Matti Jaatinen

Kuka omisti NU tämän päätoimittaja miehen aikana, kun lehti oli kolme sivuinen ja pääkirjoitukset mitään sanomattomia. Saatika muut jutut. Seppokin A kirjoitteli silloin negatiiviseen sävyyn Noian Pyryn joukkueista.
8126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joo se oli Jaatinen ,kokoonuksen nätti poika.
Kävi tekemässä vetenaari isäni 60 v juttua mutta hauska juttu...oli unohtanut filmirullam kamerasta.seuraavalla viikolla häntä koipion välissä uusi yritys. MONTA olis "toimitteliasta"kerrottavaa mutta eipä moistä julkaista...vai kuos 🤔

Äänestä
  • Sustahan on tietenkin vain ylistäviä juttuja kerrottavana :D
    Kyllä nokialaiset keksii KIÄÄÄÄÄH KIÄÄÄÄÄH KIÄÄÄÄÄÄH :D

    Äänestä

Hän oli Martti, eikä Matti, senkin Patti.

Äänestä
  • Martti tai Matii niin ei se NU juttuja saanut kuin n. 3-sivuun ja nekin olivat höpö juttuja. NU parani silloin kun M.A-H tuli päätoimittajaksi. NYkyinen ei paljon kantaa asioihin ottane.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Martti tai Matii niin ei se NU juttuja saanut kuin n. 3-sivuun ja nekin olivat höpö juttuja. NU parani silloin kun M.A-H tuli päätoimittajaksi. NYkyinen ei paljon kantaa asioihin ottane.

    NU:n päätoimittajan kannanotot ovatkin tärkeämpiä kuin kaupunginjohtajan tai -hallituksen.

    Äänestä

30v Nokialla asuneena todennut että kaikki jutut mitä NU:a niin kuullut jo torilla(tosi hiljaisella) edellisellä viikolla

Äänestä
  • Mutta torillahan puhutaan pelkkää peetä. Sen sijaan lehteen laitetaan faktoja.

    Äänestä

Kuitenkin lehti sai palkintoja jatkuvasti, vaikka uutiset oli kopioita STT:sta ja muista tiedotusvälineistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka omisti NU tämän päätoimittaja miehen aikana, kun lehti oli kolme sivuinen ja pääkirjoitukset mitään sanomattomia. Saatika muut jutut. Seppokin A kirjoitteli silloin negatiiviseen sävyyn Noian Pyryn joukkueista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu