Minulla ei ole aikomusta ottaa rokotetta koronaan, en ole ottanut myöskään influenssarokotetta.
En ole koko rokote asiaan kiinittänyt mitään huomiota, eikä minulla ole mitään väliä mitä muut ajattelee rokotteista.
Olenko "rokotevastainen" tällä perusteella? tai mitä on olla rokotevastainen? kaappaako ja tuhoavatko rokotevastaiset rokotteita ja estävät rokotuksia ja markkinoivat julkisesti agandaansa ja hyötyvätkö siitä jotain? tai mitä?
En ole koko rokote asiaan kiinittänyt mitään huomiota, eikä minulla ole mitään väliä mitä muut ajattelee rokotteista.
Olenko "rokotevastainen" tällä perusteella? tai mitä on olla rokotevastainen? kaappaako ja tuhoavatko rokotevastaiset rokotteita ja estävät rokotuksia ja markkinoivat julkisesti agandaansa ja hyötyvätkö siitä jotain? tai mitä?
Vastaukset 687
Vanhimmat
Tässä nimenomaisessa mRNA "älypöly" rokotuksessa olen sillätavoin rokotemyönteinen, että voin ottaa tuon rokotuksen, kunhan on viiden-kymmenen vuoden referenssikokeilut toteutuneet, eli tässätapauksessa rokottamiseen fanattisesti suhtautuvat, jotka ovat etulinjassa kiljuen ottamassa rokotuksen, toimikoot sitten koekaniineina.
Koska asialliset testit ovat jätetty koronan varjolla tekemättä, ja ihmiskuntaa ollaan ensimmäistä kertaa ruiskuttamassa mRNA:ta sisään, katsotaan sitten viiden-kymmenen vuoden aikajaksoa millaisia sivuoireita uskonnolliset fanaatikot, jotka kiljuvat rokottamisen puolesta, saavat.
Otan tuon jos siihen on tarvetta nooin viide-kymmenen vuoden aikana.
Näissä markkinoille tulleissa rokotteissa on nyt se kummallisuus, että ne eivät estä sairastumista eikä taudin leviämistä vaan lieventävät vain oireita. Mutta miksi ihmeessä kaikki pitäisi sitten rokottaa, koska enemmistö ihmisistä sairastaa muutenkin koronan lievänä ja se on vaarallinen lähinnä riskiryhmille? Eikö riitä että riskiryhmät rokotetaan? Miksi ihmisiä painostetaan ottamaan oireita lieventävä rokote, kun iso osa ei edes saa niitä pahimpia oireita?? Vastatkaa joku viisas tähän.
"Koska asialliset testit ovat jätetty koronan varjolla tekemättä,"
Todisteet siitä, että on jätetty tekemättä, ole hyvä.
Se auttaa kaikkia, jos rokotteilla saadaan laumasuoja. Tartuntataudit on parempi hävittää kokonaan, kuin jättää ne kulkemaan väestössä ja tuottamaan uusia mutaatioita. Niin kauan kun koronavirukset ovat vaarallisia meille ihmisille, niin sitä vastaan pitää taistella kaikin keinoin.
Kuten tämä teho-osaston hoitaja sanoo: "kukaan ei ole oikeasti turvassa vakavalta koronataudilta".
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/valoa-tunnelin-paassa-rokotettu-sairaanhoitaja-stressasi-vievansa-viruksen-kotiinsa-kuluttavan-koronavuoden-aikana/8022428#gs.ojixcj
Rokote on kyhätty neljässä kuukaudessa kasaan. Eläinkokeita ei ole ehditty tehdä, eikä sen kautta ihmiskokeitakaan. Normaali rokotteen koe- ja valmisteluajan on kerrottu eri virallisissa välineissä olevan viidestä kymmeneen vuotta.
mRNA on kokeellinen, joka on laajoissa eläinkokeissa aina epäonnistunut. Nyt se tungetaan ihmisiin kylmiltäään.
Ottakaa ketkä haluatte. Itse en ota.
Rokote on iltasanomien ja iltalehden artikkeleiden mukaan tehty monistamalla abortoitujen sikiöiden soluja. Sekin vielä.
Kummasti se ei vaan mene ymmärrykseen, että kyse on tehohoitopaiikojen riittävyydestä. Lievänä sairastava rokotteen saanut ei tarvitse sitten rajallista tehohoitoa. Onko tuo niin vaikea ymmärtää sielä omasta napakuopasta.
Eipä niin eikä kukaan oikeasti ole turvassa mahdollisilta rokotteen peruuttamattomilta sivuvaikutuksilta. Muistakaa sikainfluenssarokote ja narkolepsia!
Mistä laumasuojasta oikein puhut? Eihän nämä uudet korona-rokotteet edes anna mitään laumasuojaa, koska nehän eivät estä tartuntoja eikä viruksen leviämistä vaan ainoastaan lieventävät oireita.
"Koska asialliset testit ovat jätetty koronan varjolla tekemättä"
-Kappas, vielä löytyi yksi, joka ei ole kuullut näiden rokotteiden käyneen läpi prikulleen samat testiprotokollat kuin mitkä muut rokotteet hyvänsä.
Etkö tosiaan tiennyt?
Myös rokotteiden valmistustekniikat nopeutuvat. Ja syytä onkin koska pandemia on ollut niin raju. Koronarokotteita on kehitetty aikaisempaa laajemmassa mittakaavassa maailmanlaajuisesti. Kaikki kehittyy eskoseni
Covid 19 löytyi tänä keväänä. Aikaa ei ole mennyt edes tarvittavaa viittä vuotta testaus ajaksi. Rokote tuli ulos neljässä kuukaudessa. Laske siitä onko ehditty käydä "aivan samat testit" kuin kaikissa muissa rokotteissa, joissa testiaika oli 5-10 vuotta.
Aika yksinkertainen totuus. Löytöhetkestä "rokotteen" julkaisuun. 4 kuukautta. Ei viisi, eikä kymmenen vuotta, kuten testiprotokollat muihin rokotteisiin.
Olet jäänyt jumiin entisajan mokiin. Sikainfluenssa valmistettiin raa'assa kanamunassa ja siinä oli tehoainetta. Olen ottanut sikainfluenssarokotteen, eikä siitä mitään tullut minulle eikä muille tuntemilleni. Lääkkeisiin jms. liittyy aina haittavaikutusten riski. Me ihmiset olemme kuitenkin erilaisia.
Brittiläisten+n+tiedemiesten+mukaan+70%+rokotekattavuus+tuo+laumasuojan.
Pyysin siis todisteita, et tainnut ymmärtää? Tietosi ovat peräisin iltapäivälehdistä? Sekin vielä. Ei hyvää päivää :D Ei sinun tosiaan kannatakaan ottaa rokotetta.
Mielestäsi suomalaiseen lehdistöön ei siis ole luottaminen? Luotat kuitenkin kun sanovat että ota vain rokotus? Hanna Nohynek:kin THLstä suosittelee, mutta ei kuitenkaan itse ole ottamassa rokotetta (verukkeita löytyy ja seliselityksiä Nohynekillä).
Yhdysvalloissa on jo paljon "koekaniineita"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/yhdysvalloissa-jo-yli-1-9-miljoonaa-ihmista-on-saanut-ensimmaisen-annoksen-koronarokotetta/8022170
Käytettiinkö koekaniineina asunnottomia ja siltojenalus juoppoja, jakamalla heille "ilmainen" rokotus, ja lautasellinen keittoa perään?
Jokainen saa onneksi tehdä oman päätöksen rokotteen ottamisesta.
Lehtiotsikot eivät ole todisteita yhtään mistään. Sen lisäksi on lehdistöä ja lehdistöä - ja tv-kanavia. Onko lähdekritiikki tuttu sana? Vahvistusharha? En luota vain lehdistöön - ei sinunkaan kannata. Luin Nohynekin kommentin, mikset uskaltanut lainata sitä tähän?
Rokottamattomat on tyhmiä sillä heistä tulee työttömiä ja köyhiä
Itse otan rokotteen ja varmistan sitä kautta työpaikkani sairaanhoitaja, saan matkustella ja rahaa tulee tilille
Rokottamattomat eivät tajua työelämän pelisääntöjä ja siksi joutuvat kärsimään
Nuo ovat pelkkiä idioottimaisia valheita. Kukaan ei tule koskaan normaalissa työpaikassa edes kysymään rokotuksesta. Se on täysin turha tieto. Rokotus tai rokottamattomuus ei vaikuta tuloihin euroakaan. Kukaan ei menetä työpaikkaa rokotuksen puutteen takia.
Ja matkustelu on typerää, joten hyvä vain, jos siihen ei tarvitse haaskata rahaa. Minä vain nauraisin, jos matkailuala tuhoutuu rääkyen.
Lisään... Minulla on satoja tonneja sijoituksissa ja säästöissä, mutta en ole matkustanut yli 5 vuoteen, koska se ei vain kiinnosta
Korjaan... Toki terveydenhuollossa rokottamattomuus haittaa, mutta edes siellä ei rokotuksesta kieltäytyminen ole irtisanomisperuste. Toki rokottamattomat voidaan siirtää parhaista tehtävistä, mutta ei irtisanoa suoraan.
Lisään vielä... Ei sikainfluenssarokotteen ottamisellakaan olisi ollut mitään merkitystä työelämän kannalta. Kukaam ei tuota koskaan kysynyt eikä piitannut. Ja sama tulee tapahtumaan koronankin kohdalla. Kukaan ei kysy oletko rokotettu.
Itseltäni leikattu 2 kertaa sisuskaluista syöpää ja elimistöön tullut selvää lääkkeiden sopimattomuutta ja voimakkaita sivuvaikutuksia pienilläkin määrillä joten en tule koskaan ottamaan rokotetta!!Ja työnantaja ymmärsi asian,Ei tartte siis ruveta työttömäks pummiks,joten se siitä.
Juurikin näin... Ja miten se THL voi olla "aidosti asiantunteva" tässä rokoteasiassa..??
Eihän THL voi tietää mitä kaikkea se rokote sisältää, nehän vain uskovat sen mitä suuret rokoteyhtiöt ovat heille kertoneet.
Jos sairastut, älä hakeudu hoitoon.
Nohynek sairasti koronaviruksen viime keväänä.
Todisteet siitä, että ON TEHTY, ole hyvä😎
Testaamisessa aika ei ole kuin yksin laadun kriteeri. Vaikka testaisi 100 vuotta, se ei takaa rokotteen laatua jos testataan "vääriä" asioita. Narkolepsiaan liittyi geneettinen alttius joka on yleisempi pohjoismaissa, mutta harvinainen täälläkin. Kuinka laajaa geneettistä pohjaa edes käytettiin testeissä aikoinaan, en tiedä. Mikä todennäköisyys edes oli, että lisätesteilläkään olisi osuttu tuohon geeniin ja vielä sen nuoreen kantajaan?
Miksi kehittäminen on nyt ollut nopeampaa on kyllä selitetty moneen kertaan. Normaalisti aikaa kuluu ihan vaan testauksen mahdollistamiseen eli rahanhankintaan, businessanalyyseihin, vapaaehtoisten hankkimiseen yms. Se, että polttaa aikaa rahoittajan etsimiseen ei tee rokotteesta laadukkaampaa.
Tässä samalla otettiin harppaus nykyaikaisiin kehittämismenetelmiin, mikä ei ole ollenkaan huono asia. Vesiputousmallista on luovuttu jo ajat sitten monen muun toimialan kehittämisessä ja siirrytty ketterämpään tekemiseen. Kaikkea ei aina tarvitse tehdä peräkkäin, vaan myös rinnakkainen tekeminen on mahdollista. Ns. rullaava hyväksyntäkäytäntö voi itse asiassa tuoda luotettavuutta lisää kun lupaviranomaiset pääsevät prosessiin jo varhaisemmassa vaiheessa mukaan ja varmasti myös silloin ymmärtävät paremmin mistä ovat päättämässä.
Ymmärrän toki, että asioita on vaikea ymmärtää jos ei ole yleisestikään kokemusta tuotekehityksestä tai testaamisesta. Koronan positiivinen puoli on, että se on vienyt montaa asiaa eteenpäin vauhdikkaammin kuin muuten olisi tapahtunut. Ilman pandemiaakin terveydenhuolto on melkoisessa kurjimuksessa, joten kehittäminen on siellä enemmän kuin tervetullutta.
Olisi kiva tietää, miksi kotimaiseen lehdistöön tai viranomaisiin ei luoteta, mutta Venäläisten trollitehtaiden jutut kuitenkin uppoavat, niitä jakaa kuitenkin mitä epämääräisemmät lähteet. Venäjällä on palkattua väkeä vääntämässä videoita joissa pätkitään puheita asiayhteydestä ja viitataan ties mihin huuhaa asiantuntijoihin. Mehän, hitto vieköön, asutaan Venäjän naapurissa. Kyllähän tuon nyt pitäisi olla yleisessä tiedossa miten siellä toimitaan! Että, ketähän tässä siis vedätetään.....
Noyhekin kommenttiin näytetään nyt viittaavan kovasti. Ilmeisesti eivät viittaajat ole edes lukeneet sitä :):)
https://yle.fi/uutiset/3-11386660
En+myöskään+ymmärrä+puheita+vähintään+70%+rokotetusta+kansasta,+että+saadaan+laumasuoja.+Mikä+laumasuoja+kun++rokote+ei+suojaa+tartunnoilta?.+Ennemmin+tauti+menee+piiloon,+kun+kaikki+sitä+kantaa+ja+tartuttaa.+Samalla+se+muuntuu+todella+pahaksi,+kun+se+leviää+rokotetuissa+valtoimenaan+eläimiin.
Miten?. Jos se ei estä tartuntoja?. Valot nyt päälle
Tuolla YouTubessa oli henkilö joka sanoi että ei kannatta ottaa rokotetta. Oli budhaan yhteydessä ,jolta sai tietoa eräänlaisena tietopakettina. Tyyntä myrskyn edellä oli video sarjan nimi. Aika vakuuttavaa
Niin, rokotteella mikä ei estä sairastamista ei saada laumasuojaa vaikka jokaikinen ihminen rokotettaisiin.
Jos sairastuu rokotteesta niin silloin ei myös ilmeisesti saa hakeutua hoitoon, eikös vain?
Totuus on tämä.
https://avoin.media/2020/04/19/vapaus-pois-virus-kerrallaan/
Siitä on siis jo vuosi aikaa, voisi ottaa rokotteen, kun kerran sitä mainostaa.
Suurin osa on saattanut koronan jo sairastaa oireettomana, miksi heidän pitäisi ottaa rokote, mutta Nohonenän ei?
1,8 miljoonaa ihmistä on siihen jo kuollut...ei ihan tavallinen pikkuflunssa kuitenkaan
Referenssinä MTV-UUTISET? No jo on upea perustelu, joka kumoaa kaikki maailman asiantuntijat. Not.
Itselläni lukee tissin alla DNR. Se tarkoittaa ei elvytystä. Tehohoitoonkaan en missään tilanteessa halua. Eli kyllä napakuopasta käsin asioita ajatellaan. Noin kääntöpuolena voisi pitää äärimmäisenä itsekkyytenä sitä, ettei ihminen suostu kuolemaan. Maapallo on ylikansoitettu, ympäristötuhot mittaamattomia, ja ihmiset eivät suostu luovuttamaan elämänsä rippeistä missään vaiheessa. Eli hoidetaan kalliilla. Rokotetaan, syötetään antibiootteja, tehdään kalliita syöpähoitoja, lopulta nautitaan dementialääkkeitä hoivakodissa, ja koko maailma on varpaillaan, ettei vain mikään uhkaa kaikkein hauraimpia siellä vaipoissaan lukkojen takana.
Eli jos katsoo asioita realistisesti, niin voi valita elämän rajallisuuden sen sijaan, että valitsisi illuusion ikuisesta elämästä maan päällä.
Hyvähän se on, että sikiöt ovat sitä kautta hyödyksi. Muutenhan ne menevät vain roskiin sairaalajätteenä...
Minä en ole väittänyt mitään, vain sinä. Onko todistustaakka tuttu käsite?
Mitä turhaa. Jätä kokonaan ottamatta.
Todisteet siitä, että on tehty, ole hyvä.
Siinäpä sinulle miettimistä, jos moiseen kykenet.
Jaa, vuodessa on siis 9 kuukautta. Tuo oli hyvä tieto. Kiitos.
Suomeen tuli kaksi viallista erää flunssa rokotetta. Lääkeyhtiöllä ei ollut mitään vastuuta. THL oli ottanut kaikki vastuut valtiolle.
Ja muistatteko, että joukkosuojalla ennen (muutama viikko sitten vielä) tarkoitettiin immuniteettiä, jonka voi saada taudin sairastamalla tai rokotteella. Nyt WHO on muuttanut sivuillaan sanan merkityksen ja nyt se ylläri pylläri tarkoittakin vain rokotteella saatavaa immuniteettiä. Vaikka, kuten sanoit, lääkefirmat eivät edes väitä rokotteidensa suojaavan tartunnalta. Kontrollin kannalta kun on paras pitää kaikki koko ajan varpaillaan, rokote tai ei, sivuoireet tai ei, hengissä taudin tai rokotteen jälkeen tai ei.
Puhut totuudesta,hienoa etten ole ainoa joka ajattelee aivan samoin!
Merkkejä tosiaan jo näkyy, että niissäkin valtioissa, joissa (demokraattisesti valittu!) hallinto väittää rokotteen olevan vapaaehtoinen, on kuitenkin tilattu ainetta yllin kyllin kattamaan koko populan. Ja hallinnon ei tarvitse pakottamista tehdä, koska heillä on omat pikku apurinsa, yltiötottelevaiset pelkurityönantajat, -asiakkaat, -naapurit, -sukulaiset ja yritykset, jotka ryhtyvät hallinnon apureiksi joko ilmaiseksi tai ehkä palkittuna. Ne tuputtavat, pelottelevat, rajoittavat oikeuttasi asioida, tehdä työtä ja toimia normaalisti yhteiskunnassa. Ei mikään ty rannia toimi ilman noita hyödyllisiä hölmöjä ja ostettuja tottelijoita. Mutta annetaan tyrannialle mahdollisuus näyttää, miten maailmasta tulee 'rauhallinen ja turvallinen'. Raamattukin kertoo, että kun he sanovat 'rauha ja turvallisuus', tuho iskee heihin, eivätkä he voi paeta. Me uskovat sen sijaan pääsemme pahinta pakoon, vaikuttaisi siltä, että jo hyvin pian. Olethan sinäkin ylöstemmattavien joukossa? Silloin sinun ei tarvitse pelätä.
On+testailtu+pikaisesti.+Koronarokotetta+toimitetaan+kuitenkin+vain+niihin+maihin,+joissa+valtio+on+suostunut+tekemään+kirjallisen+sopimuksen+siitä,+että+valtio+kantaa+100%+vastuun+koronarokotteen+aiheuttamista+sivuvaikutuksista.+Vuonna+2022+ollaan+jo+paljon+viisaampia,+mitä+ongelmia+koronarokote+aiheuttaa.
Ratsastat sitten muiden ihmisten hommaaman laumasuojan turvassa. Täysin minäminäminä-meininkiä.
Löytyy tiedelehdistä, ole hyvä. Sekä nimekkäiden tutkijoiden referaateista, ole hyvä edelleen. Wake up!!!
Meinaatko että et itse koskaan vieraile omassa napakuopassasi. Mikä susta tekee niin erityisen että moinen olis poissa sinusta?
Paras jättää kuulemiset ja ottaa asioista oikeasti selvää. Ei tartte luulla ja uskoa enää.
......Olisi kiva tietää, miksi kotimaiseen lehdistöön tai viranomaisiin ei luoteta......
Jos muistat uutisen, jossa uutisoitiin kuinka Suomessa on oppimistaso yhtäkkiä kovin laskenut, koska suomalaisista peruskouluista SUOMESSA, alkoi tulla ulos LUKUTAIDOTTOMINA lapsia, vaikka vuosia olivat koulunpenkeillä istuneet.
Vain venäjänkielisessä uutislähetyksessä sanottiin "syynä saattaa olla ulkomailta lähinnä Afrikasta Suomeen tuodut sekä Suomessa syntyneet ulkomaalaiset lapset".
Totuutta ei uskaltanyt suomalaiset kanavat kertoa. Ei YLE eikä MTV:kään.
Mitä viranomaisiin tulee, ovat lahjottuja hyvävelipiiriläisiä kaikki. Mihinkään ei ole luottamista.
Oikeesti?? Ootko itse ollut paikalla kehittämässä kun tunnut tietävän?? Vai ootko ihan itse vaan kaveriporukassa päätellyt?
?????????
Toivottavasti et oo enää elossa kymmenen vuoden päästä kun oot tuollainen känkkäränkkä.!!
Sulle vastailee useampi kuin yksi vastailija
"Tässä nimenomaisessa mRNA "älypöly" rokotuksessa olen sillätavoin rokotemyönteinen,"
Itse suhtaudun asiaan sinun tavallasi. Sen verran näin reilusti yli 70 vuotiaana katson itselleni parinvuoden varoajan olevan riittävä. Nykyisille 20-30 kymppisille tuo mainitsemasi 50 vuotta varmasti antaa riittävää perspektiiviä hyötyjen/haittojen arviointiin.
"Se auttaa kaikkia, jos rokotteilla saadaan laumasuoja."
Vaan kun sillä nykyisellä rokotteella ei saada ja tuskin on mahdollistakaan saada.
Joten tehohkaampaa ja tutkitusti turvallisempaa rokotetta kannattaa nyt jäädä odottelemaan.
Eri asia onko tuo "sairastaminen" totta, vai onko henkilö vain "rokotevastainen" yksityiselämässään.
Julkisuudessa hänen on tietenkin "laulettava niiden lauluja" jotka palkankin maksavat.
Koronarokotetta on testattu yli 40 000 ihmisellä, ja syy rokotteen nopeaan valmistumiseen on se, että Kiina julkaisi viruksen koko genomin, jonka on myös vahvistanut muun muassa Ranska ja italia.
Sikiöitä tässä ei taida olla käytetty, onkohan nyt jossain salajuonisivustoilla käyty.
Miksi kaiken uuden pitää olla pahaa?
Yhtä hyvin testattu kun Sputnik.
"Kummasti se ei vaan mene ymmärrykseen, että kyse on tehohoitopaiikojen riittävyydestä."
Ahaa nyt onkin sitten kysymys tehohoitopaikkojen riittävyydestä ei vouhotetusta suojasta ihmisille virusta vastaan.
Tuo oma "napakuoppa" nyt vaan sattuu olemaan yksittäiselle ihmiselle huomattavasti tärkeämpi kuin vouhakkeiden lanseeraama paikkojen riittävyys, joka sinällään on varsin hyvä.
Lähi-Itä joka paikassa ei kiinnosta.
Onko rokote pedon merkki? Alkaa kuulostaa siltä.
Eläinkokeita ei saa enää tehdä, siirrytään suoraan ihmisiin???
COVID-19 löytyi jo vuosia sitten. Googlaa Ylen uutisia ajalta 2013-15. En enää kestä.
Terve! Tarkoitin viisi viiva kymmenen vuotta. (Viiden-kymmenen vuoden kokemuksella).
Olen itsekin kuusikymppinen, enkä ala hötkyillä mihinkään.
"-Kappas, vielä löytyi yksi, joka ei ole kuullut näiden rokotteiden käyneen läpi prikulleen samat testiprotokollat kuin mitkä muut rokotteet hyvänsä."
Kovin pehmoisia puhelet. Nyt lanseeratut korona rokotteen ei ole lähimainkaan niin testattuja kuin ns "mitkä tahansa rokotteet".
Testaus ajan lyhyyden lisäksi testattavien lukumäärä ja mahdollisten haittavaikutusten seuranta-ajan olemattomuus pitäisi herättää ajatuksia pahimmankin rokotefanaatikon päässä, siis jos siellä on muutkin kuin keltaista nestettä ja sahajauhoja, kuten kirjoituksesi perusteella sinulla on.
Iltalehden mukaan sikiöiden käyttö on ongelma katolilaisille. Paavi jatkaa...
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8c3e33ad-f95c-4cd3-97c5-d3dd366c7a4f
" Olen ottanut sikainfluenssarokotteen, eikä siitä mitään tullut minulle eikä muille tuntemilleni."
Ei sinulle eikä tutuillesi mutta yli kahdellesadalle muulle henkilölle tuli.
Pitäisikö siis jotain todistaa se, että kun sinä et vakavia sivuoireita sikapiikistä saanut niin nyt, tällä perusteella, pitäisi kaikkien korona rokote ottaa? Miksi tieten tahtoen pitäisi itsensä altistaa jopa vakaville sairaidelle vain sen tähden ettet sinä edellisestä rokotteesta haittoja saanut?
"Brittiläisten+n+tiedemiesten+mukaan+70%+rokotekattavuus+tuo+laumasuojan."
Laumasuojan+miltä?
Samojen+tiedemiesten+mukaan+ei+ainakaan+viruksen+tartunnalta,+ei+siihen+sairastumiselta+eikä+siltä,+ettei+sitä+edelleen+levittäisi.
Aika+erikoinen+laumasuoja,+eikö?
"Jos sairastut, älä hakeudu hoitoon."
Miksi ei saisi?
Mitä tarkoittaa ylöstemmattava? Maapallo on pyöreä,hieman navoilta liittynyt.
Ei ole mitään laumasuojaa.
"Minulla on satoja tonneja sijoituksissa ja säästöissä, mutta en ole matkustanut yli 5 vuoteen, koska se ei vain kiinnosta".
-Ja porsaita lätissä ei kiinnosta kuin seuraava ämpärillinen sianruokaa ja laumassa vinkuminen.
Onko siis mielestäsi jokin hyve olla kiinnostumaton juuri oikein mistään ja hilloa rahojaan sijoituksiin ja säästöihin...? Vai jokos on keksitty keino viedä osakekirjat palamattomina tuhkauksen läpi tuonpuoleiseen arvonsa säilyttäen?
"Ja miten se THL voi olla "aidosti asiantunteva" tässä rokoteasiassa..??"
...kysyy anonyymi kirjoittaja palstalla, jossa sadat hurmosta täynnä olevat huuhaa-kirjoittelijat todistelevat foliohattujuttujaan kaikenkirjavilla Youtube-videoilla.
Voi lähteä alkuun vaikka sillä, missä maassa on onnistutu ja missä maassa on epäonnistuttu koronan vastaisissa toimissa. Hassunhauska yhteensattuma taitaa olla se, ettei "ruotsalaisten asiantuntijoiden" videoita juuri ole tarjottu täällä "todisteeksi"
-Samaa logiikkaa voisi käyttää kaikkiin muihinkin video-"todisteisiin"
Asialliset testit on tässä tilanteessa tehty, kannattaa muistaa.
"Todisteet siitä, että on tehty, ole hyvä."
Testit on tehty = myyntilupa. Se menee yhden ja saman sapluunan mukaan useimmissa tapauksissa ja näin on myös Suomeen tulossa oleveville rokoteille tehty. Pitääkö taivuttaa rautalangasta?
---------------------------
No, tässä on:
Ennen kuin rokote voidaan hyväksyä Euroopan unionissa, sen kehittäjän täytyy testata se perinpohjaisesti, minkä jälkeen lääkevalvontaviranomaiset tekevät tieteellisen arvioinnin. Näitä viranomaisia ovat Euroopan lääkevirasto ja muut lääkevalvontaviranomaiset EU- ja ETA-maissa.
Testeissä tutkitaan rokotteen laatu:
puhtaus;
valmistusaineet, mukaan lukien valmistusaineet, jotka eivät vaikuta tehoon, tai apuaineet;
valmistustapa.
Sitten rokotteen kehittäjä testaa rokotteen tehon. Se käsittää testaamisen laboratoriossa ja eläimillä.
Tämän jälkeen tehdään kliiniset kokeet ihmisillä. Rokotteen kehittäjä testaa rokotetta kolmessa kliinisten tutkimusten vaiheessa, joiden edetessä testeihin osallistuvien ihmisten määrä kasvaa. Tutkimusohjelmassa on noudatettava sääntelyviranomaisten tarkkoja standardeja sekä menettelyjä ja tutkimussuunnitelmia.
Kaikki ottavat
"Kovin pehmoisia puhelet."
-Näytät kuuluvan helposti narrattavissa olevaan kansanosaan ja kaiken lisäksi uskot höpöhöpöjuttuja foliohattupäisten levittelemista videopätkistä.
Oletkos koskaan kuullut termistä "lähdekritiikki"? Vastaan puolestasi. Saatat olla törmännyt termiin, muttet selvästi ole sisäistänyt sen merkitystä. Vai miten selität sen, että mitä pehmeimmät jutut ovat uponneet koppaasi ihan ilman kritiikkiä?
"Samojen tiedemiesten mukaan ei ainakaan viruksen tartunnalta"
-Jos et nyt pelkältä amispohjalta miettisi liian monimutkaisia kysymyksiä.
Varmaankin näkökulmakysymys, ketä voi pitää fanaattisena. Mielenkiintoisia nämä vastarannankiiskien perustelut, joissa ei järjellä paljonkaan sijaa. Toivottavasti saatte apua miltälie heimoonne kuuluvilta poppaukoilta ja -akoilta, jos huono tuuri käy. Toivottavasti ainakin säästetään verorahoja ja jätetään vastustajat tehohoitamatta. Te kun tunnutte olevan kuolemattomia muutenkin.
Kannattaa muistaa sekin, että noin kaksi miljoonaa suomalaista säästyi sikainfluenssalta ja sen seurauksilta. Rokotteen ansiosta.
Voi pyhä yksinkettaisuus!
Matkailu avartaa,,, pysy sä vaan äitis luona...
Ihan kaikin keinoin? Rokote on täysin uusi, kuin hyppy tuntemattomaan.
Maailmassa+kuolee+joka+vuosi+70miljoonaa+ihmistä.+Aika+pieni+osa+on+koronaan+kuollut,+pääosin+vanhoja+ja+monisairaita.+Taudista+paranee+99%+sairastuneista.+Suomessa+kuolee+vuosittain+53000+ja+nyt+koronaan+550.+Aika+pieni+prosentti.+Viina+tappaa+vuosittain+1700+ja+tupakka+yli+2000.+Itsemurhiin+kuolee+noin+1000+ja+aika+paljon+pienempi+keski-ikä+kuin+koronakuolleiden+84+.+Mitkähän+ne+olikaan+ne+todelliset+ongelmat?
Siinä meillä on oikee Herojen pe.see.nuolia
siellä on siru ja tappava tauti😅
mitä sillä enää on hyötyä kaikki sen on jo saanu saatana muuta ku suomen rajat kii ja kaikilla mailla ja jaettu pieniin osiiin ja kaikilla 3 vk karanteeni ja ruoka tuodaan kaupoista kotiovellle ja työn teko käy jos on esim rekkakuski joka ajaa yksikseen.
ainoa luotettava suomalainen lehti on maaseudun tulevaisuus ja tekniikan mailma eli is hs ja yle ja us ja tivit ja kaikki nämä on haureutta ja sikojen rapaa
Suosittelen lukemaan muitakin medioita kuin iltapäivälehtiä!
no tuo matkustaminen on hyvä ettei sitä harrasteta mutta en nyt ihan usko tohon satoja tonneja säästössä juttuun tai voihan se ollakki en kiellä mutta nyt yleisesti ei rikkaat oikein levertele
Ei ole pakko ottaa mutta ei saa sitten valittaa
Macron (ehkä antikristus) Katso mitä hänen koko nimensä alkaen Emmanuel (Jumala kanssamme) tarkoittaa...
Työtön = pummi? Kyllä te työlliset vielä pierette verta, kun omalle kohdalle sattuu. Vielä jos on vähänkin sairauksia tai vanhemman puoleinen ihminen, niin kenkää tulee ensimmäisten joukossa. Ikinä en ole keltään mitään pyytänyt enkä velkaa jäänyt vaikka työtön olenkin ollut.
Meillä ei ole suomalaista lehdistöä. Että tiedoksi ihan vaan.
Kausiflunssa tappaa joka vuosi 0.5 - 2 miljoonaa. Että covid-19 on ihan haarukassa.
Kuolleita pitäisi olla kymmeniä miljoonia että tämä hysteria olisi edes etäisesti perusteltua.
Tänä vuonna koko maailman populaatio kasvaa noin 80-90 miljoonaa henkeä.
Se on siis nettolisäys.
Että pidetään perusasiat nyt mielessä ja ymmärretään, että covid-19 kuolemat ovat ihan kärpäsenpaska tiilastoissa.
Tänä vuonna on tehty noin 40 miljoonaa aborttia. Että ihan vertailun vuoksi.
Ei hyvä päivä mitä THL-propagandaa taas!
Narkolepsia-aivovaurio Pandemrix-rokotteesta oli vain jäävuoren huippu. Haittoja oli valtaisa määrä, mutta toivon mukaan ymmärtänet edes sen verran, että jos lasten aivovaurion edes osittainen myöntäminen rokotteesta johtuvaksi otti lääkärikunnassa noin lujille, miten muiden haittojen olisi ollut mahdollista mennä tuon seulan läpi. Jos systeemi jo perusteiltaan on noin läpimätä, kuinka jatkossakaan on mahdollista lapsia suojella. HPV-rokote osoitti myös, ettei lapsia, ei tyttöjä, eikä poikia, ole mahdollista suttaa tältä hullulta järjestelmältä, joka ei suostu myöntämään mitään virheitään.
Toki rokoteteollisuuden pakkovalta vielä murtuu, mutta taistelu etenkin lasten kehoista tulee olemaan ennennäkemättömän kova.
Testit olisi hyvä tehdä vangeilla.
onhan savolaiset on koe ihmisiä seuraavat ovat muistaaseni turkuses
Tonni on painon määre, ehkä tarkoittaa rasvaa?
nyt ei laskettu onko sitä fyrkkaa vaan kaikkilla on pirunmoinen hätä saada virus aisoihin ei siinä ole kymmentä vuotta aikaa pähkäillä
Koronaan saattaa kuolla älykkäitäkin, viinaan ja tupakkaan ei.
Son pakko Apteeki ei myy ku 1 Burana loodan Asiakas. Lienee tehoa Koronaan ku rajootettu.
Totta, ei kuolisi eläimiä turhaan testeissä.
Asterix teki sarjakuvan Covid huijarista v 2017.
Nimi oli: Kilpa-ajo haki Italian
Siinä virus huijasi vaihtamalla hevosta ja käänteli OPAS kylttejä lopuksi huijasi vielä lopettavansa mutta jatkoikin yöllä vara kuskilla. Virus käytty Naamallaan tunnettua maskia joku veljeskunta pitää samanmoosta.
Minä sain sika/lintu/influenssan alkuvuodesta hurja kuume.
Rokotteissa pitäisi olla kyse ihmisten terveydestä eikä tehohoitopaikkojen riittävyydestä.
Samahan se toimiiko rokote kun Suomessa ole korona epidemiaa ollutkaan. Sama kokonaismäärä kuolleita kuin edellisinä vuosinakin. Mutta saataisiin yhteiskunta toimimaan normaalisti vouhkaamisen sijaan. Tosin luulen että yhteiskunta pidetään puolisuljettuna pitkän aikaa "varmuuden vuoksi" rokotuksista huolimatta
Sehän meinaa kosmosta
Höpö höpö, puhetta ilman tietopohjaa. Tätä uusinta myyntiluvan saanut rokote on käynyt läpi eläin ja ihmistestit.
Onko todisteita turvallisuudesta loppuelämän kannalta?
Laumasuoja tulee ihmisen kehittyvästä immuunisuojasta ei rokotteista.
Kannattaisiko keskittyä sairaanhoidon resursseihin rokotebisneksen sijaan? Tietenkin rokotteen ottaneet vaatii hoitoa sivuvaikutuksiinsa pitkällä aikavälillä. Mutta itse tauti menee ohi itsestään ja vaatii kuitenkin nopeaa terveydenhuollon kertakuormitusta. Rokotteet leikkaa hetkellisen piikin, mutta aiheuttavat tulevaisuudessa hoidon tarvetta.
Niinpä, vaikka rokotteeseen myönteisesti suhtautuvat yrittävätkin muuta.
Mulla on rahaa olla ottamatta rokote.
Huono tuuri, kaikki ei porskuta elämäänsä läpi helpolla. varmaan saar sitten koronankin kaikilla mausteilla.
Matkailun avartaminen on typerä myytti. Oikeasti kukaan ei opi mitään matkoiltaan, ei etenkään jos mennään hölmöihin turistirysiin.
No, satoja tuhansia on ihan taviksilla. Tuon kerääminen onnistuu jopa siivoojan tuloilla. Rikkailla olisi miljoonia.
Kuten sanoit oma asia, varsinkin jos tartutat sitten sellaisen läheisesi joka ei OIKEASTI pysty rokotetta ottamaan. Minä luotan vielä koululääketieteeseen ja pahoihin lääketehtaisiin. Paramee ainakin kännykän kuuluvuus jos vaikka sais mikrosirun sekä lähettimen rokotuksen yhteydessä.
foliohattu todisteena
Noinkin pitkälle pärjäsit ilman aamulääkkeitä mutta sitten alkoivat taas harhat
Se olisi silloin Covid-13 🤪
Minua kiinnostaa monetkin asiat, mutta matkustaminen ei yhtään. Yksi hailee, vaikka kaikkia muita kiinnostaisi, se ei merkitse mitään.
Sikainfluenssalta, joka osoittautui kausi-influenssaakin vaarattomammaksi. Sikainfluenssa oli lähinnä vaaraton flunssa.
Sika-influenssa.+Oliko+rokotekattavuus+50%+?+
5,5+miljoonaa+ihmistä.+Noin+puolet+rokotettu+=+n.+2,75+miljoonaa+ihmistä.+200+ihmistä+saa+ylimääräisiä+oireita,+joten+prosenteissa+?+
Jii-fucking-haa.++Joo,+ottaa+viulukoteloon+jos+kohdalle+osuu,+vaan+se+todennäköisyys+on+pieni.
Mutta+kun+se+pieni+minä,+se+on+se+tärkein+asia.+
Valitettavasti+vaan+meistä+jokainen+lähtee,+tavalla+tai+toisella,+ennemmin+tai+myöhemmin.+
Paitsi+se+2%+tupakoitsijoista,+jotka+eivät+ruotsalaistutkijoiden+mukaan+kuole.+Siis+näiden+mukaanhan+98%+tupakoitsijoista+kuolee,+lopusta+2%+eivät+faktuaalista+tietoa+antaneet.+🤔
Ja sikainfluenssaan kuoli alle 100 ihmistä vaikka rokotuksen otti alle puolet suomalaisista. Joten myöskään rokotteen ottaminen ei ollut tarpeellista.
"Kyhätty neljässä kuukaudessa"?
Miksi ei tutkimuksia ole aloitettu aikaisemmin? Virus on jyllännyt jo pian 12 kk. Mutta rokotetta alettu tutkia vasta 7-8 kk jälkeen? Miksi on hidasteltu niin kauan?
Taidatko sen selittää?
10 vuotta?
Lääketiede edistyy huomattavin harppauksin. Eipä olisi suurikaan mainosarvo rokotteella, joka on 10 v. takainen.
Juuri näin!
Ottakoon rokotteen ne ihmiset, jotka sen haluavat. Turha sitä on kaikille tyrkyttää.
Eli ihan samoin kuin maskin pitämisen kanssa.
Käyttäköön, ketkä haluavat.
Alkaa muutenkin tämä korona hysteria kaikin tavoin saavan pikkuhiljaa jo Orwellin kirjojen kuvailemia piirteitä.
Prkl:n aivopestyt, piikitetyt maskipää lampaat, rauhottukaa jo. 🐑 😷
Eikö mitään muuta oo mielessä, kuin jatkuva koronahysterian lietsominen?
Tämähän on kuin joku joukko psykoosi...
Mikähän taho tässä hysterian lietsomisessa on takana, ja miksi....🤔
Näitä puupäitä ja puusilmiä löytyy jotka eivät ymmärrä kirjoitettua tekstiä, on rokotevastaisia jotka uskovat kun Saturnus ja Uranus... ovat samalla linjalla ja se ehkäisee koronaa...esimerkkejä löytyy pilvin pimein.
Jos yksi miljoonasta saa allergisen reaktion korona piikistä niin jos Minä olen se miljoonas ja en ota rokotetta , mutta tartutan sitten uutaman kymmen henkilöä jotka ei VIELÄ ole saanut rokotetta.
Aika.
Covid19 ei todellakaan löytynyt tänä keväänä. Tää ei ollut tutkijoille mikään uusi juttu.
Luin aluksi väärin, että vegaaneilla. Mikä olisi ollutkin loogista, jos eläinkokeet ovat kiellettyjä.
Meneeköhän sinulla ymmärrykseen että mitä haittavaikutuksia sitten se rokote saattaa saada aikaan kerro toki meille ymmärtämyksesi.
Minä en ainakaan luota tähän rokotteeseen.
Mitä omat tietosi ovat? On kohtuullista, että annat vinkin, mistä saamme muuta tietoa. Suurin osa meistä on lehtitietojen varassa.
Nykyinen uusi koronavirus eli SARS-CoV-2 on hyvin samankaltainen sarsin eli SARS-CoV-1 kanssa. Sarsiin tehtiin paljon rokotetutkimusta ennen kuin se itsestään katosi. Näitä tietoja on hyödynnetty näitä uusia rokotteita tehdessä eli ihan lähtöviivalta ei todellakaan lähdetty.
Ja rokotteet ovat käyneet läpi juurikin samat kokeet kuin muutkin rokotteet. Lisäksi vakavat sivuvaikutukset ovat äärimmäisen harvinaisia kuten kaikissa muissakin rokotteissa. Koita jo herätä 2020-luvulle ja siihen, että lääketiede on kehittynyt huimasti.
Sittehä sua ei varmaa haittaa jos vietät loppuelämäs neljän seinän sisässä.
Kuulemma rokote saatiin aikaan kahdessa päivässä ja sitten meni 9 kuukautta testaamiseen. Näille rokotteille on suoritettu ihan normaalit rokotetestit ja nyt sitten niitä on jo annettu miljoonille ihmisille.
23 000 kertaa kokeiltiin ihmisiin ensimmäistä rokotetta. Se on käsittääkseni paljon enemmän kuin normaalimäärät. Sivu-/ haittavaikutukset olivat harvinaisia ja rajoittuivat lähinnä lievään päänsärkyyn ja lievään lihassärkyyn. Miksi kaikki tämä rokotteen kehitys tapahtui niin nopeasti? Kertokaa minulle yksikin lääkeaine, johon olisi investoitu niin paljon resursseja ja/tai rahaa niin lyhyessä ajassa kuin koronarokkotteeseen. Niinpä, ei varmaankaan mihinkään.
Eihän tässä ole pystytty toteuttamaan 2 vuoden seuranta-aikaa koehenkilöillä, eikä raportoimaan pitkäaikaisvaikutuksia. Se on ihan tiedossa että ne testit olisi pitänyt tehdä, mutta koronan varjolla annettiin jättää se pitkä testaus välistä. Siksi minäkin annan muiden mennä ottamaan sen ensin ja toimia massakokeena ennen mua.
Koekaniinina on kiva olla.
Onnea teille!
Minun mielestäni uskovaiset vastustavat rokotuksia.
Rahoja kannattaa säästää lapsilleen, koska nykyaikana on aina vain vaikeampaa saada kunnon työpaikkoja. Työpaikat vähenevät Suomesta koko ajan. Oma asunto on tärkeä juttu, mutta se vaatisi vakaat melko hyvät tulot.
Olen yli 60 v mies, nyt eläkkeellä. Asunto on jo ajat sitten maksettu ja kaksi poikaani ovat aikuisia. En halua kuluttaa kaikkia rahojani elinaikanani. Jos on itse saanut perintöä, niin haluaa myös lapsilleen antaa perintöä.
Jos itse sairastut rokotteesta niin älä vingu hoitoa.
Tai sitten niin, että olisivat kuolleet joka tapauksessa jo saisastamaansa tautiin.
Saivat sitten korona infektion jonka perusteella, takoituksellisista syistä, uutisoitiin ja tilastoitiin koronaan kuolleiksi.
Sen piti olla turvallinen, ei olut. Tämän pitäisi olla turvallinen. Onko? Koko pointti on, että se mahdollinen haitta on sellainen, jota nyt tiedetä. Siksi se, että sama ongelmaa ei ole, ei ole ollenkaan oleellinen seikka.
Ei rokote ole pedonmerkki. Pedonmerkki on sunnuntai. Asia on symbolinen siinä mielessä, että otsa symboloi ymmärrystä ja käsi tekoja. Ne, jotka tietävät jumalan sinetistä mutta eivät valitse sitä saavat merkin otsaan ja jotka teoin vastustavat saavat merkin käteensä. Jumalan sinetti on puolestaan lauantai.
Tämä käy ilmi sinettien luonteesta. Sinetissä on oltava nimi, asema ja hallintoalue.
Esim. Donald Trump, President, United States of America
Kymmenen käskyä ovat ainoa asia, jonka jumala on itse kirjoittanut. Siellä lain taulun 4. Käsky kertoo pyhittämään lepopäivän. Siinä käskyssä lukee kuinka Jumala (nimi), joka loi (asema eli luoja) maailman (hallintoalue) 6 päivässä, mutta lepäsi 7:nen. Jos pyhität jumalan lepopäivän eli lauantain, kuten Jeesus teki niin sinulla on jumalan sinetti ja et voi saada pedon merkkiä.
"Koronarokotetta on testattu yli 40 000 ihmisellä,"
Kuitenkin tietämättä/kertomatta mikä rokotteen vaikutus oli.
Mutta eipä hätää, jo Suomesta löytyy heti vähintään kaksinkertainen määrä vapaehtoisia "koekaniineja" tuohon ihmiskokeeseen.
Mutta miten rokote, joka ei estä tartuntoja tai taudin oireetonta levittämistä saisi aikaan laumasuojan?
Edelleen jaksat vain pehmoisia puhella.
Juuri nuo "pehmeät" jutut tunnut omaksuneen kuten uskolliselle rokotefanaatikolle kuuluukin.
Sitähän se mainittu neste, purujen kera, aikaansaa kuten vahvasti todistat.
Juurikin näin.
"-Jos et nyt pelkältä amispohjalta miettisi liian monimutkaisia kysymyksiä."
Ei ole mistään miettimispohjasta kyse, vaan siitä mitä Brittiläiset ja monet muut tiedemiehet on rokotteesta ja sen ominaisuuksista sanoneet.
Sinunkin olisi ehkä syytä tutustua siihen mitä nyt markkinoidusta rokotteesta ja sen "tehosta" sanoo ne jotka siitä jotakin tietävät.
Aivan yhtä mielenkiintoisia nämä rokotefanaatikot jotka selviä tosiasioita vääristellen roktteen tarpeellisuutta huutavat.
Miten on, pitääkö myös rokotteesta vakavan taudin saaneet jättää tehohoitamatta?
"Kannattaa muistaa sekin, että noin kaksi miljoonaa suomalaista säästyi sikainfluenssalta ja sen seurauksilta. Rokotteen ansiosta."
Heittelet lukuja joille ei ole minkäänlaista todellisuuspohjaa.
Miten se on todistettu, että sikapiikki olisi mainitsemasi määrän kansalaisia taudilta "pelastanut"?
"Rokotekiimassa" on hyvä välillä asettua myös niiden asemaan, jotka "viisaiden" suosituksesta/painostuksesta sikapiikin otti ja narkolepsian saivat. Korona rokotteen vaikutuksista ei vielä tietoa ole.
Testi
Olen iteskin miettinyt paljon tätä rokoteasiaa, ja taidan olla sen kannalla, että jätän todennäköisesti ottamatta.
"Covid 19 löytyi tänä keväänä."
Mitä?? seuraappa vähän enemmän uutisia, -viime vuoden Joulukuussa!
9 KK aivopesu on mennyt hyvin nuppiin.
ONHAN SE LAUMALAULAMINEN HELPOMPI KUIN YKSIN YSKISKELLÄ ja pönkittää huonoa itsetuntoa.
Kannattaa kuunnella omaa kroppaa eikä Bill Gatesin rahaimurin ääntä!
Hän kehuu 20 kertaistaneensa rahansa tällä rokotushysterialla!
Joku onnistuu jymäyttämään tolloja.
Ei tarvita rokotteita. Ruotsi on näyttänyt ettei kuolleisuus ole lisääntynyt - on jopa laskenut Ruotsissa. Luvut voi tarkistaa kuka vaan.
Toki yritetään sotkea tämä korona tähän lukuihin - katsokaa kokonaiskuolleisuus.
Näette taas, että media on paskonut puhtaalle pihallenne.
"Yhdysvalloissa on jo paljon "koekaniineita""
Kuten esim. se hoitaja joka otti vajaa pari viikkoa sitten suorassa TV-lähetyksessä rokotteen ja vartti sen jälkeen pyörtyi. Virkosi toki siitä, mutta nyt on ilmeisesti jo menehtynyt.
Googlaapa joutessasi Tiffany Pontes Dover
Ranskan koronasuunnitelma 2020–2021 vuotanut julkisuuteen: viruksen mutaatio, kolmas sulku, eristysleirit, suuri nollaus
1.12.2020
Tältä se näyttää:
Marraskuu 2020 – lokakuu 2021: Liikkumisen asteittainen ja jatkuva rajoittaminen
Marraskuu 2020: Kevyt lockdown
Joulukuu 2020 – tammikuu 2021: Positiivisten tapausten lisääntyminen
Tammi–lokakuu 2021: Eristysleirien hankinnan (tai rakentamisen) nopeuttaminen jokaisella hallintoalueella (région) ja departementissa (département)
Tammi–maaliskuu 2021: Täydellinen lockdown (paljon tiukempi kuin rajoitusten ensimmäinen ja toinen vaihe)
Tammi–maaliskuu 2021: Työttömyysohjelman jatkaminen ja uudistaminen – kohti yleistä perustuloa
Helmi–lokakuu 2021: Covid-19:n suunniteltu mutaatio ja toissijainen virus Covid-21
Tammi–heinäkuu 2021: Covid-19 ja Covid-21:n hoitokapasiteetin ylitys
Huhti–kesäkuu 2021: Talouden epävakaus – toimitusketjun suunniteltuja katkeamisia – varastopulaa
Huhti–heinäkuu 2021: Uusia rajoituksia – kolmas lockdown
Huhti–lokakuu 2021: Perustulo-ohjelman asettaminen
Heinä–lokakuu 2021: Armeijan käyttöönotto liikkumisen kontrolloimiseksi
Tämän aikataululappusen sanotaan kuuluvan François Bayroulle, jonka presidentti Emmanuel Macron on syyskuussa nimittänyt suunnitelman ylikomissaariksi, le Haut comissaire au Plan. Bayroun tehtävänä on valmistella Ranskaa vuoden 2030 muutoksiin, mikä viitannee YK:n Agenda 2030:een. Komea titteli puolestaan kumpuaa vastaavasta, vuosina 1946–2006 toimineesta tehtävästä (Commissariat général du Plan).
Vuodetun suunnitelman on julkaissut italialaistoimittaja Cesare Sacchetti blogissaan (juttu englanniksi), ja hän toteaa sen olevan hyvin samansuuntainen kuin minkä kanadalaispilliinpuhaltaja on aiemmin tuonut esiin (lisäys 21.12., se lienee tämä, suomeksi täältä). Hän sanoo joidenkin valtamedioiden, kuten AFP:n, kiistäneen dokumentin autenttisuuden, mutta kertoo Ranskan hallitusta lähellä olevien lähteiden vahvistaneen sen hänelle oikeaksi. Suuntana on siis Great Reset, suuri nollaus tai suuri resetointi, miksi sitä halutaankaan nimittää.
Sacchetti kirjoittaa jutussaan, että globalistien eliitti on jakanut tämän aikataulun maailman hallituksille ja pääministerit ja presidentit ympäri maailmaa vain toteuttavat saamansa määräykset. Nii’in, mukaan lukien meidän pääministerimme ja presidenttimme, ja kun näitä lukee, on vaikea nähdä pääministerimme ja presidenttimme todellakaan toimivan toisin. Aika näyttää, miten taidokkaasti he tanssiaskeleensa asettelevat.
Myös Sacchetin mainitsemat eristysleirit ovat jo monissa maissa jo kulman takana, niistä on puhunut ääneen mm. Kanadan pääministeri (nämä sitten aina kiistetään, kunnes ne tuodaan valmiina esiin), Australiassahan niitä jo on: MTV kertoi suomalaisen Essin käyttäneen kallista ja salaperäistä eristysleiriä päästäkseen matkustamaan maassa vapaasti. Näin niitä siis aletaan myymään.*
”Samaan aikaan kun uusi aalto käynnistyy, hallituksille annetaan tehtäväksi rakentaa Covid-laitoksia, lähinnä keskitysleirejä, joihin testauksista kieltäytyneet ihmiset passitetaan ilman heidän suostumustaan”, Sacchetti kirjoittaa.
Meillä Suomessahan on jo heitelty ilmaan koronarokotteesta kieltäytyjien siirtämistä Seilin saarelle, se lienee ollut toistaiseksi lähinnä Kunnon Kansalaisten fantasiaa, mutta kun tällaisia ajatuksia aletaan ääneen lausua miltä suunnalta tahansa, ollaan aika vaarallisilla vesillä.
Sacchettin juttu kannattaa lukea kokonaan, samoin hänen aiempi juttunsa suuresta nollauksesta ja uuden maailmanjärjestyksen asettamisesta.
Aika pitkälti joka tapauksessa suunnitelma näyttäisi noudattavan monessa eri lähteessä esillä olleita asioita (viruksen mutaatio, keskitysleirit, nälänhätä, kolmas lockdown, sotilaat kaduille, perustulo… talouden nollaus), joten nähtäväksi jää, mennäänkö tämän mukaan, vai saako ihmisten herääminen historian muuttamaan kurssiaan. Siksihän sitä kaduilla ollaan, kaikkialla! Eli… silmät auki, korvat auki, tämä on pysäytettävä. Sillä se mikä on Ranskan suunta, on myös maailman ja Suomen suunta, emme me missään lintukodossa elä.
Tilannehan kun tosiaan koko ajan elää. Nyt koronarokotetta kiirehditään jo joulukuulle, mikä saattaa liittyä jälleen Yhdysvaltain presidentin vaaleihin; nehän eivät suinkaan ole ohi, vaikka media väittääkin Bidenin voittaneen. Tässä voi tapahtua vielä vaikka mitä, ja ehkäpä juuri siksi se klikki siellä taustalla yrittää nyt epätoivoissaan kiirehtiä rokotesuunnitelmaansa eteenpäin. Me elämme sotaa, niin oudolta kuin se voikin kuulostaa.
Genotoksisuus/karsinogeenisuus
Genotoksisuus- tai karsinogeenisuustutkimuksia ei tehty. Rokotteen komponenttien (lipidit ja mRNA)
ei odoteta olevan genotoksisesti potentteja.
Genotoksisuus/karsinogeenisuus
Genotoksisuus- tai karsinogeenisuustutkimuksia ei tehty. Rokotteen komponenttien (lipidit ja mRNA)
ei odoteta olevan genotoksisesti potentteja.
Laumasuoja-asia+on+hiukan+vaikeaselkoinen,+mutta+mahdollinen.+Kun+rokote+pudottaa+tartunnat+tasolle+joka+ei+johda+sairaalahoitoon,+mutta+antaa+lyhytaikaisen+immuniteetin+luonnollista+kautta+sairastuneelle+(noin+4+viikkoa)+tulee+väkisinkin+vastaan+tilanne,+jossa+taudin+leviäminen+pysähtyy.+Simppeli+asia,+joka+vaikuttaa+monimutkaiselta.+Toki+tähän+vaaditaan+riittävä+rokotekattavuus,+noin+70%+väestöstä.+Hyvät+uudetvuodet.
Ja miksi Hanna N. ei itse ota koronarokotetta?Haluan vastauksen.Vastaukseksi ei riitä että on sairastanut koronaviruksen,onhan moni muukin sairastanut ja silti ollaan piikittämässä.Ja kuinkahan moni on tietämättään sairastanut ja mitä se aiheuttaa jos sitten kuitenkin rokotetaan?Paljon avoimia kysymyksiä.
Entäs sitten?
Minkä hyvänsä lääkeaineen tai rokotteen kehittäminen alle vuodessa siten, että se voidaan todeta turvalliseksi, on mahdotonta. Jo yksin pitkäaikaisvaikutusten vuoksi.
Jos tavanomainen lääkevalmisteen hyväksyntäprosessi kestää viidestä kymmeneen vuotta, niin melkoinen temppu tämä koronarokote! Eiköhän ne lääkevalmistajat olisi tämän tuotantoprosessin vaiheistamisen hokanneet jo aiemmin, jos se olisi ollut mahdollista.
Tervemenoa vaan sitten piikille.
Sovitaanko ettet tule sitten sairaalaan kyselemään tehopaikkaa kun sairastut
Miksi pitää julkisesti toitottaa,jos ei halua rokotetta?Nuoret ikäluokat eivät tiedä sitäkään millaista on sairastaa sikotauti,tuhkarokko ja vesirokko,koska ovat saaneet niihin rokotuksen aivan pienenä.Eivät olleet mitään miellyttäviä tauteja ja tuhkarokko on erittäin vaarallinen raskaana oleville.Kokemukset noista taudeista ovat niin rajuja, että en halua sairastaa yhtään sellaista tautia,joka voidaan rokottamalla ehkäistä.
Otapa se pää pois pepasta, niin näet paremmin ympärillesi. Kulkee henkikin paremmin ;)
rokotepullossa poikkeuksellisen paljon ylimääräistä mukana..????
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000007711385.html
Cdc: n raportin mukaan rokotteita ei ole testattu kaksoissokkotesteillä toisen ollessa täysin vaikuttamaton ns inertti. Näinollen suurta eroa ei saada testiryhmien välillä ollenkaan aikaan. Tutkikaa tämä asia ! Ovatko mitkään rokotteiden testit kovin kattavia?
Suomessa ovat tänään rokotukset alkaneet koronaan. Iltalehden sivulla ja muuallakin oli livelähetystä.
Joku lääkäri sanoi noista rokotteista, että jos tulee muunnosta niin tuo rokote on nopeaesti muunneltavissa, kun siinä on koodi. Koodia vain muokkaa, niin rokote muuttuu. Mikä koodi? Onko myös ohjelmointikoodi kyseessä?
Jos esim. 3 kk välein uudelle sairaudelle rokotus, niin siinä on verisuonissa myös kestämistä.
No se älypöly tietenkin. Sitä voi koodata 5G verkon kautta. Pitää vain olla noin 500 metrin etäisyydellä Elisan 5G antennista että signaalinvahvuus on varmasti riittävä, eikä lataaminen katkea kesken "download"in.
Sun foliohattus vuotaa.
Rokote taidetaan pistää lihakseen.
5G kantomatka tehokkaasti on max 500 metriä lähetin antennista. Laita pipo oman foliohattusi päälle eristämään lisää.
"Jos esim. 3 kk välein uudelle sairaudelle rokotus, niin siinä on verisuonissa myös kestämistä."
-Höpö höpö. Esimerkiksi diabetikot ottavat pikainsuliinia joka aterialle eli päivässä enemmän pistoksia, kuin hypoteettisesa kolmen kuukauden pistosrytmissä. >>1.000 pistosta diabeteksen takia vuodessa vs. esimerkkisi neljä. (4 krt)
"Onko myös ohjelmointikoodi kyseessä?"
Valitettavasti on. Jos otat rokotteen saatat kuolla vaikka internal_server_erroriin tai bad_requestiin.
Särähti korvaan se "koodi" sana... En ole ottamassa rokotetta. Jos tilanne vaatii, pakenen metsiin.
Metsiin pakeneminen ei taida nykyvihollisilta pelastaa. Satelliitit taitavat kattaa maapallon pinnan niin hyvin ja tarkasti, että metsissä kyyristelijät löytyvät helposti. Ainut todellinen pakokeino on uskoa Jeesukseen ja olla mukana ylöstempauksessa, toivottavasti jo hyvinkin pian. En haluaisi jäädä tänne ahdistuksen aikaan. Jo nyt olemme saaneet esimakua siitä.
Tervemenoa. Muista varoa niskaasi, ettei nyrjähdä tempauksessa 8>)
Koodilla tarkoitetaan RNA-ketjun emäsjärjestystä, ei mitään tietokoneen bittejä tai salakirjoitusta, vaan ihan biologinen koodi.
RNA on nukleiihihapoista (perimän peruspalikoita, niitä me saadaan ruuasta) järjestäytynyt viestiketju, ohje, jonka avulla meidän elimistö osaa itse rakentaa esim. vasta-aineita. Vasta-aineet ovat ihmisillä samanlaisia, joten meihin kaikkiin toimii sama ohje. Se ohje on rokotteessa.
m-kirjain RNA:n edessä tarkoittaa messengeriä. Ei siis tietokoneen Meseä, vaan biologista viestinviejää.
Mikä ihmeen ylöstempaus? Avaruuteen? No. Tiedemiehet tekevät kovasti töitä sen eteen.
Voihan tuo tulla vastaan ilmoitus "Guru meditation" jos oikein hassusti käy 😋
Tais olla sarkasmia.
Olet pandemiamyönteinen. Kyse ei ole siitä että sinä, sinä ja sinä.
Ei kannata olla lammas joka uskaa kaiken mitä valtamedia syöttää. Kannattaa ajatella omilla aivoilla. Epämääräisiltä nettisivuilta katsella jonkun hörhön höpinöitä ja uskoa ja toistella niitä salaliittoteorioita kritiikittömästi. Kyllä sellainen höppönä varmasti tietää.
Sunkin kannattaa katsella muutakin kuin vain joidenkin blogistien blogeja.
"Totuus on harhaa, vain harha on totta".
Juice Leskisen laulusta: Skitsofrenia
"Mitään pandemiaa ei ole ollut. "
Puhut nyt ainoastaan Suomesta. Täällä meillä ei ole ollut ainakaan vielä pandemiaa sen varsinaisessa merkityksessä. Toivottavasti nykyiset rajoitukset pitävät tartunat kurissa rokotteen laajamittaiseen levitykseen asti.
Menehän huutelemaan Italian Lombardiaan, ettei teillä täällä ole mitään pandemiaa ollut. Luulisitko käveleväi kaupungista omin jaloin ulos?
Toiseksi voisit ryömiä sieltä tynnyristäsi ulos hetkeksi, ja ottaa selvää mitä maailmalla oikeasti tapahtuu Covid-19 suhteen tällä hetkellä.
Ja silti Italiassa on ollut suuria mielenosoituksia rajoituksia vastaan ja rokotusvastaisuutta paljon enemmän kuin Suomessa. Ja, kyllä, jopa Italiassa on ryhmiä, jotka sanovat, että koronaa ei ole olemassa.
Lisään... Itse asiassa, Italia on yksi euroopan rokotusvastaisimmista valtioista.
Kaalimaallahan on se Sputnik V. Meneekö siinäkin rahat Ameriikkaan? Biontechille tehtiin tietomurto, jonka kanssa samanaikaisesti Kaalimaalla ilmoitettiin, että rokotukset aloitetaan. Onkohan tällä jotain yhteyttä? Onko asiasta tarkemmin tietäviä "linjalla"?
Aivan. Yhdysvalloissa on pian kuollut saman verran ihmisiä koronaan kuin amerikkalaisia kuoli toisessa maailmansodassa
Sairaalat sai 15.000 "koronatukea" jokaista "koronaan" kuollutta kohden.
Belgiassa oli joku kuollut vanhuuteen, ja sairaala tarjosi 3000 perikunnalle, jos saisivat kirjata kuolinsyyksi koronan.
Porkkana oli siis olemassa tilastojen rukkaamiseksi.
