lahjan saajan arvon?
Takaako lahjan hinta
13
59
Vastaukset
- Anonyymi
Ei, ei koskaan.
- Anonyymi
Täytyy olla melko yksinkertainen jos tämmöstä edes kyselee, ei tietenkään.
- Anonyymi
Ei takaa. Ajatus on aina tärkein oli itsetehty tai hirveän kallis. Kalliiden lahjojen osto ei ole kovin järkevää, ellei toinen oli sanonut, että sellaisen tahtoo. Voi mennä rahat hukkaan.
- Anonyymi
Ei. Enkä usko et kovin moni kypsä aikuinen niin
Ajattelee.
Viime vuonna värkkäsin lähimmille joululahjat power point esityksinä. Olin kerännyt valokuvia vuosien varrelta yhdessä koetuista jutuista ja kirjoitin muistoja ja asioita mitä ko. Ihmisessä ihailen ja arvostan.
Hyvälle ystävälleni annoin yhden niistä ja hän selkeesti piti siitä tosi paljon. Hän jopa teki saman tyyppisen sitten miehelleen lahjaks.
Mun sydäntä lämmitti kun ilmainen lahjani oli niin tykätty ja ilahdutti niin paljon.
Tein niitä kolmelle sellaiselle ihmiselle elämässäni joilla tiesin olevan heikko itsetunto ja joille pitää välillä muistuttaa positiivisista puolistaan. Niistä yks jäi antamatta ja se hiukan harmittaa. Tein niitä marras ja joulukuun 2019 eli 2 kuukautta väkersin niiden parissa - Anonyymi
Ajatus tärkein. Enemmän se tuntuu pahalta, jos itselle tärkeältä ihmiseltä ei saisi vaikka nyt sitä joulutoivotusta. Mikä kullekin on tärkeää
- Anonyymi
Kyllä varmaan, sillä ostin itselleni lahjat tarjouksesta. Välttää tälläiselle eto eläjälle.
- Anonyymi
Sian säkissä ja kaverin säkissä on kai painoero. https://www.is.fi/menaiset/hyva-fiilis/art-2000007699435.html
- Anonyymi
Ei todellakaan! Vihaan lahjoja yleensäkkin, mutta kyllä mä silti olen sitä mieltä, että lasten kohdalla on noudatettava tasapuolisuutta.
- Anonyymi
Lahjan ei tarvitse olla kallis kunhan se on ajatuksella valittu 😊
- Anonyymi
Hyvin järkevästi ajateltu!
- Anonyymi
Toiset on vähempään tyytyväisiä ja toisille ei mikään tunnu riittävältä? Kokoajan halutaan vain enemmän ja enemmän, valitetaan päälle, kun sä et huomioi mua riittävästi?
Lahjat(kin) ovat toisen mielestä vaatimattomia, vain kymmenen kertaa kalliimpia kuin vähempään tyytyväisen? Ku pitäisi olla ainakin 100 kertaa kalliimpia, usein saatavia lahjoja. - Anonyymi
Ei takaa, koska lahja voi olla myöskin aineeton. Laskeskelin tänään, että minä olen paketoinut tänä jouluna noin 40 lahjaa, joka on kyllä ihan liikaa. Rahallinen arvo ylittää juuri ja juuri 500 euroa, joka ei ole päätä huimaava summa, mutta ajattelin antaa ensi vuoden lahjat vähän eri muodossa. Ei niin paljon roinaa, vaan enemmän henkistä vaikka vaan kokemuselämysten muodossa.
- Anonyymi
Kyllä, kallis lahja on tapa osoittaa arvostusta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo962204Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489