Turha sitä on miettiä

😷 👓 💩 eilisen päivän kurjuuksia. Keittiön lattia ja kylpyhuoneen lattiakaivon ympäristö on iltamyöhällä pesty putipuhtaaksi. Kakkahajun tilalta täällä leijuu desinfiointiaineen tuoksu.

Kaamoksen aikana on hyvä keskittyä positiivisiin asioihin, ettei se toisen ihmisen ikävä saa liian suurta otetta. Tämän päivän positiivinen ajatus on se, että ulkona ei vieläkän ole liukasta. Nastakengät saa veilä odottaa kaapissa 🤗

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli siellä tiellä liukkaita paikkoja.Mutta tämä paikkakuntakohtaista. Kaamos ulkona, mutta ilo sisällä, se on hyvä motto.

      • Onkin hyvä motto tuo. Ja jos liikaa masentaa pimeys, niin kaikki valot päälle tai kynttilät palamaan. Paikkakuntakohtaista on liukkaus kun onhan sitä luntakin pohjoisemmassa. Kävele varovasti siellä, ettet liukastu!


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Onkin hyvä motto tuo. Ja jos liikaa masentaa pimeys, niin kaikki valot päälle tai kynttilät palamaan. Paikkakuntakohtaista on liukkaus kun onhan sitä luntakin pohjoisemmassa. Kävele varovasti siellä, ettet liukastu!

        Kiitos. T. Jos haluat kirjoittaja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3371
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2066
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1865
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1861
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1778
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1420
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1367
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe