Mistä pidän älyttömän hyvin. Perussuomalaisissa ajatellaan laajasti, miten saataisiin asioita tehtyä helpommin, eikä vain rynnätä heti kimppuun ja keksitä joku suora vastaus. Perussuomalaisissa kunnioitetaan kansantahtoa. Suurimman osan vihreiden tahto ei mene läpi esimerkiksi Ohisalon johtaudella.
Perussuomalaiset ovat vapaamielinen keskusta puolue.
Anonyymi
9109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se perussuomalaisissa on niin hienoa, etteivät he turhaan lähde puuttumaan oikeisiin kysymyksiin. Puhutaan vain mitä öyhösakki haluaa kuulla. Tämä on taitavaa politiikkaa.
Kuulostaa tarkemmin vihreän ääneltä. Vihreän Ohisalo ei ikinä vastaa kysymyksiin kunnolla. Vaan alkaa kertomaan sen tarinoitansa.
Ja unohdin mainita. En edes kutsunut sinua tänne haukkumaan. Onkos pikku penikan pakko osallitua kaikkeen mitä näkee?
Vihreät ovat äärivasemmistolainen liike, sitä voidaan pitää myös uskonnollisena lahkona...
Oletko eksynyt, pitäisikö taluttaa oikealle osastolle?
Me perussuomalaiset annamme kaikkien kukkia, emme pilkkaa eikä sorsita sukupuoli- eikä mitään muitakaan vähemmistöjä, ja kannatamme niin miehien kuin naisienkin välisiä seka-avioliittoja, kuten myöskin raskauksien keskeytyksiä, lapsten sukupuolielinten silpomisia ja kaikkia muitakin kristillisiä ja islamistisiä arvoja.
Demarit pitää silppmista "hyvänä" asiana.
Äänestän ensi kertaa kuntavaaleissa. Valintani on perussuomalaiset tai keskusta. Lopullisen valinnan teen lähempänä vaaleja.
Persut on tasavaltalainen demokraattinen vaihtoehto