Kohta kirkko on taas vaatimassa lisää rahaa. Ja mikäs on vaatiessa, kun suomalainen veronmaksaja on nössö, joka ei osaa pitää puoliaan. Maksaa kaiken kiltisti.
Kannattaa lukea tämä artikkeli:
https://kymensanomat.fi/uutiset/lahella/1cbf4d7f-527b-4bfb-b3d1-aac9d057b32e
Kirkko suomalaisten kukkaroilla
Anonyymi
3
165
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo nyt ei liity mitenkään eläkkeisiin. Ja muutenkin turha kirkollisverosta on rutista, sehän on vapaahtoinen vero, joten jos siinä jokin ärsyttää, niin lopeta maksaminen. Pelkkä ilmoitus lopettamisesta riittää....
- Anonyymi
Eroa kirkosta , sillä siitä pääset
- Anonyymi
Muista kumminkin että jos jätät kirkollisveron maksamatta aiheutat sielullesi pysyvän vahingon : Kun raha kirstuun kilahtaa sielu taivaaseen vilahtaa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301916
- 1211385
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401160Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni601083Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2831063- 491059
- 1381045
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet94897Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58829Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77826