Ajattelepa, oliko maksajana apurahalle Bill Gates foundation.
Ajattele mikä keino "myynnin edistämiseksi".
Itsemurhan tekijä joka ajaa autollaan sillan betonipilariin, kuoli tietenkin koronaan.
Näin näitä lukuja on tehtailtu. En epäile ettei näin voisi olla.
On tämä nykymaailma kaikessa kapitalismissään häikäilemätön ja häpeämätön voitontavoittelun alttarilla.
Siinä ei haittaa jos joku vennonvieras lapsi kuolee tai halvaantuu sivuvaikutuksille, kun miljardeja kuitenkin tulee omiin taskuihin.
Ootko aatellut, että jospa ne tuhkapurkit = uurnat on kans amerikkalaisten tekemiä. Menee koronaan kuolleittenkin rahat sinne Ameriikkaan. Mitäs sille tehtäis?
Ei auta kuin maksaa, näin kapitalismissa toisin on näin naapurissa Neuvostoliitossa.
"Sairaalat sai 15.000 "koronatukea" jokaista "koronaan" kuollutta kohden.
Belgiassa oli joku kuollut vanhuuteen, ja sairaala tarjosi 3000 perikunnalle, jos saisivat kirjata kuolinsyyksi koronan."
-Ja tuohonkin foliohattuväitteeseen linkit esiin, kiitos!
Miksi ei olè uutisissa rokotevastaisten hehkuttamia ongelmia rokotteessa? Maailmassa on rokotettu jo monia miljoonia ongelmitta ja lisää rokotetaan koko ajan.
Mietipä halutaanko kertoa ja jakaa ongelmista silloin, kun tavoite on saada koko maailman ihmiset rokotetuiksi, eliitin (=amerikkalais biljardöörit) omistaman rokotteen, ja saman porukan omistama media.
Saattaisi "tavoite" kärsiä. Se tavoite saada maailman väkiluku laskemaan 6 miljardin ihmisen tasolle.
"Maailmassa on rokotettu jo monia miljoonia ongelmitta"
-no ehkä on joo..mutta eihän ne vakavammat ongelmat HETI näy..voipi mennä useampi vuosikin
ennenkö ongelmia alkaa tulla, ja siiten on myöhäistä itkeä vaivojaan..
Ainahan sitä epäillä pittää kun ei muuten ymmärrä. Onkohan se maapallo sittenkin litteä.. 🤔
Ei heidän tavoitteensa ole kuusi miljardia, vaan 500 miljoonaa, eli puoli miljardia.
Ei tarvii itkeä ollenkaan, jos heittää henkensä koronan vuoksi odotellessaan, mitä kauheaa rokote aiheuttaa. Pysyhän kotosalla seuraavat viisi vuotta vapaaehtoisessa karanteenissa.
Rokotteita nyt ainakaan ei ole saanut epäillä. Valitettavasti ei, ja nyt koko soppa alkaa kaatua päälle. Äimänkäkenä rokoteteollisuuden orjat, että mitä ihmettä. Onko meille sittenkin piikitelty sontaa!
Voin olla että ehtii kuolla ennekuin ropleemit näkkyy
Jos pidät rokotteita toimivana ja hyvänä asiana, mutta et silti ota rokotetta, vaikka voit, niin et ole rokotevastainen,
Olet kyllä vastuuton, koska rokotukset suojelevat myös muita.
Ei tietoa vielä siitä. Ja kun kaikki muut on rokotettu ja turvassa taudilta, niin silloin sinä, rokottomaton olet todennäköisin koronan uhri. Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis.
Kävitkö kiertokoulun - väärinpäin?
Uskossa on hyvä elää, sanoi lapamato. Rokote ei ole Jeesus, joka vapauttaa kaikki ja parantaa sairaat. Antikristuksen henki kertoo rokotteen tuomasta autuudesta. Se on kuin synti, tarvitset sitä lisää jä lisää, aina suuremmin ja enemmän, kunnes se tuhoaa sinut. Todellinen Jeesus voi vapauttaa sinut, antaa syntisi anteeksi ja pääset taivaaseen. Ilman Jeesusta ihminen joutuu helvettiin. Jos joku tahtoo Jeesuksen luo, voi sanallisesti kertoa Jeesukselle. Hän kyllä kuulee.
Ruumis on autuas, kehokin kiittää
Ruumis mätänee, mutta henki on ikuinen. Jumala puhalsi ihmiseen omaa henkeään. Siksi henki on yksinäinen ilman Jumalaa. Jeesus on ainoa tie taivaaseen. Kaikki tämä vouhotus maanpäällä muuttuu turhaksi kun kuollaan. Jokainen kuolee, otti rokotteen tai ei.
Etkö tunne olevasi vastuussa asiasta kanssaihmisille?
Miten voit puolustautua pandemiaa vastaan yhtä hyvin kuin rokotteen saanut?
Onko se riittävä ajatellen kanssaihmisiä?
On turha nyt vedota kanssaihmisiin ainakaan korona-rokotteen suhteen. Ne eivät estä tartuntoja eikä viruksen leviämistä vaan ainoastaan lievittävät oireita. Eli voit rokotettunakin levittää virusta.
Siitä ei ole vielä tietoa, levittääkö rokotettu tautia.
Joten muista sitten pysyä kaukana meistä rokotetuista.
Ei niin eikä siitäkään ettei levittäisi. Aika näyttää.
Joten kannattaa jatkaa turvavälien pitämistä, varsinkin heidän joita ei ole rokotettu.
Jaa-a, se lievittäminen taitaakin olla asian ydin, mikäli tajuat. No et näköjään tajua.
Eihän rokotetuilla pitäisi olla mitään hätää. Miksi rokottamattomien pitäisi pysyä kaukana?
Onko sinut siis rokotettu? Miltä se tuntui, kuumottiko keuhkoja tai aivoja?
Ja heihin jotka on rokotettu
Onhan. Ihan olen lehdestä lukenut, ettei rokote vaikuta mihinkään muuhun kuin suojaa rokotettua taudin vakavimmilta oireilta. Eli edelleen rokotettu voi sairastua koronaan, mutta saa vain lieviä oireita. Lieväoireisena saattaa helposti tartuttaa muita, kun ei tajua itsekään sairastavansa. Mitään joukkosuojaa ei rokote myöskään tuo.
"Eihän+rokotetuilla+pitäisi+olla+mitään+hätää.+
-Tästäkin+on+toitotetettu+alinomaa...+Mikään+rokote+kun+EI+anna+100%+suojaa+ja+rokottamisesta+huolimatta+on+edelleen+noudatettava+turvavälejä,+käsihygieniaa+ja+käytettävä+kasvomaskia.++Niin,+ja+tämän+lisäksi+kukaan+ei+ole+suojassa+100%+varmuudella+Covid-19+taudin+vakavalta+muodolta.
Meinaatko sitä, että rokotevastaiset kuuluisivat johonkin rikollisjärjestöön, minkä vuoksi näitä rokoterekkoja on jouduttu niin tiukasti vartioimaan, että idea sinällään kuulostaa jo salaliittotouhulta.
Rokotevastaisella sanamuodoltaan voisi tarkoittaa sitä, että tämä yksinkertaisesti ei pidä rokotteista, mikä ei vielä sinällään johda mihinkään muuhun kuin siihen, että ei pidä.
Rokotevastainen-sanaa tulkittaessa joko oikeudellisesti tai poliittisesti variantteja löytyy jo enemmän. Mielikuvitusrikas voisi tarkoittaa tuolla rokotemyönteisten ajojahtia estämällä heidän rokottamistaan joko fyysisesti tai erilaisin pelottein väärällä informaatiolla, väärillä linkityksillä jne.
Hyödyntäminen johtunee siitä, mistä vastaisuus kulloinkin riippuu, eli esim rokoterekan kaappaaminen voi jo edellyttää suuremman luokan visionäärisiä taipumuksia. Mitäpä tehdä hallussaan olevilla lukemattomilla rokotepulloilla. Minnepä päin tuota lähtisi hyödyntämään, keillepä markkinoimaan ja mikä olisikaan käypä hinta. Siinäpä vasta pulma.
Sanaa ”rokotevastainen” voi kukin hyödyntää tarpeidensa mukaan ja nauttia sen tuomasta vallan tunteesta.
Mä oon niin lapsellinen, että luulin, että joku haluaa pölliä ne rokotteet itselleen ja myydä esim. mustassa pörssissä.
Nyt vasta tajusin, tämän ketjun myötä, että onhan tuossa mahdollisuus tuhotakin ne rokotteet.
Et sinä ole rokotevastainen, vaan kulkutautimyönteinen.
Se vaara aina on olemassa, että rokotteet jäävätkin käsiin ja lopulta ongelmajätelaitokselle. Mutta laki on laki, eikä haukku pure.
Rokotevastainen tai kulkutautimyönteinen? Pelkosi eivät asiaa paranna, myönnä pois.
Tuosta että jotkut jättää ottamatta ei ole mitään hyötyä koska niin monet ottaa
Asiasta pitää käydä laajempi keskustelu
On lähtenyt lapasista tämä "lääkitys" supertappavia kaikenkestäviä viruksia kehittyy koska heikot ja hoidettavat tapetaan kylmästi.
Nykyisinhän joku tauti ei muuta tee kun aiheuttaa poskien punotusta ja kutinaa alapäässä ja heti se ollaan tappamassa. Sen ainoa keino on tulla immuuniksi ja lääkitystä kestäväksi jos aikoo selvitä.
Aloittaja puhui asiaa, mutta yhtä lausetta jäin silti vielä kaipaamaan, nimittäin:
"enkä aio ottaa vastaan sairaalahoitoa enkä tehohoitoa"!
Minä taas jäin kaipaamaan selitystä sille, miksi sinä jäit tuota lausetta aloittajalta kaipaamaan.
Hehe! luuletko että tolta pälliltä asiaa kysytään?
Vaikka se vetäis purkillisen buranaa ja kirjoittas lapun että hoito kielletty niin sairaalaan/teholle se vietäisiin.
Samoinhan näitä narkkareita roudataan teholle jatkuvasti ite tai "hoitohenkilökunta" pistää vähän koronaa suoneen sitten sätkitään ja vollotetaan ettei halua kuolla.
Tuolla perusteella pitäisi sitten myös alkoholisteilta, narkomaaneilta ja ylipainoisilta kieltää tehohoidot vetoamalla siihen, että itsepähän ovat terveytensä pilanneet.
Entä jos myöhemmin pidemmällä aikavälillä paljastuu, että nämä uudet korona-rokotteet todella aiheuttivat vakavia sivuvaikutuksia ja jopa pysyviä sairauksia monille? Voidaanko silloin kieltäytyä korvauksista vedoten siihen, että itsehän otit vapaaehtoisesti rokotteen?
Koronavirus pystyy aiheuttamaan lyhyellä ja pitkällä aikavälillä vahinkoa ihmisen kehoon. Oletko tietoinen, että virus pystyy aiheuttamaan esim. syöpää.
Valitettavasti veronmaksajat joutuvat kustantamaan myös tartuntamyönteisten hoidot.
Niin kuin sadat muut syyt. Korona ei pääse koskaan edes sadan suurimman syyn joukkoon.
Lisään... Ja väite siitä, että virus aiheuttaa syöpää on nykyisten tietojen mukaan pelkkä typerä vale. Tuosta ei ole ainuttakaan todistetta.
Rokotteet nyt ainakin aiheuttavat autoimmuunisairauksia kuten erilaisia syöpiäkin.
Oletko itse tietoinen että geenimutaatiorokote voi kääntyä elimistössäsi sinua itseäsi vastaan. Syövästä voi sentään parantua. Mitä teet mutanttina? Et enää edes ajattele kuten normaalit ihmiset.
Se tässä on oudointa, että DNA oli aiemmin turvassa, oli sen verran tietoisuutta, miten vakavaa on muokata ihmisen koodia. Tiedettiin, että kaikki vaikuttaa kaikkeen. Yhdenkin kappaleen poisto ketjusta, voi rapauttaa koko elimistön. Nykyihminen katsoo telkkarista temptation islandia ja facebookittaa niin että ihan perusasiat tippuu aivoista pihalle. Kun joku instatähti, jolla on miljoona seuraajaa, sanoo jotain, sen täytyy olla totta!!! Tämä todella on avionrikkojien sukupolvi. Vain omat himot määräävät, järjestä ei ole rahtuakaan jäljellä. Herra armahda vielä meitä, Suomen kansaa.
Mikä muutti mielipiteet ihmisen dna:n peukaloimisesta ja sen eettisyydestä?
Se on sitä kun elämä pyörii enkeliterapian, yksisarvishoitojen ja muun huuhaan ympärillä.
Enkelit ja yksisarviset? Muu huuhaa? Kertoisitko enemmän? Alkoi kiinnostamaan tuo rokotteiden yhteys noihin.
Höpö höpö, arvon viestiketjun avaaja.
Rokotevastaisen tuntomerkki on se, että hän julistaa keskustelupalstoilla, että ei aio ottaa rokotetta. Jos olisi välinpitämätön koko asiasta, ei varmaan kommentoisi rokoteviestiketjuja, saati aloittaisi itse viestiketjua asiasta.
Siis mitäh? Miksi sinulle ei kelpaa se, että kansalainen ilmoittaa kieltäytyvänsä rokotteesta. Tuota kieltoa haluat värittää vielä omin sanoin ”rokotevastainen”.
Eikö Suomessa saakaan sanoa kieltäytyvänsä rokotteesta. Miksi se pitäisi salata? Vain siksikö, että tuo horjuttaa mielenterveyttäsi?
Rokotevastainen on pelkkä sana muiden joukossa. Ketä tahansa halutessasi voit nimitellä rokotevastaiseksi. Noinhan viranomaisemmekin tekevät, eivätkä hitustakaan häpeä. Tietävät kyllä lain sanamuodon ja hengen, mutta siitä huolimatta eivät välitä, kuten et sinäkään. Rokotteista kieltäytyjiä nimittely tuskin masentaa. Niin tottuneita ovat jo ylilyönteihin.
Arvon närkästyjä, kuten jo epäilitkin ketjun aloittaja ei liene välinpitämätön sen suhteen, mitä tässä maailmassa oikein on meneillään. Siksi mitä ilmeisemmin häntä kiinnostanee sinunkin mielipiteesi asiasta, joka meille muillekin tuli nyt selväksi. Kiitos siitä!
Joku hiljan keksi nokkelan vertauksen tuolle newspeakille 'rokotevastainen'. Hän kertoi, että hänellä on ajokortti, mutta ei ole hankkinut rekkakorttia eikä aio sitä jatkossakaan hankkia. Hänkö on siis 'rekkakorttikielteinen'?
Jos kaikki, mitä joku ei halua tehdä, nähdään 'kielteisyydeksi', niin minä olen sitten tupakkakielteinen, viinakielteinen, ateismikielteinen, evoluutiokielteinen, varastelukielteinen, valhekielteinen, satanismikielteinen, kaulankatkaisukielteinen, vihervasurifemakkokielteinen ja paljon muuta. Täytyy kommareilla olla perin kielteinen ajatusmaailma, että ihmisen normaalista itselleen huonojen asioiden tekemättömyydestä pitää syyllistää ja patologisoida.
Hyvin argumentoitu 🤤
En ole rokotevastainen, vaan en pidä sitä vain tarpeellisena. En ottanut aikanaan sikainfluenssarokotettakaan, koska en tuntenut sitäkään tarpeelliseksi.
Enkä taatusti jonota rokotetta minuuttiakaan, vaikka sen ottaisin. En puhelimessa enkä paikan päällä. Rokote pitää saada heti tai jätän sen ottamatta. Enkä kerro nimeäni tai näytä henkkareita, vaadin saada rokotteen täysin anonyymisti. Heidän ei tarvitse tietää kuka minä olen.
Kukaan ei tunne sinua. Olet mr. Nobody
Hyvä ja sellaisena he voivat minut rokottaa, jos rokotuksen haluan. Ei mitään kirjausta rekisteriin eikä rokotustodistusta
Sinä voisit ottaa useamman rokotteen, jos siitä ei tehtäisi mitään kirjausta. Ei Suomen valtio ole valmis kustantamaan sinulle useampaa rokotetta.
Parempi olisikin, jos jokainen maksaisi omat rokotteensa eikä valtio maksaisi niistä euroakaan. Hyvätuloisille tuo olisi parempi, koska hehän rokotteet maksavat. Nimittäin oikeasti veronmaksajat maksavat rokotteet, ei valtio. Vai mistä luulet valtion saavan rahansa? Jokainen joka maksaa veroja myös maksaa rokotteista, mutta hyvätuloiset enemmän.
Tällä voitas ratkaista sote asiat?
Jos henkilö ei ota rokotetta niin ei saa sairaala / tehohoitoa
Jos ehdointahdoin ottaa ja sitten vaikka katkaisee koipensa niin ei saa sairaala / tehohoitoa?
Tuosta ei tietystikkään tule mitään jos rokotteesta kieltäytyjällä säilyis oikeus hoitoon niiltä osin kun korona ei sitä aiheuta? Lääkäreiden olis mahdotonta selvittää johtuuko luunmurtuma siittä että koronapiikki on jätetty ottamatta ennen hoidon aloittamista? ja hoidon kesken lopetus olis jo eutanasiaa?
Eiköhän koronatestillä selviä, kuka on sairastunut koronaan ja rokoterekisteristä näe onko ottanut rokotetta.
Ei ainakaan nykyisin käytössäolevalla, virologi Drostenin PCR testillä. Drosten on haastettu oikeuteen asiasta. Kantajana asianajotoimisto Dr. Reiner Fuellmich.
Eikö PCR-testin keksijä sitten kuollutkaan marraskuussa 2019?
Corman Drosten ei ole kuollut, vaan on saanut directör (Dr.) Reiner Fuellmichin asianajotoimistolta joukkokanteen, eli haasteen oikeuteen rikoksista ihmisyyttä vastaan, ja erilaisista epäselvyyksistä joita tyypillä on WHO:n kanssa salajuonittu.
https://cormandrostenreview.com/report/
RT-PCR -menetelmä (jota Suomessakin käytetään) on kohdannut merkittäviä vastoinkäymisiä, sillä testin kehittäjä professori Christian Drosten on saanut 15.12.2020 vahingonkorvausvaateen Reiner Fuellmichin asianajotoimistolta. Fuellmich on kovan luokan asianajaja, joka on taistellut menestyksellä suuria yrityksiä vastaan, mm Wolksvagen, Kuehne&Nagel, ym. ja voittanut. Vahingonkorvausvaateessa käydään yksityiskohtaisesti läpi testimenetelmän puutteet ja perusteet, mm. väitteet siitä, ettei virukselle olisi immuniteettia, että olisi tartuntariskiä ilman oireita, PCR-menetelmän käyttö diagnostiikkaan, että terveysjärjestelmä ylikuormittuisi, vapaudenrajoitukset lääkkeenä jne.
Mitä osaa tästä rokotekeskustelusta et ymmärrä? Se että tätä piikkiä kutsutaan rokotteeksi ei siitä sellaista tee. Pitkitetty aine auttaa lieventämään pahimpia oireita (eikä niitäkään muuten missään lueteltu saati mitä lieventäminen tässä yhteydessä tarkoittaa), mutta ei anna suojaa itse taudilta joka käsittääkseni on sanan rokote todellinen merkitys.
Ihme vouhkaamista puolin ja toisin.
En ymmärrä kuinka joku em asiaa sisäistämätön voi edes vaatia, että toiselta asian sisäistäneeltä (ja siksi tai muusta syystä) ja tästä piikistä kieltäytyvältä tulee evätä terveydenhuolto?
Jos todella näin on niin suoritettakoon sitten kaikille rekisteristä uupuville takautuvasti vuosikymmenet maksetut sosiaalimaksut kertaheitolla takaisin.
Missä koulussa tätä syyllistämistä oikein opetetaan? Onko se sama oppilaitos jossa myös opetetaan että juuri sinulla on oikeus vaatia kaikkia toisia elämään elämänsä juuri sinun aivoitusten mukaan? Opetetaanko siellä vielä että juuri sinä saat vapaasti sanktioita toisten ihmisten valinnat silloin kun ne poikkeavat omistasi?
Toivottavasti siellä opetetaan myös häpeämään, mutta siltikin... laittakaa nyt Herran Jumala tällaiset opinahjot kiinni!
Sanokaahan, voiko susi sairastua koronaan?
Jos itärajan takana susi sattuu syömään tautiin sortuneen, niin voiko kyseinen susi levittää tautia täällä?
Tanskassa tapettiin miljoonia minkkejä ja kiinalaiset söivät lepakot. Pitäisikö meidän jahdata sudet?
Sudet ja muut elikot on koronankaltaisille perheellisille viiruksille luontaisia asuinpaikkoja jos niitä vähennetään niin koronankaltaiset muuttaa perheineen ihmisiin
Nytkin lepakoita kiinassa niin vähän että ihmiset rupeaa koronalle kelpaamaan asuinpaikaksi
Kun on rokotevastainen niin elää elämäänsä kuten ennenkin, paitsi että ihmettelee niitä ketkä pitävät naamareita ja yleistä hysteriaa mikä koronan myötä on luotu.
Ihmiset on hassuja, kyllä se keho vielä maaksi muuttuu eikä sitä pelätä kannata.
Miksi johannes sitten on rokotevastainen?
En ole.
Jokaisen sen sopii puolestani ottaa jos tahtoo vaan älkää minua moittiko kun en halua moista.
Pyrin pitämään tietynlaista väliä muihin vaan en sitä niin kuitenkaan välttämättömänä pidä.
Jokaisen ruho täällä maaksi muuttuu, en stressaa siitä mikä ilmeistä on.
Näen lähinnä kontrollin onnistumista niissä ketkä naamareita käyttävät.
Se on mielestäni surullista.
Koronavirus ei anna välttämättä sinun jatkaa elämääsi kuten ennenkin.
Näen lähinnä välinpitämättömyyttä toisista ihmisistä niissä ketkä eivät maskeja käytä. Tosin en ihmettele sitä jos heidän ruhonsa maaksi muuttumisen ajankohdallakaan ei ole niin väliä. Mikä sinua "kontrollissa" surettaa? Maskipakkoakaan ei ole.
Välttämättä, jos, ehkä, jne.
Surettaa toisten ihmisten epätietoisuus/pelko medioitten pelottelun takia.
Luokseni korpeen tuli lähes sukulainen joka piti naamaria naamallaan kokoajan kun luonani oli.
Oli pakko hiukan vittuilla hänelle siitä.
Hei.
600 kuollutta vuodessa "koronaan".
Normaalisti ihmisiä kuolee 53 000 vuodessa ilman koronaa.
Mietippä sitä.
Suomessa.
Hmmm on hieman vaikea uskoa että oikeasti suret toisten ihmisten epätietoisuutta/pelkoa medioitten pelottelun takia samalla kun et käytä maskia ollaksesi mahdollisesti levittämättä virusta näille samoille ihmisille. Luoksesi korpeen tullut lähessukulainen taisi tietää kantasi hyvin sitten? Olisin minäkin pitänyt. Paitsi että en olisi edes tullut. Plussaa tietysti se, jos olet korvessa ja pysyt siellä. Kuudella sadalla koronaan kuolleella ei ole merkitystä 53 000:n rinnalla sitten?
600 verrattuna normaaliin 53 000 tuhanteen on varsin minimaalista verrattaen hysteriaan mikä on tekemällä luotu päättäjien puolesta.
Johan sitä sokeritauteihinkin kuolee enemmän vuodessa vaan mikä ero? Koronasta ei saa toistaiseksi veroja kerättyä.
Kyllä orjat ja lampaat paljastuu näin melko selkeästi.
Eli päättäjien luoma "hysteria" on pahempi asia kuin 600 koronaruumista? Veikkaan, että hysteriaa on vain sinun pääsi sisällä. Pelkosi paljastua lampaaksi (myöhäistä) voi aiheuttaa täysin turhaa kärsimystä jollekin toiselle. Mutta, do as you please, kunhan pysyt siellä eristyksessä.
Elän normaalia elämääni ilman määräyksiä kuten aiemminkin ja tästä eteenpäin.
Noudata sinä ja alistu orja mitä sinulle käsketään, pelkää ja ole epävarma.
Niin se sielusi on saatu jo otteeseen.
Itse en ole missään vaiheessa eristäytynyt enkä ole käyttänyt maskiakaan. En ole nähnyt mitään syytä muuttaa mitään elämässä. Etätyösuosituskin on ollut täysin turha. Jos joku haluaa tehdä etätöitä niin etätyön tekeminen on ok, mutta mitään syytä pakottaa ihmiset etätöihin ei ole ollut. Ei ainuttakaan.
En pelkää mutta luotan tieteeseen. Sillä, milloin ruhoni muuttuu maaksi, on väliä minulle. Et ehkä ymmärrä ajatustapaani. En pidä virukseen varautumista alistumisena - edes virukselle. Sillä ei ole mitään henkilökohtaista minua vastaan :) Kuka tai mikä tarkkaan ottaen on saanut otteen sielustani?
Epävarmuus ja siksi käytät naamaria.
Se on ote sisimmästäsi, miksi muuten käyttäisit naamaria?
600 kuollutta koronaan vuoden sisään ja normaalisti kuolee ilman koronaa 53 000 ihmistä Suomessa.
Hei haloo.
Epävarmuus? Totta, en tiedä kenellä aivastavalla vastaantulijalla marketissa se on - tai itselläni oireettomana. En pysty olemaan laillasi korvessa - joudun käymään kaupoissa - siitä epävarmuus. En edelleenkään ymmärrä välinpitämättömyyttäsi 600 koronaan kuolleesta - collateral damage sinulle? Enkä koe, että jollakin, jota en halua, on ote sisimmästäni :) Kokisitko sinä? Pelottaako sinua, että jokin saa "otteen sisimmästäsi"? Pidän mielelläni maskia jos se estää edes yhden turhan tartunnan.
Juu pidä sitä naamaria, se on merkki että sinut omistetaan ja sinuun uppoaa propaganda.
Ei siinä muuta, onnea sankarina oloon kun pelastat lampaana olemisellasi niin kovin monen hengen kuten sinulle on uskoteltu.
Ei minua haittaa, käytä vaan mutta melkoisen epäterveellistä kun ajattelee että treenaat keuhkosi huonoksi hengittämällä omaa ulostulo ilmaa sisääsi kokoajan 🤷♂️
Ole "jalo" juu. Uskonsa kullakin.
600 vuodessa ei ole juuri mitään, sama kuin puun oksa taittuisi poikki kerran vuoteen.
Mutta oletkin vellihousu ja elä sen mukaan.
Ei haittaa, en piittaa.
Elän kuten ennen koronaakin, vapaana.
Paitsi että maski on vain marginaalinen suoja, sen vaikutus on todella vähäinen. Jos et voi jossain käydä ilman maskia, et voi käydä siellä maskin kanssakaan.
Enkä ole missään vaiheessa pelännyt koronaa ja lähinnä vain ärsyttää, että uutisissa vain ruikutetaan koronasta. Siksi päätin jo monta kuukautta sitten, että lopetan kaikkien tv-uutisten katsomisen ja lehdistä en lue ainuttakaan korona-aiheista uutista. Jokainen uutinen, jossa mainitaan sana korona, on arvoton sontauutinen. En tiedä, mitä rajoituksia on suunnitteilla ja mitkä rajoitukset ovat voimassa, koska minua ei asia kiinnosta.
Oma neuvoni onkin, että lopeta kaikkien korona-aiheisten uutisten seuraaminen pariksi kuukaudeksi etkä lue mitään koronasta edes somesta. Itse asiassa, kieltäydy jopa puhumasta koronasta. Ja huomaat parin kuukauden päästä, että et menettänyt mitään.
Komppaan pääosin.
Tarkkaan ottaen, kysyn edelleen kuka tai mikä minut nyt omistaa kun käytän maskia kaupoissa? Jos kutsut tieteellisen tiedon seuraamista ja siihen perustuvien suositusten noudattamista propagandan imemiseksi niin sille en voi mitään. Anyway, kiitos onnitteluista, mitä todennäköisimmin en pelasta yhtään ihmishenkeä, tuo oli ihan oma olkiukkosi. Mutta, jos on edes pieni mahdollisuus siihen niin fine with me :)
Ei kai minulle luennoi epäterveellisestä hengityksestä johannes, joka esiintyy profiilikuvassaan piippu suussa? :D. Se mitätön määrä uloshengitykseni hiilidioksidia, joka päätyy maskista takaisin keuhkoihini kaupassa tms käydessäni ei "treenaa huonoiksi" kenenkään keuhkoja - korkeintaan aikaistaa aivan aavistuksen sisäänhengitysrefleksiä. Eli, en hengitä "koko ajan" omaa "ulostulo ilmaani" - oma olkiukkosi jälleen. Elän mielelläni vellihousuna jos sinun tyylisi on ainoa vaihtoehto. Toisaalta olen kyllä kateellinen korpielämästäsi muuten. Mitä muuten tarkoitat elämällä vapaana?
Koska monetkin kulkevat täysin vapaasti ilman maskia eivätkä rajoita elämää. Missään ei lue, että maskia pitäisi käyttää ja että maskittomien pitäisi eristäytyä. Kyllä minäkin olen kulkenut pitkin Suomea, käynyt sukulaisissa, ravintoloissa, jopa shoppailemassa jne ilman maskia. Kukaan ei ole tätä estänyt.
Lisään... Suomessa on vain maskisuositus, ei maskipakko. Joten maskittomuus ei rajoita mitään.
Epävarmuus omassa itsessäsi, se sinut omistaa ja se on istutettu sinuun toisten toimesta.
Kuvittelet sen lisäksi jaloksi mitä se ei ole.
Vapautta on olla irrallaan tuollaisista vaikutuksista, niitähän maailma on pullollaan joiden mukaan monet ihmiset kulkevat.
Heillä ei ole kyseenalaistamisen taitoa kun on opetettu pennusta lähtien että valtio on kuin luotettavat vanhemmat ja media heidän äänensä.
Täällä vaan jaellaan lahjoja enemmän toisin kuin Pohjois-Koreassa niin näyttää vaaleanpunaisemmalta orjan elämä.
Joskus lääkärit mainostivat että tupakka päivässä pitää lääkärin loitolla.
Nämä korona uskovaiset ovat niitä ketkä tuolloin ryntäsivät kauppaan ostaan tupakkia välittömästi.
"Kai nyt yleissivistys ja maalaisjärki riittävät kertomaan, että maskilla ei voi mitenkään suojautua virukselta."
Maskin käyttö vähentää tartunnan todennäköisyyttä. Samoin käsien pesu ja turvaetäisyydet. Jokainen osaltaan. Et kai luule, että joku näistä on yksinään sataprosenttinen suoja? Käytätkö turvavyötä autossasi? Sekään ei ole sataprosenttinen suoja. Miksi virus olisi huijausta? Motiivina mikä? Sovitaanko tässä ja nyt että jos saat sairaalahoitoa tarvitsevan tartunnan, et ota hoitoa vastaan?
Kaikkea pitää voida kyseenalaistaa, mutta silloin pitää olla paukkuja perustella näkemyksensä.
Yksi motiiveista on tuo mistä tuossa keskustellaan
https://youtu.be/wGHFQ1HImc0
Juu, juu. Epävarmuus ja epävarmuus. Maski ja sen käyttösuositus. Asia tuli jo selväksi. Mutta sairaalaan niitä koronapotilaita jostakin vaan tulee. Yksi tehohoidettava vie monen ihmisen työpanoksen ja hoitojakso on pitkä. Pitempi kuin sillä normiflunssalla ja Influenssalla. Työtä siis riittää, mutta tekijöitä on vähemmän. Helppoa on puskista huudella kun ei olla niitä jälkiä siivoamassa. Jos ei halua ottaa rokotetta, miksi siitä pitää täällä kehuskella? Rokote tulee tarpeeseen ja pakko sitä koronavirusta on rajoittaa jollakin muulla keinoin, kun ihmiset eivät siihen itse pysty.
Ei minulla ole tarvetta saada vakuuttuneeksi ketään näkemyksistäni, joku kuulee ja ymmärtää, toiset ei ja siinä se.
Se on tehty abortoitujen vauvojen soluista muuten joten ei kiitos demonisille rituaaleille ja saatananpalvonnalle ✌️
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8c3e33ad-f95c-4cd3-97c5-d3dd366c7a4f
Ja uutisissa juuri oli ettei sitä edes tiedetä auttaako se juurikaan vaan nautiskele viattomien lasten jäänteistä tehdyillä coctaileilla.
"Elän normaalia elämääni ilman määräyksiä kuten aiemminkin ja tästä eteenpäin."
Elät elämääsi ilman määräyksiä? Heh, ei kai sentään tarvitse alkaa listata sinua(kin) koskevia määräyksiä? Tekstistäsi huokuu rokotepelon lisäksi pelko orjaksi, lampaaksi tai vellihousuksi osoittautumisesta, ulkoisista vaikutteista ja kontrollista, toisiin ihmisiin luottamisesta ja siitä, että joku saattaa tietää joistakin asioista enemmän kuin sinä. Kuulostaa aivan kuin jokin olisi saanut sielustasi puristavan otteen, eikö vain? :)
Ei.
Mitä "määräyksiä"? Niitä on hyvin vähän ja yksikään niistä ei vaadi maskia. Lähes kaikki Suomen "määräykset" ovat vain suosituksia eikä niitä ole pakko noudattaa.
On täysin sallittua matkustella pitkin Suomea, tavata sukulaisia (jopa vanhoja sukulaisia) ja tuttavia, käydä shoppailemassa, ravintoloissa ja jopa baareissa jne. Jopa yli 100 hengen kotibileiden järjestäminen on täysin sallittua, vaikka sitä ei suositellakaan. Itsekin olen kulkenut pitkin Suomea ja tapaillut sukulaisia ja tuttavia aivan kuten ennenkin. Enkä ole käyttänyt kertaakaan maskia.
Tv:n julkkismainokset "välittämisestä", on saanut ihmiset uskomaan maskin käyttöön ja rokotteen ottamiseen. Kun en fanita ketään julkkista, ei tarvitse laittaa maskia eikä ottaa rokotetta. Ihana, vapaa elämä. Ne on maksettuja mainoksia. Voittaja:lääkeyhtiö, joka rahoittaa eräitä THL:n toimijoita. Suomessako ei korruptiota?
Karalahtihan oli jotain poikkisanaa laittanut rokotteesta medioihinsa niin kas kummaa iltalehti sekä iltasanomat vikkelästi lynkkaamassa valehtelijaksi ja vastuuttomaksi.
Kyllä asenteisiin vaikutetaan kokoajan jokapuolella, lastenohjelmia myöten.
Ei ihme kun mielialalääkkeet maistuu niin monille kun yrittävät elää jotain muuta kuin todellisuudessa ovat.
En minäkään fanita ketään, mutta uskon tutkittuun tietoon enemmän kuin esson baarin maailmanparantajiin. Tiede on vienyt maailmaa eteenpäin, ei esson baarin katkeriutunut pessimistikerho.
Meillä uhattiin irtisanomisella työpaikalla, jos ei käytä maskia töissä.
Tiede vaan edistää maan tuhoamista ja ihmisen hyvinvointia siinä samalla.
Ei siis mitään järkeä.
Ihminen on typerin eläin päällä maan.
Olisin painunut heti ulos firmasta.
Kiittänyt ja toivottanut hyvät jatkot.
Minä olisin odottanut ilman maskia sitä irtisanomislappua, tuskin on lainvoimainen. Kivat korvaukset laittomasta irtisanomisesta.
Olen kyllä aika impulsiivinen toiminnoissani ajoittain, olisin lähtenyt heti ja nuorempana olisin polttanut pomon auton lähtiessäni.
Nykyään olisin vain heti kääntynyt poispäin ja toivottanut hyvät jatkot. (eikä auton polttoa).
😆😅😂😄🤣 oi sitä nuoruuden paloa!
Kysyin ystävältäni, joka on päiväkodissa lastenhoitajana, että kuinka siellä saadaan oikuttelijat kuriin? Sanoi että käytetään massapsykologiaa. Kovaan ääneen verrataan muihin, "katso nyt, ei muutkaan tee noin!" Sitten vieressä olevat lapset katsovat pitkään tätä poikkeavasti käyttäytyvää, joka alkaa sitten toimia massan mukana, ettei joutuisi tuijotuksen uhriksi. Tätä massapsykologiaa tuntuu myös THL käyttävän rokoteasiassa. Tee, niinkuin muut, tai sinua paheksutaan. "Kaikki ottavat"- mainoslause on tämän psykologian takana. Kuinka moni pitää maskiakin, vain että muut eivät katsoisi pitkään..
Varmaan hassu kokemus! Tästä hieman ihan tosifaktaa, saa netistä, mutta sain Ruotsista.
Ruotsissa kuolee vuosittain 91.000, on keskiarvo.
Tänä vuonna voi tulla vaikka alle keskiarvon, on nyt 89.000
Siis, coronalla ei ole mitään vaikutusta ollut kuolleisuuteen.
Lehdistö kuitenkin tänään viimeksi piruili, että joku ostoskeskus Ruotsissa...etc.
Moni vetää coronalukuja, mutta nuo luvut tuossa ovat faktaa.
Se mitä lehdistö ja media syöttää on vain omaan pussiin pakkaamista. Mutta kun kilon pussiin tunkee 2 kg niin alkaa epäillä, ettei ole totta.
Vapaana me haluammekin elää rokottamattomat. Hitler ei ollut maailman suosikki, mutta nyt tämä fasismi kuitenkin nostaa päätään ja lampaat alistuvat ihan mitä vain ehdotetaan kun on saatu peloteltua ja ahdistettua väkeä seinää vastaan.
Tuollainen 9 kk jatkunut aivopesu on yllättävän tehokasta.
Ihmetyttää miksi kaikkien haluttaisiin olevan samanlaisia??
Meillä on onneksi vielä vapaus hengittää ---hehe vaikkei kaikilla!
Lääkäri kertoi juuri, että Filippiineillä tulee poliisisetä ja jos et ala käyttää maskia, hän ampuu päähän oitis.
Emme kyllä tuohon maahan kaipaa.
Tuosta voisi haastaa oikeuteen!
Kuitenkin kun Länsi-Suomalainen nainen vei oikeuteen rokottamisen jälkeen tulleen halvaantumisen kahdella tyttärellään, oikeus ei ottanut sitä käsiteltäväkseen.
Karpolla olisi vielä asiaa! Hän ei saanut apua mistään rokottamisen jälkeen! Kukaan ei ottanut vastuuta. Televisiossakin esiintyntyt THL:n nainen oli vastannut vain, ettei johdu rokotuksesta ja piste.
Näin se hoitohenkilöstö ja oikeuskin vaikuttaa olevan samassa veneessä.
Tuo on syrjintää ja laitonta. Tuosta vaan juttua lehtiin.
Ainoa, että lehdet eivät taida olla mitenkään kiinnostuneet käsittelemään, heidät on myös tuo raha vaientanut. Ei ole lehdistön vapautta. Netissäkin on todella suuri sensuuri iskenyt poistamaan tietoa, vaikka se olisi tosi ja varmennettavissa.
Iso raha pitää hiljaisena ja on hyvät kytkökset tehty, että pyramidimainen homma pysyy hallussa. Sota on samanlaista, johtajaa totellaan - nyt totellaan rahaa. Annetaan kansalle sentään jotain ilmaiseksi: aivopesua ja rokotukset (saako kahvit ja pullat taas, että vanhemmatkin saadaan mukaan kuin aikanaan sikapiikin kanssa?)
Hursti voisi jakaa niitä piikkejä samalla kun ihmiset jonottaa ruokakassia. Tulisi kaksi kärpästä samalla kertaa.
Palstan hipit voisivat syödä ruiskut, luonto pelastuisi
Palstan vegaanit voisivat sitten syödä hipit, saisivat vihreää ruokaa
Eivät voi, niillä on piikkikammo.
Tänään on ollut surun päivä eurooppalaisille tartuntatautimyönteisille.
Älä höpsi tartuntatautimyönteinen tietää ettei virukset ja pöpöt tähän kuole ne palaa ja ovat vaan entistäkin vahvempia. Nythän niistä ei ollut vastusta oikeastaan kuin vanhuksille
Seuraavaksi saattaa lätty-lätistä myös hyväkuntoisilla
Rokotenarkkareille taas on koittaneet ilonpäivät, piikitys on alkanut.
Aloittaja on henkilö, joka ei tee töitö. Silloin ei tarvitse rokotuksia. Sairastukoon jos itse haluaa.
Puheet rokotevaarallisuudesta on hölyn pölyä. 5G-verkon kautta ei ohjata veriä eikä ihmiselimistöä. Minä tiedän radioteknikkona.
Turha täällä kertoa, ettei ota rokotetta. Ihan sama!
Ei sitä viellä tiedä hallitushan poisti eläkeputken eli saattaa se viellä joutua tekemään?
"Puheet rokotevaarallisuudesta on hölyn pölyä"
Ei täällä vaarallisuudesta puhuta vaan kustannuksista? Rokotemyönteiset elää keskimäärin pitempään joten niiden eläkeikää korotettava samoin verotusta.
Vieläkö tälle kansalle jotain jää sen jälkeen, kun kaikki virusmuunnoksetkin on saatu ”taltutettua” ja maksettua lukemattomilla uusilla rokotteilla. Rokoteteollisuus pitää varmasti puolensa. Rokotetut vain tulevat tavattoman kalliiksi. Eipä taida jäädä varoja heidän korjaamisekseen, edes niihin tuleviin syöpähoitoihin.
Vieläköhän THL haaveilee lasten rokotteiden lisäämisestä kansalliseen rokotusohjelmaan. Lapsiin kohdistuva rokoterumba ei olekaan vielä käynnistynyt. Propagandan pitäisi olla ollut jo hyvän aikaa vauhdissa? Tämäkin ”ilmainen” tosiasiassa maksaa, mutta ainahan valtio hyvään tarkoitukseen voi lainaa ottaa, ja lapsiin kyllä lääkkeitä mahtuu, eivätkä ketkään edes pistä hanttiin.
Siispä eletään rokotteille. Se on nyt muotia.
Varmaankin on ns. rokotevastainen silloin, jos ei halua tätä uusinta tutkimuskemikaalia nahkaansa.
Voi ihan huoletta ottaa ja olla siittä huolimatta rokotevastainen
Nykyisin rokotetut kehittää supertauteja paha siinä joukossa on ilman piikkejä selvitä
Tätäkin tutkittu Sademetsissä elää noita eristyksissä olleita heimoja ne kuolee justiinsa jos joutuu meidän piikitettyjen kanssa tekemisiin Meitin hikikin on tollasille täysin puhtaille piikkiä saamattomille myrkkyä.
