Keskusan ei taipua huonoihin esityksiin

Konkreettiset esitykset lähtevät liikkeelle kannattajien joukosta.
Nyt Vihreissä ollaan jo sitä mieltä, että joulu pitää kieltää
Vihreät haluavat täysin selvästi islamisoida Suomen...miksi, ollaan me tääällä ja he siellä tapoineen.
Puolueemme on pääosin on kristillisyyttä arvostavla. Joulu on ennen kaikkea kaikkien juhla. Vaikka se se loukkaa äärifeministejä koska se on kristitty juhla.
-joululaulut pois kouluista ym äärifeministien vaatimus.

12

118

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jotkut huppanat äänestää vihreitä ??
      Nooo--..-- tietenkin pääosin Helsingissä.

      • Anonyymi

        Vihreät haluavat sisällissotaa,ikävä kyllä. Tuntuu tuolla maakunnissakin jo vihreitten vastustajat olevan valmiita itsekin. Tulee mieleen tuntemattoman jatkosodan alku,jossa sanotaan pohjanmaanpoikia sidotun innostuksissaan kiinni. Tämä ei mene nyt oikeaan suuntaan,vaan menemme kohti sisäisiä riitoja,melkeinpä kohti sisällissotaa. Ainoa oikea ratkaisu on viheltää vihreitten peli poikki ajoissa ja siihen on valttikortit vain keskustalla. Miksi keskusta on lähtenyt vihreitten tuhon tielle ,jossa suomalaisten elämistä vaikeutetaan, varsinkin niitten jotka ylläpitävät työllisyyttä ja kulutusta.


    • Anonyymi

      Nyt sinulla on oikea nimimerkki. Hyvää pankkolängvitsiä on jo otsikkosikin, Keskusan ei taipua.

    • Anonyymi

      Sosialismi on nujerrettu ennenkin


      Aina tämä trendi on noussut ja hiipinyt pikkuhiljaa taskuihimme. Ajetaan ihminen heikkoon asemaan jotta se on avuton, jota sitten elätetään tuilla. Valtiolle kaikki vastuu ja valta niin sairasta kuin se onkin. Sananvapaus kielletään ja medialla on tarkkaan tiedossa mistä puhutaan ja mihin sävyyn. Positiivista on se, että aina tämä on jollain keinoa pysäytetty kun ihmiset tulevat järkiinsä. Nauttikaa vielä kuin voitte.

    • Samaa sontaa te keput jaksatte aina vaan jauhaa. Mauno Koivistonkin sanoitte kieltävän kirkossa käymisen, jos hänet valitaan presidentiksi. Mitä ihmeen kärpässieniä te siellä maaseudulla vielä joulunkin alla vedette, kun tällaisia hallusinaatioita on tuloksena.

      • Anonyymi

        Itsehän sen sanoit, ei kepulaiset. Olet tyypillinen sosialisti, muut pahoja -me toverit oikeita.
        Neuvostoliiton rauhanohjukset..
        Et edes pysty todistamaan väitettäsi kuin propakanta tarkoituksessa vain. Kuin pääministeri, sanoo vain, ja siihen että muut päättää, kuten nytkin että viranomaiset päättää korona rajoituksista, joka ei pidä alkuunkaan paikkaansa, kyllä hallituksen tulisi rohjeta nämä päättää, virkamiehet vain toteuttaa. Sanna kiertää kuin kissa kuumaa, ei tohdi ottaa vastuita. Sitten kyllä on polleeta JOS rokotukset ym onnistuu koronassa " me teimme sen".

        Olet MPP selityksen velkaa, tietenkin katoat..
        " Mauno Koivistonkin sanoitte kieltävän kirkossa käymisen, jos hänet valitaan presidentiksi. "


    • Anonyymi

      MPP on populisti, ei tohdi vastata puheistaan. Turha edes odottaa lähdettä. Arkajalkoja !

      • Anonyymi

        Näinhän nämä sosialistit toimii ! kts vaikka Putin, sama tyyli.


    • Anonyymi

      Koivisto ei kieltänyt kirkossa käymistä, mutta kielsi Stasille vakoilleiden paljastumisen määräämällä Tiitisen listan salaiseksi.

    • Anonyymi

      Oli sdp suora valtion johdossa jolla saivat tekonsa piiloon.

      • Anonyymi

        Kansakuntamme on suuressa vaarassa vihervasemmiston päästessä hallitukseen. Ei voida muuta kuin rukoilla jumalaltamme apua,että keskusta hylkää tuo saatanan kanssa veljeilyn.


    • Anonyymi

      Pääministerikin ääri vihervasemistolainen, kuten valtakunnansyyttäjäkin. Tästä ei hyvä seuraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      113
      1427
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      50
      950
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      145
      740
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      676
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      586
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      540
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      113
      512
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      500
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      488
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      478
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      478
    15. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      477
    16. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      466
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      457
    18. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      413
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    Aihe