J-P. Jalo on hyvä selostaja

Anonyymi

J-P. ei ala kirkumaan pikkutyttömäisesti niin kuin Mertaranta, J-P selostuksia on mukava kuunnella äänet päällä. Valitettavasti Mertarannan pelleilyt ovat äänen kanssa menneet övereiksi, ottelut Mertarannalla meillä katsotaan ilman ääntä.
Ainahan joku negatiivinenkin asia pitää sanoa: pelaaja joka istuu jäähyaitiossa huilimassa tyhmiä jäähyjä 14 minuuttia ottelusta (ja vastustaja tekee maaleja), niin häntä ei ehkä kannata ylistää ketjun parhaaksi.

3

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin on.

    • Anonyymi

      Loistava selostus tänäänkin, hienoa kun huomaa pienenkin oman mokan ja korjaa sen heti.

    • Anonyymi

      Älkää werratko tapahtumia tai tapahtunut,alati KAUHEASTI,TAI KAUHEAA SANOILLA.NYT KATSON TENNISOTTELUA 5/6.2022 18.02 MENOSSA.ON KUMMAA KUN TAPAHTUMAT ON NYKYÄÄN KAUHEASTI TAI KAUHEETA,JA / TAI HIRVEÄSTI TAI HIRVEÄÄ,YRITTÄKÄÄ EDES KÄYTTÄÄ OIKEITA SANOJA.On 90 % äänityöläisistä jotka eivät osaa puhua oikein tulee äää,ööö,eee aaa,ja paljon muuta mössöä suusta Waikka heidän päätyö on puhua!!.Tehkää asiaan parannus,vaatikaa selkeää Suomen kielen sanoja,haastatteltavilta kuin Haastatelijoilta!.Sen huomaa pian,oletteko vaatinut puhua oikein kun seuraan ohjelmianne,ja ongelmaan,KIITOS.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1827
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1724
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      235
      974
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe