Brewers Pub siniset jouluvalot

Brewers Pubin pihassa oli eilen hienot siniset jouluvalot!
232083
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Poliiseja ja lanssi.
Pitäähän kylässä uusi karhu kapakki olla.

Äänestä

Uutta korona kapakki ?

Äänestä
  • Kyllä. Turvaväleistä ei ollut tietoakaan. Jollei korona tartu niin sitten joku muu tarttuu tai osuu. Karmee mesta aivan kuten karhu.

    Äänestä

kannabis vapaaksi

Äänestä

Tappelut, ampumiset ja puukotukset... mitä seuraavaksi?
Kaikki sataa jatkossa suoraan smkn laariin.

Äänestä

Pian sinne tulee myös vessaan sininen valo

Äänestä

Korona rajoitukset unohtuneet. Pitäisi noudattaa 2 metrin turvavälejä . kasvomaskit unohtuneet jne. Siksi poliisit ovat olleet paikalla turvaamassa yleisten ohjeiden noudattamista.

Äänestä
  • Huittisten koronalinko! Käännyttiin ovelta takas koska touhu oli mitä oli. Ei mitään vastuuta ja valvontaa. Velkaselle rääväsuumuijalle riittää et saa laittaa kolikkoo kassaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huittisten koronalinko! Käännyttiin ovelta takas koska touhu oli mitä oli. Ei mitään vastuuta ja valvontaa. Velkaselle rääväsuumuijalle riittää et saa laittaa kolikkoo kassaan.

    Kyl siä mun mielestä henkilökunnalla maskit on jo pitkään ollut päässä? Asiakkaan vastuulla kai oma käyttö...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyl siä mun mielestä henkilökunnalla maskit on jo pitkään ollut päässä? Asiakkaan vastuulla kai oma käyttö...

    Henkilökunnan maskit ei Huittista pelasta! Järjen köyhyyttä sulla.

    Äänestä

siellä oli ulkomaalaiset aloittanut koko homman.. Sivullisena oli baarin työntekijä joka yritti heittää pihalle riehujia ja jotain suomalaisia miehiä mitkä menivät väliin kun työntekijää alkoivat mätkimään. Tottakai suomalaiset miehet kärjistyvät kun ulkomaalaiset alkavat riehumaan ja hakkaamaan muita. Sivusta tätä katselin

Äänestä
  • Selityksen makua.
    On kaksi tapaa toimia vastaavissa tilanteissa. Oikea ja väärä.
    Rähjähdysherkkä alamaailman ja meluavien kakaroiden kuppila.

    Äänestä

Mitä selityksen makua siinä on jos maahanmuuttajat aloitti koko tappelun ja homma eskaloitui?

Äänestä
  • Entistä varmpempi siittä mihin kapakkiin en ennää astu jalvallani! Alkaa B-puukstaavilla.
    Se on toi turvallisuus ensisijaista ja sijanliha!

    Äänestä

Poliisi otti kiinni paikkakuntalaisen nuorukaisen eikä ulkomaalainen......niin, suomipojat ja viinan sekoitus jälleen

Äänestä
  • Hyvä että poliisi otti kiinni, se nyt vielä puuttuisi että ulkomaalaiset täällä olisivat hippasilla kiinniottajina...

    Äänestä

juu suomalaisen pojan veivät kun lopetti rähinän aikamoisella rähinällä mutta ulkomaalaiset aloittivat

Äänestä

Meneekö Brewe ekana konkkaan?

Äänestä
  • Ei. Palomies ja virkavalta pelastaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei. Palomies ja virkavalta pelastaa.

    Palomies ja poliisi ;)
    Huittisten kovapalkkaisimmat miähet mut ei taira niitten tuloilla olla varaa ku lottokuponkii

    Äänestä

Taas oli siniset valot Brewessä ja meluavia kakaroita piha täynnänsä.Toinen ravinteli samalla kadulla näytti taas imeneen väen sisuksiinsa.

Äänestä
  • Karhu mikä karhu.Eipä ihmetellä miks se toinen vie asiakkaat sisuksiinsa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karhu mikä karhu.Eipä ihmetellä miks se toinen vie asiakkaat sisuksiinsa.

    Keiliksellä nuorisoo mut brewes ei paljo ketää

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Brewers Pubin pihassa oli eilen hienot siniset jouluvalot!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu