Vihreät ja kannabis

Nuoret tappavat kannabispäissään toisiaan, kuinkas luonnonlääke nyt tälläistä aiheuttaa, piti olla hyvää kamaa, Maria Ohisalokin seisoo tämä takana.
4151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mille se kannabis oikein haisee? Meidän talon päädyssä mustat nuorukaiset polttelee jotakin, joka ei haise tupakalle, vaan jollekin äitelälle. Onko se kannabista vai kamelinpaskaa?

Äänestä

Maria Ohisalo ja muut Vihreät vajakin voisi käydä sairaalassa katsomassa, mitä tuhoa kannabis tekee ihmiselle. Kannibis psykoosi voi tulla kenelle tahansa, jo ensimmäisestä kerrasta. Taustalla ei tarvitse olla mitään mielenterveys ongelmaa, siitä vain kokeilemaan, ken uskaltaa. Psykoosi vaurioittaa aivoja pysyvästi.

Äänestä

Minusta siinä ei tulisi vahinkoa. Ohisalo nyt on ohisalo joka asiassa. Halusiko Ohisalo varmistaa huumeiden käyttäjien äänet puolueelleen? Jos on raskaana, niin ei parane piiputella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nuoret tappavat kannabispäissään toisiaan, kuinkas luonnonlääke nyt tälläistä aiheuttaa, piti olla hyvää kamaa, Maria Ohisalokin seisoo tämä takana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu