vastausta mihinkään järkevään kysymykseen.
Miksi pitäisi vastata "kysymykseen", joka on pelkkää mielivaltaista mölinää? Ja miksi pitäisi vastata mölinään, jota on kopioitu jo satoja kertoja?
Putinismi on ihan hyvä aate. Sitä on luonnehdittu Nationalistiseksi anarkokapitalismiksi
Olet erinomainen asiantuntija putinismissa. Miten kauan olet ollut sen kannattaja?
Vittu mitä paskaa , aloittaja tehnyt vastaavia Venäjä/persu avauksia sadottain , ja taas samaa hölmöä paskanjuhantaa puolin ja toisin , miksi edes aloittaa kommentointia täysin puutaheinääpaskaa aloitukseen ?
Huhtasaari on kopioinut opintyönsä, muistanko oikein.
Ootas mietitään pari sekuntia.... et muista.
Kummasti häipyy totuus persulien muistista, kuten aina.
Mikä totuus?
Aloitus on totta.
Totta tosiaan, mutta miksi persujen pitää kuulua tommoseen ryhmään, kun siellä ei ajeta Suomen etua ?
Persuilla ei ole tarkoituskaan ajaa eeuussa Suomen etua, vaan pyrkiä saamaan aikaan eeuu hajaannus, jolloin ainut hyötyjä olisi Venäjä.
Lainaus edelliseltä :"Persuilla ei ole tarkoituskaan ajaa eeuussa Suomen etua, vaan pyrkiä saamaan aikaan eeuu hajaannus, jolloin ainut hyötyjä olisi Venäjä."
Mitäpä tuohon olisi lisättävää, sillä asia on juurikin noin.
Juuri noin, persut eivät todellakaan aja suomalaisten etua.
EU: meppiarmeijoineen on suojatyöllistettyjen paratiisi . Paisuu kuin pullataikina unohtaen alkuperäisen toimintamallin . EU ei ole mitään jenkkilään tai Aasian verrattuna , nappikauppa lähinnä .
Persut eivät haluaisi Suomen saavan puolustukseen lisää voimaa Euroopan Unionilta, siksi eu kriittisyys persuissa. Persujen politiikasta hyötyy Venäjä.
Tuo edellinen viesti kertoo syyn persujen union kriittisyyteen, Kreml ensin.