Pelko siitä, että kaikkia tilauksessa olevia rokotteita ei saataisikaan piikiteltyä suomalaisten nahkoihin, näyttäisi jo johtavan paniikkireaktioihin. Hehkutus rokotteella menee jo niiiiin yli.
Laumasuojallakin on ryhdytty taas pelottelemaan. Sehän se on, tuo laumasuoja koko ongelman ydin. Virheellisesti käsitetty laumasuoja. Mutta ehkei sentään vielä ole tuon korjaamisen aika. Kärsivällisyys on nyt valttia.
Ei ylimääräiset rokotteet roskiin mene. Ne lahjoitetaan köyhemmille maille. Siellä on ihmisiä, jotka mielellään ottavat hylkäämäsi rokotesuojan taudille.
Hyvä, sittenhän rokottamaton voi sanoa olevansa hyväntekijä. Eli tehdään hyväntekeväisyyskampanja, jossa kehoitetaan luopumaan rokotuksesta köyhien maiden hyväksi. Kuulostaa hyvältä, taidankin kertoa tuon syyksi, jos/kun en ota rokotetta.
Oletko varma, että kovin mielellään ottavat? Dokumentit aiheesta ovat kertoneet paljosta muustakin. Siitä suojastakaan ei vielä kannata puhua yhtään mitään. Katsotaan sitten kun seuraavat syöpätilastot taas ilmestyvät.
Kyllä tietämys rokoteteollisuuden ”vilpittömyydestä” kertoa totuus leviää kehitysmaihinkin. Eiköhän suosiolla kipata sinne ongelmajätteiden joukkoon koko moska, eikä ryhdytä suotta hyväntekijää leikkimään.
Totuus taitaa kuitenkin olla paras. Itse en ota piikkiä, koska minulla on ollut aikaa ottaa asioista selvää ja olen täysin varma siitä, että pandemiaa ei ole ja että rokotteen tarkoitukset ovat jotkut aivan muut, ja ymmärrän kyllä, mitkä. Mieluummin otan luodin kuin piikin. Mieluummin menen vankilaan kuin suostun geenimuunteluun ja myrkkyihin ja satanistiseen tapettujen lasten solujen ottamiseen kehooni.
Millä tavalla olet ottanut noista asioista selvää?
Sinä saat "tutkimuskemikaalia" sisääni, kun painat nassuusi lisäaaineruokia ja pizzoja!
Anteeksi vain, mutta tämänkin rokotteen täysin virallinen määritelmä on tutkimuskemikaali.
"... eikä minulla ole mitään väliä mitä muut ajattelee rokotteista."
-Kuitenkin niin paljon pohdit asiaa, että oikein avauksen pisti pohdinta pläjäyttämään ja haluat nyt kuulla, mitä mieltä muut ovat asiasta?
Saisit helpotusta omalletunnollesi, kun vaan kävisit sen piikin ottamassa. Voit silti puhua muille, ettei asia sinua liikuta mitenkään....
Tartuntamyönteisillä on sisäinen pakko levittää propagandaansa ja salaliittoteorijoita.
Rokotepolitiikka lisännyt vakavia sairauksia tavattoman paljon. Kaikki eivät voi sairastua syöpiinkään. Jottain tarttis tehrä.
Eikun+pelko+siitä+että+ovatkin+ainoita+jotka+eivät+piikkiä+ota.+Etsitään+vertaistukea+muista+satusedistä-+ja+tädeistä.+70%+ottaa+piikin+ja+se+riittää+sen+ottaneille.+Muut+voi+kehuskella+ja+levitellä+omaa+ilosanomaansa+niille,+joita+se+kiinnostaa.
Miksi+siitä+pitäisi+piitata+mitä+muut+tekevät+ylipäätään?+En+ole+koskaan+piitannut+muiden+tekemisistä+pätkääkään.+Vaikka+tekisin+toisin+kuin+koko+muu+maailma,+ei+se+haittaa+yhtään.
Jos+haluaa+menestyä,+silloin+kannattaa+viis+veisata+siitä,+mitä+muut+tekevät.+Aivan+kuten+monet+ovat+sanoneet,+99%+kotitalouksista+on+epäonnistujia.+Joten+enemmistön+mukaan+meneminen+on+varmin+tie+epäonnistumiseen.+Eli+järkevät+ihmiset+haistattavat+pitkät+enemmistön+mielipiteille.
Kerropa lisää, mikä muu pelottaa kuin epäonnistuminen ja naurunalaiseksi tuleminen?
Covid19 on tappavan vaarallinen yli 50 vuotiaille ja geneettisesti heikoimille. On viime kädessä luonnon valinta kuka sairastuu vakavasti covid19:sta tai sitten elämänhaluiset ottavat rokotteen.
Eiköhän evoluutio hoida myös rokotevastaiset tartuntatautimyönteiset.
Miten+tuon+nyt+ottaa+geneettiset+heikommat+yli+50v+kuolee+parvissa+oli+koronaa+taikka+ei+jos+asiaa+verrataan+nuorempiin+ikäryhmiin?
Ja+loppupelissähän+tuo+kuolleisuus+yli+50v+on+tuo+100%?
Ja+vakuutan+korona+ei+sitä+tule+lisäämään...
En usko, neandertalinihmisestäkin on jo aikaa..
100 vuotta sitten syötiin elohopeaa kupan hoitoon. Myöhemmin huomattiin, että se ei ollut hyvä idea.
Ja jotkut foliohatut joivat hopeavettä.
"100 vuotta sitten syötiin elohopeaa kupan hoitoon."
-Siinä oli kuitenkin tietty juju siinäkin. Tietämäni mukaan elohopeaa annettiin nousevilla määrillä suunnilleen siten, että yksi tippa ekana päiväna ja kaksi toisena jne jonnekin 30 tippaan saakka. Ja sama laskevasti alaspäi...
Ihminen kehitti jonkinlaisen siedon elohopealle siinä ajassa ja hoito pidettiin onniostuneena, jos se kehiti myrkystysoireita. Useimmilla kuuri piti uusia parin kuukauden välein, osalla se jäi kytemään piilevänä jopa vuosikymmniksi. Taisi joku parantuakin ja indikaationa pidettiin kahden vuoden oireetonta jaksoa.
Sananlaskun mukaan ”yksi yö Venuksen kanssa merkitsi loppuelämää Merkuriuksen kanssa”
Mercury = elohopea
Ja sotien jälkeen paras lääke kaikkeen oli arsenikki.Sitä annettiin kuumeestä nuhaan ja paljon.Äitikin sai lapsena ja nyt tulikin kovat kyselyt jopa poliisilta kuka yrittää myrkyttää arsenikilla muorin sillä ei poistu ikinä elimistöstä.Onneksi muori on vielä järjissään ja kertoi asian uskottavasti joka merkattiin nyt Kelan omaan kantaan onneksi ettei tule myöhemmin perijölle murhasyyte.Oletteko jutelleen vanhan äitinne kanssa onko sekin saanut arsenikkia nuorena ettei tule ylläriä rikostutkijoiden kanssa perinnön jakoon.
Hulluja on ollut joka vuosikymmenellä ja tulee olemaan jatkossakin.
https://www.como.fi/uutiset/vielako-muistat-nilsian-oljysheikin-loytyi-kuolleena-kotinsa-lahelta/
Pitäisi olla jotain mennäkseen johonkin, sehän se. Muuten ei ole mistään kotoisin nääs. Markkinoillekaan ei kukaan pakota.
Onko tämä testattu vain euraalialaisilla koehenkilöillä? Miten vähemmistöt? Saamelaiset, mustalaiset, maahanmuuttajat? Käykö heille sama rokote kuin valtaväestölle?
No ei kai tässä ajassa kaikkia vähemmistöjä ole ehditty testata. Katsotaan, kuinka käy. Se Lapin turistikupla ei ihan toiminut. Ehkä tämä pelittää.
Vai "sterisoida" sanoisi entinenkin akka. Voi näitä älypölyjuttuja 5G satuiluineen. Jos näin olisi, teillä olisi Noopeli hyllyllänne! Hihiiii.....enenen...iik....buaaaaa....
Corona olut on pelkää litkua , taitaa se rokote olla samaa paskaa, joten jää ottamatta :(
ihmisiä pelotellaan koronan ärhäkkäällä muodolla samaan aikaan rokotteiden tultua maahan,
Harmi vaan kun tauti muuntuu, ei aiemmin kehitetyt rokotteet tehoa siihen.
Eli tämä uusi ärhäkäs muoto -uhkailuhan tukee rokotevastaisuutta.
No en ota nyt.
Ihan sama mulle mitä muut ajattelee.
Ihmettelen vaan tuota vertailua, että ottamalla rokotteen suojaat läheisesi.
Sehän oli sama levy, kun maskit tulivat, että käyttämällä maskia suojaat läheisesti.
Rokote ei kuitenkaan vapauta maskien käytöstä eli miksi ottaa rokotetta, kun maskia kuitenkin joutuu käyttää, eikä se rokote ole mikään maski, että ottamalla rokotteen suojaat läheisesi, kun kerran maskia joutuu pitämään.
Sillähän nimen omaan ei suojata yhtään ketään, vaan lievitetään tartunnan mahdollisesti saaneen oireita? Yhtä kätevä siis kuin ne rahastusmaskit, joiden paketissa lukee että ei anna mitään suojaa viruksia vastaan. Yksi farssi koko ruljanssi.
Niinpä, näin rokotetut, tartunnan saaneet eivät joudu karanteeniin, koska oireita ei ole. Viruslingot voivat vapaasti tartuttaa terveitä.
Uskomukset on parhaita, kun niitä ei ole.
Rokotukset alkaneet ja ne viedään loppuun, sanovat viranomaiset. Turha meuhkata maallikoiden, joilla ei mitään oikeaa tietoa.
Jos joku ei ota rokotetta, ei yhtään kiinnosta!
Ja jos kerran asia ei kiinnosta, miksi sitten kirjoitit tänne? Ja jos tuo ei kiinnosta, ei sinun pitäisi paheksuakaan rokottamattomia. Jos paheksut, olet pelkkä valehtelija.
Kauhea tarve sinulla on kuitenkin selittää!
Jätä ihmeessä rokote ottamatta, niin halukkaat saa sen nopeammin.
Olen iloinen jokaisesta foliohatusta ja piikkikammoisesta. Itse nytkähdän yhdellä pykälällä eteenpäin rokotejonossa aina kun joku hurahtaa rokotevastaisten salaliittoteorioihin.
Voi olla, että otan joskus rokotuksen, mutta en taatusti sen takia jonota tai kysele rokotteen perään. Jos mitään kutsua ei postilaatikosta tule niin en mene koskaan rokotukseen, koska valtiokaan ei pidä silloin rokotetta kovin tarpeellisena.
järkevä periaate
on aikaa katsoa tuloksia
jos muut ottaa niin eikö se riitä
Ei riitä, suurin osa ihmisistä tekee kaikenlaisia typeryyksiä. Se, että enemmistö tekee jotain ei tarkoita, että se olisi järkevää. Esimerkiksi valtaosa suomalaisista käyttää rahojaan idioottimaisesti kaikenlaiseen roinaan ja vielä ottaa velkaa tuon arvottoman roinan ostamiseen. Itse olenkin todennut, että enemmistön mukaan ei koskaan kannata mennä.
Lisään... Jos otan rokotuksen, otan sen vasta silloin, kun tunnen sen olevan järkevää. Ottaako enemmistö rokotteen ei ole minusta hyvä perustelu.
Olet välinpitämätön,kuten niin monet suomalaiset,monessa asiassa.Minä en mutta jos soku toinen,periaatteella
Miksi Suomalaiset ovat välinpitämättömiä? Syyt: kansalaissota vai mikä?
Miksi minun välittää muista pätkääkään? Teen kaikki päätökseni sen mukaan mikä itselle sopii. Muut saa olla mitä mieltä huvittaa siitä viis veisaan. Vaihtelen työpaikkaa, paikkakuntaa ja jopa maata mistä syystä itseäni huvittaa enkä piittaa siitä mitä muut sanovat. Jos haluaa menestyä ja olla onnellinen kannattaa lopettaa muiden kuunteleminen ja tehdä mitä itseä huvittaa.
Jos rokotteeseen kuolee, sitten välittäminen ainakin loppuu, eivätkä syyttelyt verhon takaa enää tälle puolen kanna.
Tuota.. sitä maata saisit minun puolestani vaihtaa mahdollisimman pian mutta taidat luvata vaan? ;-)
No, miten vain. Mutta fakta on, että mitä enemmän tekee kuin muut sitä varmemmin epäonnistuu. Onnistujat ovat niitä, jotka tekevät toisin kuin muut.
Miksi olen kiinnittänyt huomiota, koska olen pelännyt viranomaisten mielivaltaa.
Soittakaa vaikka paikalliseen terveyskeskukseen ja sanokaa, että nimenne pitää poistaa rokotuslistalta.
Olette nyt vaan turhana tukkeena listalla ja terveydenhuolto varaa teille rokotusajan, odottaa teitä saapuvaksi jne. Kaikkeen tähän kuluu turhaan terveydenhuollon työaikaa. Kerran ette rokotusta ota, niin antakaa meille rokotuksen haluajille mahdollisuus saada rokote nopeammin.
En ota rokotetta, mutta en ilmoita sitä terveydenhuoltoon. Varatkoot ajan ja haaskatkoon aikaa, ei kiinnosta.
Olet vastuuton vapaamatkustaja.
Miksi kiusaat toisin päättäviä ihmisiä. Ihmisten vapautta päättää omasta kehostaan suojelee lakikin, muttet sinä. Rauhoitu jo ja katso vaihteeksi peiliin. Kenen asialla vainoat?
Vapautta? Jokainen tahtoo olla mahdollisimman vapaa tulemaan ja menemään, mutta mistä huomaa sen vapauden hinnan eli vastuun?
Mitä "vastuuta" tarkoitat? Tuon sanan heittäjät ovat vain sonnanjauhajia pahimmasta päästä. Jokainen ottaa vastuun omasta itsestään, yksi hailee muista. Jokainen voi tehdä elämällään ja päättää omista asioistaan miten lystää ja mitään ei ikinä tarvitse selittää sanallakaan. Ei ole mitään yleistä "vastuuta".
Tuollaisella asenteella Suomi pelastuu. Onnea ja menestystä.
Pelastan itseni mieluummin. Jos Suomi on tuhoutumassa, mutta muissa maissa asiat on paremmin, vaihdan vain maata. Ei minun ole pakko pysyä Suomessa, maata voi vaihtaa kuin paitaa.
Nyt on oikea asenne, joko huomenna muutat? Vaikkapa Ruotsiin..
Ei ainakaan lakeja rikkomalla vastuunkanto parane. Nythän koko Suomen media esimerkillään kertoo, että lakien noudattaminen on passhkaa.
Kuulehan, vapaus on mitä suurinta vastuunalaisuutta ja tuohon kuuluu myös lakien noudattaminen. Mitään rokotevastaisia ei ole. Rokotteista kieltäytyjiä kylläkin.
Ihmiset ovat menneet sekaisin kohkatessaan ja lobatessaan rokotteita. He ovat rokoteteollisuuden orjia, vailla omaa harkintaa. Avaa TV niin selviää pian!
Kun suurin osa ottaa rokotuksen, sinäkin hyödyt laumasuojasta. Olet itsekäs örkki!!!
En usko, että edes puolet loppujen lopulta ottaa rokotetta. Kun korona vaimenee, ei ihmisiä kiinnosta enää mennä rokotukseen ja myöhemmin ensi vuonna vain alle puolet menee rokotukseen. Näin kävi sikainfluenssan kohdallakin, alle puolet otti sikainfluenssarokotteen.
Laumasuoja tulee sairastamalla ei rokottamalla jotain tuntematonta tököttiä.
Rokotevastaiset todistetusti pieksevät lapsiaan useammin
https://www.youtube.com/watch?v=eCezgF5JWr0
Ymmärrän, piikki pistää pahasti ja voi hetken jopa tuntua kipua. Ja pelottaahan se kun tauti jyllää. Mutta ei ole sekään oikein, että nyt keksitään kaiken maailman salaliittoteorioita ja verrataan sikainfluenssaan. Ollaan kateellisia yrityksille, jotka keksivät tautiin lääkkeitä. Jokainen voi halutessaan ryhtyä yrittäjäksi ja keksiä hyvän lääkkeen koronavirukseen. Ja sen jälkeen rahaa tulee ovista ja ikkunoista, niin kuin puusepillä konsanaan. Lääkefirmat tekevät kovaa tulosta, mutta se myös työllistää ja tuo verotuloja myös Suomeen. Tälläkin on merkitystä. Rokotevastaisille pitäisi kustantaa opintomatka kehitysmaihin. Sieltä löytyy vielä eläviä esimerkkejä niistä taudeista, joita meillä ei enää ole. Kiitos rokotteiden.
Huvittaa tuo lehtien kirjoittelu roketetuista kuinka "ei käynyt yhtään kipeää.." Isot miehet siellä pelkää pientä piikkiä ja keksii syitä miksi rokotetta ei kannata ottaa. On vissiin muistissa neuvolakäynnitja armeijarokotukset, kun noin kovasti pelottaa. Karalahti etunenässä.
No, lääkkeet ovat suurelta osin täysin turhia. Esimerkiksi psyykenlääkkeet ovat lähinnä kokaiiniin verrattavia huumeita. Joten niitä ei kannata käyttää.
Ja särkylääkkeet varsinkin ovat pelkkiä turhakkeita, ne eivät paranna mitään. Särkylääkkeisiin voi kuolla, mutta kukaan ei kuole, vaikka niitä ei olisi olemassa.
Lisään... Ja miksi pitäisi pelätä? Mitään vaarallista tautia ei ole liikkeellä, vain typerää hysteriaa. Korona ei ole flunssaa pelottavampi tauti. Voin sanoa, että valtaosa ihmisistä ei ole koskaan pelännyt koronaa eikä tällaisessa pikkutaudissa mitään pelottavaa olekaan.
Tässä on taas hyvä esimerkki aivottoman idiootin kehittämästä sontaväitteestä. Suuri osahan ei ota influenssarokotustakaan koska ei pidä sitä tarpeellisena. Ja korona ei ole paljon influenssaa vaarallisempi tauti.
Oleellista on, että miksi rokote kannattaa ottaa, EI se miksi sitä ei kannata ottaa. En ole vielä löytänyt yhtäkään hyvä syytä ottaa rokotetta
Plussan puolella on vain se, että sitten pääsisi jatkossakin ruokakauppaan. Mutta kielteinen puoli painaa niin paljon, että mieluummin kuolen nälkään geenimuuntelemattomana kuin otan myrkkypiikin ja kärsin seuraukset, niin fyysiset kuin hengellisetkin.
Lupaat vaan ;-)
Täytyyhän katsoa hyvät ja huonot puolet. Pöljä joka katsoo vaan hyödyt. Jos katsot uutta työpaikkaa, se on kivan kuuloinen, mutta sijaitsee kauempana kuin nykyinen työsi, saat huonompaa palkkaa kuin nykyään ja altistut pölylle. Et sitä silloin ota. Kyllä järkevä ihminen punnitsee hyödyt ja haitat, kumpi niistä on painavampi, sillä sen ratkaisee.
Viraomaispelko lisääntyy kaiken aikaa. Väki hiljenee, ei puhu, ei pukahda!
Väki puhuu, mutta kookle, insta, juutuuppi ja valtamediat poistavat kylmästi vastalauseet. Raha puhuu taustalla. Satojen miljardien bisnes.
Kommarit kielsivät toisinajattelun, siihen ollaan menossa. Tutkikaa kommunistien ajatuksia ja totalitarismia. Ja jotkut on nyt niin aivopestyjä, että olisivat valmiita vaikka väkivaltaan, että kyseenalaistajat tekisivät kuten sanotaan. Missä vapaus? Eikö saa ajatella omilla aivoillaan?
Itse näen, että ottamalla rokotteen kannan vastuuta samalla myös niistä, joille tauti voi olla kohtalokas. THL on toiminut useasti väärin ylimielisellä tiedottamisella ja asioiden vähättelyllä. Silti huolettaa, että kaverit, jotka viihdekäyttöön ovat ottaneet kaiken maailman kokkeleita, esiintyy nyt puhtaan koskemattoman kehon lähettiläinä.
Kyllä, valitsemalla rokotteen pyrin suojaamaan myös muita. Onnekseni en tunne yhtään rokotevastaista henkilöä. Täälläkin nämä muutamat syöttää uutta tekstiä tauotta..
Suurin osa ei sano, että on rokotevastainen kenellekään. Voi vaikka sanoa, että ottaa rokotteen, vaikka ei ottaisikaan. Etkä tule koskaan tietämään kuka tuntemistasi henkilöistä ei ota rokotetta. Hän ei tule sitä koskaan sanomaan.
Ihmisillä on oikeus salata ja valehdella terveysasiansa. Myös rokottamattomuutensa.
Et sinä ketään muita suojaa. Rokote antaa vain itsellesi taudille lievitystä. Ei estä tautia, eikä tee sinusta vaaratonta taudin kantajana.
Rokote on aivan sama kuin ottaisit buranaa päänsärkyysi, kun sinulla on flunssa.
Flunsassasi voit edelleen tartuttaa toisia kun menet luokseen sairaana. Burana ei estänyt sinua olemasta tartuttaja, ja korona rokotteessa sama asia.
Maskit ja turvavälit säilyy.
Ai niin miten suojaat muita olemalla tyrannialle tottelevainen? Eiväthän he edes kehtaa väittää, että rokotettu ei levittäisi tautia. Siis miten suojaat muita? Pyydän omasanaista selitystäsi, jotta huomaisit, ettei sinulla ole vastausta. Paneeko ajattelemaan?
Flunssa ei tartu. Influenssa tarttuu.
Flunssa on vain sana nenän vuotamiselle ja epämääräiselle oireilulle. Sellaiselle oirelle, joka tunnetaan myös nimellä pitämätön sairasloma.
Mitä, "flunssa ei tartu"???
Ööh... Olet väärässä, myös flunssa tarttuu. Olet toki oikeassa siinä, että flunssa ja influenssa ovat eri asioita, mutta molemmat ovat virusten aiheuttamia.
Myös nenän vuotaminen ja epämääräiset oireilut voivat tarttua, jos kyseessä on flunssa. Flunssa vain ei yleensä aiheuta kuumetta ja on lievä ja siksi monet tekevät töitä flunssassa.
Flunssavirukset ja influenssavirukset ovat eri asioita, mutta yhtä lailla tarttuvia.
Lisään... Monet ajattelevatkin, että nenä vain hieman vuotaa eikä se tartu muihin. Vaikka virus aiheuttaisi vain erittäin lievää oiretta eikä ole vaarallinen (lähes) kenellekään, ei se tarkoita että se ei olisi tarttuva.
Englannin ja afrikan mutaatio kun tulee leviämään niin tarvii eri rokotteen. Aika lottoamista jos heti sanotaan että rokote tehoaa. Halutaan ihmiset ottamaan rokotteita ja lääkeyhtiöt tienaa. Rajoitukset ei lopu millään tällä poliitiikalla
No joko huomasit mikä rahastus tämä asia on maailman kymmenelle rikkaimmalle?
Kausi-influenssaankin on vuosittain räätälöitävä oma rokote
Joudut itse maksamaan hoitosi, jos sairastut koronaviruksen aiheuttamiin oireisiin.
Eli sairastaa muutaman päivän kotona kuin normaalin flunssan. Sillä näin lähes kaikki koronan sairastaa.
Lisään... Valtaosa ei käy koronan takia edes lääkärissä eli ainoa kulu on testi. Jos testissä todetaan korona niin sitten vain sairastetaan korona kotona. Lääkärissä ei tarvitse käydä.
paitsi ne 1,8 miljoonaa tautiin kuollutta
Heistä valtaenemmistö on ollut iäkkäitä vanhuksia tai jostain perussairaudesta kärsiviä, joille jo tavallinen influenssa voi olla vaarallinen.
Sikainfluenssaan kuoli noin sata henkilöä.
Mutta normaaliin kausi-influenssaan kuolee yleensä vuosittain 500-1000 ihmistä. Joskus jopa 2000 ihmistä. Sikainfluenssa osoittautuikin jopa kausi-influenssaa vaarattomammaksi.
Sikarokotteesta tunnustettiin sairastuneen 200 lasta. Tuhansia oireilevia vähäteltiin. Edelleen, kymmenen vuotta myöhemmin yritetään hakea oikeutta sairastuneille oikeusteitse. THL teetti tutkimuksen jonka mukaan yhteyttä rokotteeseen ei ole, koska olisivat muuten korvausvelvollisia.
Että jos vaikka nyt jokaiselle rokotetulle tulee tästä vaikkapa pysyviä keuhkovaurioita.. THL pesee kätensä. Rokotefirmoilla vastuuvapaus. Vastuu jää potilaalle. Siksi parempi odottaa hetkinen, jos toinenkin, ennenkuin näkee, mitä käy rokotetuille.
Todetaanko tämäkin pandemia vähän turhaksi. Ja jos todetaan, mihin WHO:n lausuntoon voi enää uskoa? Viruksia on jatkuvasti, jopa miljardeja. Mikä sai juuri tästä niin suuren? Uutiset, media, massahysteria.
10 000 rokotettiin 20 000 sai narkolepsian. Paha oli tuo rokote.
Media kasvatti tartuntojen määrää ja Venäjän valeuutiskoneisto lisäsi vettä myllyyn.
2,72miljoonaa suomalaista rokotettiin. Tuhansia lapsia sairastui.
Noista rokottamattomista vain hyvin harva sairastui..
Mitä on olla narkolepsiamyönteinen?
Entä kontrollimyönteinen? Geenimuuntelumyönteinen? Sheeple?
Miksi sitten olet syönyt koko ikäsi esim geenimuunneltua viljaa ja vihanneksia?
Valtaosaa viljasta ja vihanneksista ei ole geenimanipuloitu. Jalostettu, mutta ei geenimanipuloitu. Jalostaminen on taas eri asia kuin geenimanipulaatio, jalostamista on tehty jo tuhansia vuosia.
Ei ne mitään rokotteita ole tislattua vettä ne on ei suomessa ole varaa kalliisiin rokotteisiin karvalakki kansalle.
Rokotevastainen on vanha käsite, nykyään käytetään termiä kulkutautimyönteinen. Pidä vain linjasi, niin saadaan vähän väestönkasvua hillittyä.
Totta, ja keskimääräinen älykkyysosamäärä nousee kun kulkutautimyönteiset poistuu.
Rokotevastainen on negatiivinen ja leimaava termi. On korrektimpaa puhua kulkutautimyönteisestä!
Siinä alkaa rahaliikkuu ja piikit viuhuu kun joka mutaatiolle tehdään uusi rokote kun ei edellinen tehonnutkaan. Turha puhua rokotteen nopeutetusta myyntiluvasta että vain pyrokratiaa ois ohitettu. Nyt ohitettiin kaikki testaaminen. Testataan kentällä ei siinä lääkäreitä ja hoitajia naurata jos tulee jotain vuoden päästä ja työkyky menee
"Nyt ohitettiin kaikki testaaminen." Paniikinomaista tietoista valehtelua. Ei kukaan voi olla noin tyhmä.
Rokotevastaisten Salaliittotohtorin kirjoituksien faktat?
Salaliittoteorikon "uutiset"
Miksi se on aina vailla faktoja ja linkkiä?
Ps. Jos linkki faktoihin löytyy se on itsensä tai kaverin kuvaama youtube pätkä tai yhden ihmisen nettiblogi.
Kyllä, olet rokotevastainen. Itse ainakin suosittelisin että yrittäisit päästä eroon rokotevastaisuudesta, koska siitä voi koitua ongelmia. Jokainen kuitenkin tekee omat valintansa, ja mikäli et halua ottaa rokotusta niin sinä et sitä sitten ota. Muistakaahan kaikki pestä käsiä, pitää turvavälejä ja käyttää maskia OIKEIN! Pysykää turvassa!
Katson itse rauhassa ,monestako tulee kasvis.......
Olen itsekin harkinnut vakavasti kieltäytyä olen hiukan uskovainenkin tavallaan lahkolainen "karalahtisia" hengenseuraajia jerejä siis, ammennan tuosta fitunes voimaa luonosta ,hormooneja ja semmoista palaudun noista sitten kännillä joskus veden nokkaan jotain jossain ..,olen tullut tulokseen jotta julistan myös hörhö sanomaa , olen saavuttamassa levitaation mikäli sopii menen uutenavuotena tuonne.
Juu, en ole minäkään ottamassa, se tulee oleen täysin turha. Ei suojaa yms. Ja influenssa rokotteen, kun ottaa niin on 1000x enemmän kipeämpi.
Ehdoton rokotevastaisuus lienee umpityhmyyttä. Kuvittele maailmaa ilman isorokkorokotetta, tai ilman suojaa kurkkumädältä, poliolta, hinkuyskältä, tuhkarokolta aikuisiässä jne.
Mutta vuosittaisia influenssarokotteita en ole koskaan ottanut enkä ota jatkossakaan.
Jos olisin nuori hyväkuntoinen työikäinen niin miettisin tätä koronarokotetta todella pitkään ja lapsille(ni) sitä on antaisi missään nimessä .
Tässä iässä 65 täytyy vähän miettiä sitten keväällä kun oma suunniteltu vuoro tulee.
Samoissa vuosissa kuin sinä, aloin ottaa piikkejä vasta ensimmäisen influenssani jälkeen 4v sitten, oli viiden viikon kokemuksena sitä luokkaa etten ole kiinnostunut uusinnoista.
Näinhän siinä käy, vaikka on kuinka kaunis ja söpö: https://mvlehti.net/2020/12/28/suorassa-tv-haastattelussa-pyortynyt-sairaanhoitaja-kuoli-covid-rokotteen-saatuaan-video/ öMeriKän kieltä osaavat saavat videosta eniten irti.
RUOKASOODA on älypöly vapaata
Väitetäänkö tuolla, että kuolema johtui rokotteesta?
Tässäkin asiassa MV on varmasti oikeassa ja Reuters, BBC, US Today, US News ym. väärässä kun väittävät että kyseessä valeuutinen. Ihan varmasti on valetta ne videotkin joissa hoitaja esiintyy kollegoineen käsissään laput joissa päivämäärä 21.12. Ne tiesi että hoitaja kuolee ja teki tuon videon ennen rokottamista!!!!
Vai mites se nyt menikään......
Karry Mullins sai Nobelin palkinnon tästä suomessakin käytettävästä PCR testistä,
outoa kun äijä sanoo ettei PCR testi tunnista mitään TIETTYÄ virusta vaan yleensäkin viruksia. niin viten se jonkun koronan tunnistaa?alla linkki
https://www.youtube.com/watch?v=wT3IqZjT_9A
Tuota olen itsekin pohtinnyt saksassa joukkokanne tätä korona äijää vastaa,sama asianajaja
jotka pisti VW autojen diesel huijaukset ,oikeuteen,mukana nobelin lääketieteellisen palkinnon saajia.
Englannista levisi koronan muunnos johon rokote ei tehoa, muunnos on osa kauppasopimusta ja sen varjolla suolaliuoksen tehottomuus voidaan kuitata helposti, ei niillä mitään toimivaa rokotetta ole, mutta tilanteesta jossa ollaan on päästävä jotenkin ulos koska rsloudet uhkas kaatua 😀
siis talous uhkasi kaatua, sori typo
Satanismi on vallassa kaikkialla myös uskonoissa.
Rokote vastaisetmulkut, niinkuin sinä, heikentää rokotteiden antamaa ns laumasuojaa. Tollanen itsekäs ja minä minä ajattelu on ikäväkyllä tätäpäivää. Kaikki edut vaaditaan ja ollaan niin perkeleen omanoikeuden tuntevia persereikiä. Toivottavasti saat vaikka HIV tai jonkun muun paskataudin mihin ei rokotesuojaa ole. Mulkku.
Rokotettu pystyy kantamaan ja levittämään koronavirusta samalla tavalla kuin rokottamatonkin. Ero vain on siinä että noista jälkimmäinen todennäköisemmin sairastuu vakavasti.
Näinhän se rokotteet auttaa HIV potilaitakin selviämään hengissä ja jatkamaan HIVin levitystä
Immuunikato taudista se on kyse jos ei koronaa kestä.
Vielä ei tiedetä kuinka vakavasti rokotetut voivat sairastua rokotteesta. Tuleeko syöpää jne. Tosin jos syöpää tulisikin, ei sitä koskaan myönnettäisi rokotteesta johtuvaksi.
Sama oli kun pikkutytöt halvaantuivat HPV rokotteesta, väitettiin tytöillä olevan psyykkisiä ongelmia, ja apuun tarjottiin psykiatria.
HPV valhe kuitenkin paljastui eikä paskapuheet enää auttaneet.. psykiatriaa.. v*tut...
HIVin ja koronan ero on, että HIViä vastaan suojaudutaan kondomilla, joka päässä ei välty koronatartunnalta.
Myöskään HIV ei leviä sattumanvaraisesti ilmateitse vaan HIVin kantaja VALISTSEE uhrinsa itse. Koronalle on aivan sama kuka oleskelee lähistöllä.
Näistä syistä ihmettelenkin, että Suomen koronaprojektia johtaa HIV-tutkija (Salminen). Olen tarkistanut, ettei hänellä ole yhtään tutkimusta (julkaisua) muilla tavoin leviävistä virusinfektioista.
Kannattaa muistaa, että osa rokotevastaisista kirjoituksista on Venäjä-trollien tekemiä. Pyrkimyksenä luoda eripuraa ihmisten välille. Asia otetaan seurantaan eri medioissa.
Perinteinen Venäjä pelottelu taas. Aina voi luottaa kun Venäjäkortti vedetään esille, että suomalaiset liittoutuvat heti olemaan yhtä ja samaa ääntä.
Ja myös totta. Venäjä yrittää aktiivisesti heikentää länsimaita, eikä Suomi saa erityiskohtelua, päinvastoin.
Ja silti lähes kaikki täällä kirjoittavat ovat suomalaisia. Rokotevastaisia ja salaliittoihin uskovia on todella paljon suomalaisissakin, ei tuohon venäläisiä tarvita.
Voisi kuitenkin kuvitella, että opetuksen taso Suomessa on sen verran korkeatasoista, ettei tänne saa trollattua aivan kuin voisi saada alemmalla älykkyystasolla oleviin maihin, kuten Afrikkaan.
Väittäisin, että Venäjä ei Suomea saa kuin joko ostamalla kaikki maat, asettumalla asukkaiksi, soluttamalla ehdokkaita, ja äänestämällä itsensä hallintoon.
Vaikeampi vaihtoehto olisi sota, mutta se on jo aikas vaikea.
Rahaa Venäjällä kyllä riittäisi pohjattomasti ostaa Suomesta maata ja asuinsijaa, joten HETI stoppi Venäjälle ja ulkomaalaisille ostaa asuntoja ja kiinteistöjä Suomesta.
Katson että niiden rahalla Suomen ostaminen on aivan aiheellinen pelko.
Huomattu on. Suomi24 ei ole ainoa palsta, jossa aivopesua suoritetaan.
Trolli?
Älä sitten myöskää hae korvauksia jos sairastut ihan omaan piikkiin voit sairastaa. Ei haittaa ketään. Älä hae myöskään mitään lääkekorvauksia.
Jos sairastuu Bill Gatesin piikkiin, voi sairastaa, mutta jos kotipihassaan saa oman piikin orapihlaja pensaasta, pitää sairastaa omalla kustannuksellaan. asia selevä. Voiko käydä poistattamassa tikun sormestaan kuitenkin terveyskeskuksessa, ja saada antibioottikuurin?
Eipä koronaan yleensä mitään korvauksia tarvita. Sen vain sairastaa kuin normaalin flunssan. Eikä mitään lääkkeitäkään tarvita.
[Älä sitten myöskää hae korvauksia jos sairastut ihan omaan piikkiin voit sairastaa. Ei haittaa ketään. Älä hae myöskään mitään lääkekorvauksia.]
Ei Suomessa ihmisten, eikä muidenkaan lakien perusteella voi evätä rokottamattomilta mitään hoitokeinoa, mukaan lukien tehohoito.
Kuten eräs ylhäällä hyvin ansiokkaassa kirjoituksessa ilmaisi saavat tupakoitsijat, alkoholin juojat, päihdekäyttäjät jotka vahingoittuvat liikenteessä aivan saman ensiluokkaisen hoidon kuin "syyttömänäkin" sairastuneet tahi loukkaantuneet. Anteeksi, mutta aivan höpsö terveysterroristinen mielipide Sinulla.
Sen kolikon toistapuolta ja se on rakettimyönteinen. Kepuli ei tarvitse olla, puoluekassa riittää.
Jep, ikävää on että asiat ovat nykymaailmassa niin monimutkaisia että tavallisen ihmisen on vaikea ymmärtää milloin kyse on luotettavasta tiedosta ja milloin keksityistä salaliittoteorioista, joilla halutaan kylvää eripuraa yhteiskuntaan.
Mielenkiintoisin kuvaus BioNTech/Pfizerin rokotteen toiminnasta jonka tähän mennessä olen bongannut on:
https://berthub.eu/articles/posts/reverse-engineering-source-code-of-the-biontech-pfizer-vaccine/
Ei maailma ole muuttunut monimutkaiseksi vaan ihmisen niin s-tanan yksinkertaiseksi että he uskovat kaikkea p-skaa. Ei tarvitse olla lääketieteen lisensiaatte, että ymmärtää rokotteen mukana muka annettavat mikrosirut paskapuheeksi.
Suorassa TV-haastattelussa pyörtynyt sairaanhoitaja kuoli COVID-rokotteen saatuaan.
Onko uutinen totta?
Kuoli se suorilta jaloiltaan siihen paikkaan kun piikin oli saanut. Minä olen syönyt jo neljä kinkkua joulukuussa enkä varmaan mitään piikkiä tarvi ruhooni estäekseni ulkomaitten viruksia ja torjumaan tauteja.
Noin sitä pitää. Reipasta meininkiä ja sikatilallisemme kiittelevät.
Ei ole
Täysin possun ahterista nämä ikuisuuksiin jatkuvat ketjut. Kun jokainen voisi sanoa asiansa tiivistämällä, ettei siitä viestistään, mitään novellia tarvisi tehdä.
Tosi on, kuoli jo viikko ennen rokotusta, mutta piikkikään ei enää auttanut.
Hei+kysyjä+:).+Omasta+mielestäni+ET+ole+rokotevastainen+pelkästään+sen+perusteella,+että+et+ole+ottanut+influenssarokotteita+(kuten+muuten+en+minäkään),+etkä+ole+suunnitellut+ottavasi+sitä++tähän+koronaankaan+(sitä+en+itse+ole+vielä+päättänyt).
Luultavasti+Sinulle+on+annettu+lapsena,+nuorena+ja+armeijassa+(?)+rokoteohjelmaan+kuuluneet+rokotteet.+Jos+vanhempasi+ovat+aikanaan+kieltäytyneet+antamasta+Sinulle+rokotteita,+se+pelkästään+myöskään+tee+Sinua+vastaista.
Minä+pitäisin+aikuisen+vastaisuuden+rajana+sitä,+että+aikooko+jättää+omat+lapset+rokottamatta!+Omat+muksuni+ovat++kaikki+saaneet,+tosin+ei+vielä+koronaan.+Nuorinkin+on+niiin+iso+teini,+etten+voisikaan+pakottaa.
Koronarokotuksen+osalta+tiedetään,+ettei+tiedetä+(hahhaah)+kuinka+se+voisi+estää+rokotetun+levittämää+virusta.+Suurimmassa+tutkimuksessa+40%lla+rokotetuissa+oli+nenänielussa+rokotuksen+jälkeen+tarttuvaa+virusta.+vain+5%+sairastui+itse.++Minä+en+tutkimuksesta+saanut+selvää,+kuinka+hyvin+analysoitiin+valmiiksi+viruksen+kantajat+ja+"varmuudella"+negatiiviset.+Porukat+oli+jaettu+ryhmiin+lumeroktouksen+saaneet+ja+oikean+rokotteen+saaneet.++Mielestäni+se+ei+ollut+riittävä.+Koska+rokotettu+voi+toimia+levittäjänä,+sairastumatta+itse,+antaa+se+mielestäni+moraalisen+oikeutuksen+yksilölle+olla+ottamatta+pikavauhtia+kehitetyn+rokotteen,+koska+ei+vaaranna+siten+muita+sen+enempää+kuin+rokotetut.++Kyseeksi+jää+vain+itsensä+suojelu+ja+siten+valinta+ja+vastuu+VAIN+itsestään.+Suoemssa+on+oikeus+tupakoida,+vaikka+pelkästään+keuhkosyöpien+esiintyminen+on+9+kertainen+tupakoitsijoilla+verraten+tupakoimattomiin.+Silti+syöpähoitoon+pääsevät+KAIKKI,+ilman+taustojen+vaikutusta+hoitoon.+Sama+pätee+viinan+juontiin.+Sori,+mutta+esm+rattijuoppo,+joka+kolhii+itsensä+pahasti+saa+maksuttoman+hoidon+tehoilla.++JÄRJETÖNTÄ+pelotella,+edes+vihjata,+että+rokottamattomat+jäisivät+ilman+yhteiskunnan+apua!++Nimimerkki+Yli+30-vuotisen+potilastyön+veteraani
Hienoa niin sitä pitää jatkaa elämäänsä. Ai niin mistä aloituksessa oli kysymys?
Rokotteen tarkoituksen on steriloida persut jottei tyhmyys lisäänny eksponentiaalinen.
Hei+kysyjä+:).+Omasta+mielestäni+ET+ole+rokotevastainen+pelkästään+sen+perusteella,+että+et+ole+ottanut+influenssarokotteita+(kuten+muuten+en+minäkään),+etkä+ole+suunnitellut+ottavasi+sitä+tähän+koronaankaan+(sitä+en+itse+ole+vielä+päättänyt).
Luultavasti+Sinulle+on+annettu+lapsena,+nuorena+ja+armeijassa+(?)+rokoteohjelmaan+kuuluneet+rokotteet.+Jos+vanhempasi+ovat+aikanaan+kieltäytyneet+antamasta+Sinulle+rokotteita,+se+pelkästään+myöskään+tee+Sinua+vastaista.
Minä+pitäisin+aikuisen+vastaisuuden+rajana+sitä,+että+aikooko+jättää+omat+lapset+rokottamatta!+Omat+muksuni+ovat+kaikki+saaneet,+tosin+ei+vielä+koronaan.+Nuorinkin+on+niiin+iso+teini,+etten+voisikaan+pakottaa.
