https://www.verkkouutiset.fi/sisaministerion-muistio-isis-naisten-puolisot-saattavat-hakeutua-suomeen/#cbd7d1dc
"Naisten paluu Suomeen kannustaa lasten mahdollisia elossa olevia isiä tai naisten puolisoita hakeutumaan Suomeen."
Syyrian kurdit ovat tänään tulleet siihen tulokseen, että perheitä ei voi erottaa urospuolisesta vanhemmastaan.
Pekka Haavisto, käteni ovat sidotut, en voi estää isien tuloa suomeen.
Näin veikkaan tapahtuvan viimeistään vuoden päästä, päivää ennen eduskunnan joululomaa.
Nty se on varmaa, isis-puolisot tulevat perässä
42
83
Vastaukset
- Anonyymi
2 vuoden kuluttua tulee sitten loput sukulaiset.
- Anonyymi
Isien kirous ja stigma periytyy aina lapsiin, halusi sitä tai ei. Näistä tulee sellaisia Koskelan murhaajia. Karkaavat orpokodeista tekemään pahuutta
- Anonyymi
Päiväkodin pihalla lapset sitten juoksevat isiään vastaa, Isi Isi Isis
- Anonyymi
Ensi jouluna sitten puhutaan taas kuinka pahoja ihmisiä perussuomalaiset ovat joulun alla. Kansainväliset sopimukset, lasten oikeus isis-isiinsä jne...
- Anonyymi
Ei isisin tuloa maahamme kannata pelätä, see on jo täällä:-)
- Anonyymi
Alaikäinen saa yhdistää perheensä Suomeen, näinhän vihreät kirjasivat juuri lakiin jotenkin sopivasti?
- Anonyymi
Pekkahan on aiemminkin lennättänyt ala-ikäisiä suomeen. Vai oliko se Antonio silloin jo täysi-ikäinen?
Lapsen etu silloinkin tärkein.- Anonyymi
Tony oli paikallisessa homobaarissa tienaamassa kun huomasi rikasta esittävän pohjoismaalaisen otuksen joka käytti surutta valtion luottokorttia hurmatakseen kenet tahansa.
- Anonyymi
Hyi kauhia, onko Antonio sen oma poika?
- Anonyymi
Nyt ymmärrän miksi sossu antoi perheille 5 h keittiö asunnot uudelta asuinalueelta.
- Anonyymi
Seuraavat vaalit tulee olemaan Perussuomalaisten juhlaa! Toivon ainakin niin.
- Anonyymi
Ei ole muuta mahdollisuutta pelastaa Suomen rippeet.
- Anonyymi
Niin saattavat.
Mitä varmaa siinä on?
Toisaalta:
Perussuomalaisten räävittömään vääristelyyn ja valheiden levittämiseen ei pidä lähteä mukaan.- Anonyymi
Voisitko laittaa esimerkkejä niistä valheista?
- Anonyymi
Sitten kun PS vallassa toimitaan vihreiden tyylillä. Tarvittaessa vihreiden säätämiä säädöksiä ja päätöksiä poistetaan heti alkuunsa.
- Anonyymi
Eihän sossutädit enää ehdi suomalaisia auttamaan, kun kaikki aika, energia ja rahat menee näitten kulttuurinrikastajien hyysäämiseen.
- Anonyymi
Ohisalo hoiti että koko suku tulee lopulta.
- Anonyymi
Se on yhtä varmaa kuin marraskuu harmaa, että Isis palaa aina Suomeen!!! Jos ei tule, niin se haetaan!
- Pekka Haavisto- Anonyymi
Pekka hyvä, rakkaus ei ole molemminpuolista! Tyhmäkö lienet?
https://www.verkkouutiset.fi/isis-heitti-homomiehen-alas-katolta-ruumista-kivitettiin-50333/ - Anonyymi
Täällä Suomi-nimisessä lintukodossa on hyvä suunnitella kaikessa rauhassa uusia konnankoukkuja toisten pään menoksi.
- Anonyymi
Tottakai saa.... tana, miksei samantien koko leiri tänne elätettäväksi.
- Anonyymi
Älä maalaa pirua seinälle, tuo voi vaikka toteutuakin.
- Anonyymi
Onko siis niin, että jos lapsella on huono isi tai äippä, niin lastenoikeudet voidaan häneltä perua?
Luulen, että näiden kanssa tulee useasti käymään niin, että varsinkin mamman jatkaessa ISIS vouhotusta sosiaaliviranomaiset tulevat toteamaan, ettei äidillä ole halua eikä kykyä huolehtimaan lapsesta jolloin muksu annetaan adoptioon.
Mielestäni kukaan ei voi tuomita tai palkita asian hoitoa ennen kuin asia on hoidettu! - Anonyymi
Juhannuksen jälkeen, kesälomakauden alkaessa tulevat. "Vastuullinen media" voi olla kertomatta mitään koko asiasta.
- Anonyymi
Fägetti Pekka ja samankaltaiset opettelevat lentämään kunhan niitä isis juippeja on tarpeeksi.
- Anonyymi
Eivätkös nuo ole leskirouvia? Sannan puoliso kuoli "auto-onnettomuudessa" ja toinen ei edes olisi halunnut Suomeen.
Mistä ne nyt noille Isis-puolisot pieraisevat? 😲- Anonyymi
Ihan ketkä tahansa käyvät, kunhan on Isis. Vaikka tuhat kappaletta, ei sitä kukaan kohta enää ihmettele.
- Anonyymi
Onhan noita ennenkin mystisesti kuollut ja henkiin herännyt.
- Anonyymi
Ja näillä Korppikotkien lapsilla kaikilla on eri isä että tulijoita tulee riittämään.
- Anonyymi
Voisiko noille antaa oman kerrostalon, jonka ympärille rakennettaisiin 30 metriä korkea muuri ilman ovea.
- Anonyymi
2021 joulukuussa tullee isis puolisot, 2022 joulukuussa koko suku.
Eduskuntavaalit vasta 2023, elli mielipuolisuus tullee toteutumaan vihreiden ja demarien toimesta.- Anonyymi
Tuskin niin kauan menee kun Pekka sai pään auki, eiköhän siellä ensimmäiset ole jo puolimatkassa tulossa ja viimeisetkin pakkaa jo reppujaan.
- Anonyymi
Tätä tietyt maanpetturi-ministerit tietysti toivovat.
- Anonyymi
Supo saanee hyviä vinkkejä isänmaallisten kuulusteluihin isis sakilta.
- Anonyymi
Ei mene kauan kun vihräet järjestävät satakunta pahinta Isisterrorisitia Suomeen väittäen, että nämä ovat naisten puolisoja joilla on täysi oikeus tulla Suomeen, eikä sitä voida estää, koska Islamiin kuuluu moniavioisuus.
- Anonyymi
Jos keskusta hajoittaa hallituksen, on pienet mahdollisuudet estää noiden tulo.
- Anonyymi
Koko suku saatu nyt Suomeen turvaan
- Anonyymi
Hieno juttu. Äänestämme Pekka Haaviston presidentiksi koko suvun voimalla.
- Anonyymi
Suurin osa vankilassa lukuisista rikoksista
- Anonyymi
“Nyt se on varmaa, isis-puolisot tulevat perässä”
>>Hieno juttu. Äänestämme Pekka Haaviston presidentiksi koko suvun voimalla.>>
Haavistolla on sen oman, tunnetun handicappinsa takia vaarana joutua ulkovaltojen, etenkin Venäjän kiristämäksi. Moskovassa 1990-luvulla tehtyjen videotallenteiden avulla maan päämies voidaan laittaa tukalaan tilanteeseen.
Ollaan äkkiä Prigožinin tyyppisten sopimusten äärellä. Toinen kertoo vastapuolelle NATON komentojärjestelmien koodit ja Suomen tuliasemien sijainnin, jos nauhoja ei julkaista. Sieltä löytyy varmasti isät ihan jokaiseen perheeseen. Tuskin tullaan tekemään mitää DNA-testejä asian varmistamiseksi.
Varmasti löytyy sitten vielä iso joukko lapsia, serkkuja ja muita sukulaisia jotka on tuotava tänne täyshoitoon. Samoin perheen vanhemmat ja isovanhemmat jotka eivät saisi terveydenhoitoa tulematta tänne lastensa ja lastenlastensa tykö.
Kunhan tulevat tänne, niin täällä jo olevien lasten äitien varassa ollut koulutus voi sitten jatkua perheen miesten opeilla.
Perheen voimin lapset tulevat sitten saamaan kunnon opetusta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod305770- 345263
- 292984
- 342434
- 372108
- 152068
- 361922
- 121681
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191677Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons361624