Kyllä on pettynyt olo joulunaika varkauden myymälät/tavaratalot/marketit,mitä nämä nyt ovat.
Hyvin pieniä valikoimia esim.Arabian tuotteita.Mukia vaatimatonmäärä, mutta muuta tuotetta ei oikein löydykkään.
On ihania,värikkäitä Arabian tuotteita valmistettu,mutta Varkauteen ne eivät tule.
Suppea pieni valikoima..
Samoin aterimet,eikö ne hopeiset voisi olla vitriineissä myyjän takana?
Nämä vaatimattomat tarjonnasta tekee sen,että nettiostot lisääntyy.
Ajetaan lähikaupunkeihin joissa valikoimaaon.
Esim.pikkuisen hintava ja parempaa tarjontaa voisi olla omassa kaupungissa tarjolla.Suuresti pettynyt olen uuteen kauppakeskukseen.
Cm.jo tietääkin että siellä ei mikään muutu.
Myyjät tosin eläkkeen kautta vaihtuvat.
Mitäpä mieltä??
Marketit Varkaudessa
6
52
Vastaukset
- Anonyymi
Muki kun muki hittooko noita snobbailemaan. miks arapiaa? tehty made in china tai vietnam! samaa bulkkia saat Tockmannilta 3 eur kipale.
- Anonyymi
Sanoha muuta, ei mittään varastettavvaa. Kukkaan mittään rihkammaa osta tai juustoo. Arvotavaraa esiin, samaa mieltä.
- Anonyymi
Samoin Pentik Marimekko Wallila ja vaikka mitä olisi mukava lahjaksi antaa mutta ei nämä kauppiaat osaa myydä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samoin Pentik Marimekko Wallila ja vaikka mitä olisi mukava lahjaksi antaa mutta ei nämä kauppiaat osaa myydä.
Kävitkö Marimekossa tai Pentikissä. Molemmissa osataan myydä.
- Anonyymi
Mitä sarjaa keräät Arabialta, Mainio yms?
- Anonyymi
Palkansaajien tuloverotus kiristyy kaikissa tuloluokissa ensi vuonna. Elinkeinoelämän valtuuskunnan Evan verokoneen mukaan eniten nousee pienipalkkaisten verotus, kun 1 250 bruttona ansaitsevien verotus kiristyy 0,4 prosenttiyksikköä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996806Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096540SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614841Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943764Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963701Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663582Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103412Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03130Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil61959Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161539