Koronarokotuksen+osalta+tiedetään,+ettei+tiedetä+(hahhaah)+kuinka+se+voisi+estää+rokotetun+levittämää+virusta.+Suurimmassa+tutkimuksessa+40%lla+rokotetuissa+oli+nenänielussa+rokotuksen+jälkeen+tarttuvaa+virusta.+vain+5%+sairastui+itse.+Minä+en+tutkimuksesta+saanut+selvää,+kuinka+hyvin+analysoitiin+valmiiksi+viruksen+kantajat+ja+"varmuudella"+negatiiviset.+Porukat+oli+jaettu+ryhmiin+lumeroktouksen+saaneet+ja+oikean+rokotteen+saaneet.+Mielestäni+se+ei+ollut+riittävä.+Koska+rokotettu+voi+toimia+levittäjänä,+sairastumatta+itse,+antaa+se+mielestäni+moraalisen+oikeutuksen+yksilölle+olla+ottamatta+pikavauhtia+kehitetyn+rokotteen,+koska+ei+vaaranna+siten+muita+sen+enempää+kuin+rokotetut.+Kyseeksi+jää+vain+itsensä+suojelu+ja+siten+valinta+ja+vastuu+VAIN+itsestään.+Suoemssa+on+oikeus+tupakoida,+vaikka+pelkästään+keuhkosyöpien+esiintyminen+on+9+kertainen+tupakoitsijoilla+verraten+tupakoimattomiin.+Silti+syöpähoitoon+pääsevät+KAIKKI,+ilman+taustojen+vaikutusta+hoitoon.+Sama+pätee+viinan+juontiin.+Sori,+mutta+esm+rattijuoppo,+joka+kolhii+itsensä+pahasti+saa+maksuttoman+hoidon+tehoilla.+JÄRJETÖNTÄ+pelotella,+edes+vihjata,+että+rokottamattomat+jäisivät+ilman+yhteiskunnan+apua!+Nimimerkki+Yli+30-vuotisen+potilastyön+veteraani
Voi teitä oman elämänne Jere K:t Keravalta. Onko kenellekkään rokotteen vastustajalle tullut mieleen niin yksinkertainen asia, että ko. tautia voidaan levittää tai sitten sen leviämistä voidaan estää? Ainoa tehokas keino estää sen leviämistä on rokote. Toinen keino olisi välttää kontakteja ja pysyä täysin erossa muista ihmisistä, mutta siihen tämä "asiantuntijakansa" ei kykene. Täälläkin asiaa kommentoivat Jere K:n kaltaiset "asiantuntijat", joilla ei ole faktoista pienenintäkään hajua vaan päässä pyörii vaan mitä ihmeellisimpiä salaliittoteorioita.
Tajuatteko taunot, mikä merkitys on sillä, jos tuo Tiffany Pontes Dover on todellakin kuollut?
Tosin hän ei ole kuollut.
No kerro lisää. Jos hän on kuollut, ei se ainakaan minua vakuuta ottamaan voitontavoitteluun tarkoitettua rokotetta.
Miksi vähä-älyisiä rokotuksesta kieltäytyjiä pitäisikään rokottaa? Eikö kannattaisi antaa luonnonvalinnan hoitaa, nyt siihen olisi oiva tilaisuus?
Ei tällainen pieni flunssa rokotevastaisia hoida.
Taitaa olla tuo vähä-älyisyys nimenomaan rokotteen ottajilla
Aina löytyy näitä käpykaartilaisia.
OLET JOKO PUOLELLAMME TAI MEITÄ VASTAAN!!
Tuo teksti on ulkoministeri Colin Powellin teksti presidentti George Bush nuoremman ajalta, jolloin oli yhdellä lauseella saatava maailmalta siunaus hyökätä varastamaan öljyt lähi-idästä, ja kyseistä huijausta varten teki George Bush jopa omien torniensa pudotuksen.
Casualties (uhrit) olivat halpa hinta, koska koostui vain lähes eläkeikäisistä työntekijöistä, joita torneissa oli paikalla kuolemassa noin 3000 henkilöä.
Sota kuin sota olisi vaatinut enemmän uhreja, ja poliittinen diplomatian asetelma olisi ollut paljon vaikeampi luoda, kuin tehdä "terrorism" huijaus.
Näin maailmaa kuljetetaan kuin pässejä naruissa. Kuljettaminen jatkuu koronan kanssa.
Terrorism, terrorism, terrorism, ilmastonmuutos, ilmastonmuutos, ilmastonmuutos, korona, korona, korona, pandemia, pandemia, pandemia..... (rahat meille, siinä kaikki ja yhtiömme kiittää ja poistuu takavasemmalle)
Bitchutessa julkaistulla videolla käydään läpi Tiffany Pontes Doverin tapaus, joka sattui joulukuun 17. päivä. Valtamedian uutisoinnissa oli havaittavissa selkeä käsikirjoitus, jonka perusviesti oli selvä: ”Ei mitään hätää”, eikä mainintaa, että pyörtymisellä ja COVID-rokotteella olisi ollut yhteys.
Sairaanhoitajasta on julkisesti tiedossa kaikki yksityistiedot, mutta mikä huomattavaa, ja joka on täysin jätetty valtamediassa uutisoimatta on, että Tiffany Dover, 30-vuotias ja muutoin terve nainen Alabamasta, kuoli saatuaan COVID-rokotteen ja sitä seuranneen pyörtymisen jälkeen. Hänet on julistettu virallisesti kuolleeksi.
Ei ole julistettu kuolleeksi, tuo ei pidä paikkaansa.
Tai sitten ei kuollutkaan ja kyseessä on taas yksi valeuutinen lisää jota jurpot innoissaan jakaa.
https://www.thequint.com/news/webqoof/false-claims-about-a-nurses-death-after-getting-covid-vaccine-goes-viral#read-more
Totta. Elviskään ei ole kuollut vielä. On nimittäin muta fasebuuk-kaveri ja just laittoi viestiä, että on viemässä kitaraansa kaniin.
Palstalla on useita valheita ja linkki on tietysti Nettiblogi.
Palstalla on useita valheita ja linkki on tietysti YouTube.
Tässä Tiffanyn insta, näkyykö päivityksiä?
https://www.instagram.com/tiffany_dover_/
Ja mitä tuo todistaa? Suurin osa ihmisistä päivittää tiliään ehkä pari kertaa vuodessa. Edes kuukausien tauko ei tarkoita mitään. Itse en tehnyt FB:hen päivityksiä 7 vuoteen, ei se tarkoittanut että kuolin. Käytön vähäisyyden takia tuhosin FB-tilini jokin aika, ei sekään mitään merkinnyt.
SUOMEN VIRALLISET TOTUUS UUTISET:
Tässä päämäärä: saattaa kaikki maailman ihmiset salakuunneltaviksi älypölyä sisältävillä rokotteilla.
https://healthimpactnews.com/2020/bill-gates-and-5g-surveillance-of-every-person-on-the-planet/
Bill Gates ja 5G – Tähtäimessä jokaisen ihmisen kontrolli maapallolla.
On olemassa jo kymmenien miljoonien koulutettuja salakuuntelu joukkoja. Valhemedia ei uskalla kertoa totuutta.
Onko yksikään heistä ensimmäisistä, jotka rokotteen ottivat kuollut? Mietihän asiaa uudelleen.
Minä taas haluan uskoa että rokotetta ei varmasti pistetty markkinoille ihan tuosta vaan. Lääketiede on kehittynyt valtavasti ja se oli vain ajan kysymys milloin se rokote, joka taistelee Covid-terrorisoijaa vastaan elimistössämme, kehitetään.
Luin juuri Tiffany Pontes- kirjoituksen täältä. Itse en ole kuullutkaan tapauksesta. Epäilen, että taustalla on joku muu jos rokote aiheuttaa ihmiselle kuolema. Taustalla oleva allergeeni, yli herkkyys..? Kuulostaa kyllä tosi vaikealta uskoa että pelkkä rokote aiheuttaisi tämän.
Presidentti Joe Biden ja Suomen ensimmäinen rokotettu ovat täysin kunnossa.
Juu, toistaiseksi papparainen vaikuttaa hyväkuntoiselta. Huonosti kehitettyhän se rokote olisikin, jos haittavaikutukset tulisivat heti esille. Ei tilauksia..ainoastaan tilausten peruutuksia.
Siinäpä pätevä kuolinsyytutkija. Lukee suomi24.fi:stä naisen kuolemasta, joka videolla saa rokotteen, siinä ensin kehuu miten etuoikeutettu oli saadessaan rokotteen. Sitten alkaa pidellä ohimoaan ja pian otsaansa. Tuupertui maahan ja lääkärit ympäröivät hänet. Ilmeet ovat kauhistuneet. Ensin kuolema julkinen, sitten yhtäkkiä perhe joka on julkistanut kuoleman, sanoo että Tiffany onkin elossa. Instagramissa ei päivityksiä, vaikka on maailmankuulu hetkessä. Sitten täällä on pätevä lukija,joka tietää että nainen ei voinut kuolla rokotteeseen vaan allergisen reaktion seurauksena-miksei vieressä olleet lääkärit tehneet mitään? Ehkä näkivät jotain rajumpaa. Rahalla hiljaiseksi, ettei Gatesin bisnekset kärsi?
Miksei sitä koronaa tapeta? Eikö keskiajalla poltettu noidat roviolla?
Nyt vois tartunnan saaneet tehdä hyvää ja uhrautua terveiden puolesta
Ei tarvi, johan tuossa rokotteen ottajat teki sen
Ei Se korona katoa kuin roviolla, uudet muunnokset ei rokotetta kumarra, parempi olis polttaa kaikki noidat roviolla, mitäs kävivät ulkomailla!!!
Syytän korona leviämisestä vain matkailijoita!!! Olette paskoja ja sydämettömiä ihmidiä!!!
Pitääkö meidän veronmaksajien sitten maksaa rokotteista kieltäytyjien sairaalamaksut, jos joutuvat tehohoitoon ja sairasloma-ajan palkat jne.
Miten niin teidän veronmaksajien, kun vaan rahanahneita oleette yhtä kaikki?
Pitääkö meidän veronmaksajien sitten maksaa rokotteiden sairauksista sairaalamaksut jos joutuvat tehohoitoon tai saa muita vakavia sairauksia?
Rokotteen ottamisessa on riskinsä. HS:n mukaan:
Neljä hoitokodin työntekijää on joutunut sairaalahoitoon saatuaan yliannostuksen koronavirusrokotetta Pohjois-Saksassa, uutistoimisto Reuters kertoo.
Vorpommern-Rügenin piirikunnan viranomaiset kertoivat, että kaikkiaan kahdeksan työntekijää sai viisinkertaisen annoksen Pfizerin ja Biontechin rokotetta Stralsundin kaupungissa sunnuntaina. Heistä neljä joutui tarkkailuun sairaalaan saatuaan flunssankaltaisia oireita.
"Pahoittelen syvästi tapausta. Tämä on erillistapaus, joka johtui erillisistä virheistä. Toivon, etteivät altistuneet saa vakavia sivuoireita", Vorpommern-Rügenin piirineuvos Stefan Kerth sanoi tiedotteessa.
Vorpommern-Rügenin viranomaiset viittasivat Biontechin aiempaan lausuntoon, jonka mukaan rokotteen suurempia annostuksia tutkittiin ensimmäisen vaiheen kokeissa ilman vakavia seurauksia.
Huomatkaa valheen muoto taas kerran "Nämä ovat yksittäistapauksia."
Aivan kuin olisimme kuulleet tämän valheen ennenkin.
Samat valehtelijat asialla ja mielikuvitus alkaa ehtyä.
Toinen yleinen valheen muoto on "on tapahtunut valitettava virhe". Ei siis tahallinen virhe, jolla on aiheutettu vakavaa vaurioita tai vahinkoa. Kun sitten selitetään "että se oli vain virhe" niin sama porukkaa saa jatkaa ja tehdä kohta uuden "virheen".
Kansa kasvatetaan huutamaan "Kaikki on kunnossa! Otetaan lisää 'pakolaisia' ! Otetaan lisää rokotuksia! Otetaan lisää velkaa! Kaikki on kunnossa!"
Aina on olemassa yksittäistapauksia eikä yksittäistapaukset kerro mistään mitään. Ei ole olemassakaan tautia, lääkettä, dieettiä jne joka toimii samalla tavalla kaikilla. Aina löytyy poikkeuksia.
Sellainen joka perustelee mitään yksittäistapauksilla on joko idiootti tai valehtelija.
Lisään... Esimerkiksi ihminen voi kuolla pähkinäallergian takia. Tarkoittaako se, että pähkinät tappavat kaikki ihmiset ja ne pitää kieltää. Sama juttu on lääkkeissä, mikään lääke ei toimi kaikille ja pienelle osalle on jopa vaarallisia. Kertooko yhden ihmisen kuolema lääkkeeseen, että se on vaarallinen kaikille. Ei, se kertoo että se oli vaarallinen hänelle, ei mitään muuta.
Kary Mullis, tämä on se tyyppi joka sai Nobelin läätieteellisen palkinnon, tästä suomessakin olevasta PCR testistä. HUOM!! sanoo ettei pcr testi tunnista mitään TIETTYÄ virusta vaan yleensäkin viruksen??hitto vie. Mitenkäs se tunnistaa tämän koronaviruksen??kas,kas. Jos oli kuukausi sitten flunssa tämä testi tunnistaa sen,joka voidaan sit väitetysti olevan koronaa. Entäpä jos olet puolivuotta sitten saanut vesirokon?tietenkin olet sairastunut koronaan, koska TESTI näyttää viruksen. KATSO alla:::::::
https://www.youtube.com/watch?v=wT3IqZjT_9A
Palstalla on useita valheita ja linkki on tietysti YouTube.
Sehän on ilman muuta rakettimyönteinen joka polttaa rahansa kevytkenkäisesti taivaan tuuliin.
Suomeksi,kiitos.
KYLLÄ SÄ **** OTAT
Se on joku minäminää nimisestä aivovauriosta johtuva käytöshäiriö.
Miksi oikeastaan pitäisi muista piitatakaan? Esimerkiksi tiedän muista kerrostalossa asuvista vain sen, että heitä asuu talossa. En tiedä yhdenkään nimeä enkä tiedä heistä mitään, vaikka olen asunut kerrostalossa 5 vuotta. Enkä välitä tietääkään mitään heistä. He vain ovat olemassa, ei muuta. Jos joku on vaikka sairastunut koronaan, ei kiinnosta pätkääkään. Se on pelkkä arvoton sontatieto. Enkä taatusti kertoisi sairastumisestani naapureille koskaan. Kuten en kerro sitäkään olenko rokotettu tai en. Sekään ei heille kuulu. Enkä kerro asiasta kenellekään muullekaan, en työtovereille, en sukulaisille, en ystäville jne.
Huolehdin omista asioista, yksi hailee muista.
Lisään... Olen yleensä naapurin nähdessäni valehdellut nimeni ja jopa väittänyt toisinaan, että en asu talossa. Minusta tähän on täysin oikeus. Ja nimilapun olen saanut poistettua nimitaulusta, joten kukaan ei voi siitä tätä tarkistaa.
...kunnes tulee dementia ja sen jälkeen kaikki muut tietävät sinun asioistasi ja itse olet täysin pihalla, etkä tunne edes itseäsi. Siihen se uhoaminen sitten loppuu ja joku muu saa väsyneen vastarannankiisken saatella vihreämmille niityille. Sellaista elämä on. Loppumetreillä meillä monella on saattaja vierellä. Joko oma läheinen tai hoitaja, mutta toisesta välittämistä tarvitaan aina. Tästä on nyt kyse.
Mutta siihen saakka jokaisella on oma yksityiselämä ja siitä ei kenellekään tarvitse kertoa sanaakaan. Ei sairastumisestaankaan koskaan tarvitse kertoa eikä sitäkään ottaako rokotteen. Esimerkiksi työtoverien tarvitsee tietää vain työhön liittyvät asiat, muusta ei tarvitse kertoa tai ne voi valehdella. Ja tietenkään ei tarvitse olla kiinnostunut muiden asioista.
Minua ei kiinnosta muiden asiat pätkän vertaa enkä kerro mitään omista asioista.
Ja muutenkin... En ole vastarannankiiski, jokainen järkevä ihminen tekee jokaisen päätöksensä oman tilanteensa mukaan viis veisaten muista. Muille ei tarvitse perustella mitään päätöstään sanallakaan. Se ei kuulu muille.
Kuulin tuossa juuri eilen, kun sain muutama vuosi sitten allergisen reaktion. Siitä asti on ollut epipenkynä aina mukana.Niin olisin automaattisesti listalla, jolle ei annettaisi koronarokotetta ennenkuin saadaan lisätietoa rokotteen sivuvaikutuksista. Pitääkö tällainen paikkansa
Te, rokotteiden testaamisen puutteellisuudesta puhuvat, miten ihmeessä arvelette minkään lääkefirman saavan rokotteensa tiukasti säännellystä hyväksyntäprotokollasta runtatuksi läpi muka jollain vippaskonstilla?
Lienee päivänselvää, että jos rokotteista puutteellisen testaamisen seurauksena aiheutuisi vakavia sivuvaikutuksia, johtaisi se väistämättä selvityksiin siitä, miten tuotekehitys, laadunvalvonta- ja hyväksyntäketjut ovat toimineet. Mikä olisikaan se viranomaisen kannustin ja motiivi päästää puutteellisesti testattu rokote markkinoille, kun samalla ojentaisit oman kaulasi pölkylle?
Ja sitten rokoteiden puutteellisesta tuotekehityksestä tai testaamisesta todisteita esiin. Ja mielellään jotain muuta kuin albanialaisen konitohtorin lausahdus videolla kohdassa 7:08 tai jotain yhtä uskottavaa.
Saiskohan rokotuksen hyväksyjät kenties bonukset rokotuksen myyntituloista?
Motivoisko hyvät bonarit hyväksymään vaikka ei pitäisi?
Luuletko ettei ihmisiä ole ennen rahalla voideltu?
Voit olla tosiaan turvallisin mielin, koska fiksummat ottavat sen rokotteen heti kun mahdollista. Se suojelee myös sinua. Ei tosin aivan täysin.
No, asiantuntijoiden mukaan tietty rokotekattavuus on riittävä.
Ei kaikilla ole aiemminkaan ollut kaikki rokotukset voimassa.
Uskooko kukaan enään YouTube linkkiä totuutena?
Palstalla on useita valheita ja linkki on tietysti YouTube.
YouTubeen voi kuka tahansa kuvata tarinoissa esiintyviä "faktoja". Vain yksinkertaisimmat luulevat niiden olevan totta.
Juu mutta kun tuo joka youtubessa puhuu on oikea henkilö, kuoli pari vuotta sitten...lapu
Youtuben omistus kuuluu samoille kymmenelle maailman rikkaimmalle, joihin kuuluu myös Bill Gates.
Youtube oli suljettuna puoli tuntia ennen joulua, kun siivosivat sieltä kaiken rokotteidenvastaisen pois.
Voidaan siis todeta, että Youtubessa oleva hypetys myrkkyjen puolesta ei ole uskottavaa totuuksiksi.
Lääkäreillä on aivan omat "tubensa" joissa keskinäistä kommunikaatiota vaihdellaan lääkäreiden kesken kansainväliselläkin tasolla. Kutn varmaan arvannetkin, kanava ei ole Youtube.
Joku suomalainen koodari pääsi ja löysi kyseiselle kanavalle, ja jakaa sieltä kopioimaansa tietoa, itse perustamallaan kanavalla, ja suomentaa aineiston.
En kerro mikä tämä lääkäreiden "tube" on, enkä myöskään kerro tämän suomalaisen koodarin "tubea".
Sinulle tämä tuotiin esille siksi, että kuulut siihen ihmisryhmään, jolle Youtube on ainoa kanava internetissä.
Voin kertoa, että kanavia on myös muita, joita ammattipiireissä käytetään, eikä sinne toistaiseksi "Bill Gates" -tyyppinen oman edun nimissä tapahtuva sensurointi henkilökohtaisen edun nimissä toistaiseksi ulotu.
Jos joskus ulottuu, siirrytään taas uudelle alustalle. Maapallo pyörii eskoseni, ettekä asialle mitään voi.
Jos käsienpesu ei riitä, niin käet saattaa kääntyä pisemmältä harrastukselta. https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/ccb8d25d-4b09-42e5-b19e-e2fe491beb16
Rokotevastainen on henkilö, joka ennen oli rokotemyönteinen. Perehtymisen jälkeen takki kääntyy. Rokottaminen ei ole aitoa ja rehellistä tiedettä.
Tämä threadi todistaa, että Suomen(kin) koulutusjärjestelmä on epäonnistunut. Ei näillä "tiedoilla" pitäisi päästä etenemään luokka-astettakaan.
Maskisti kulttiin liittyneet ottaa rokotteen koska se kuuluu heidän uskontoonsa. Koska koronaattorit (maskistien pyhät henkilöt) on kehoittaneet sellaisen ottamaan. Maskistit tunnistaa maskin kantamisesta niiden rituaaleihin kuuluu myös maskin palvominen ja siitä saarnaaminen joka käy henkilökohtaisina maskismiin haksahtamis todistuksina.
Ihan helppoa. Tartuntalakiin pykälä, rokottamattomat maksavat itse koronahoitonsa kulut. Ulkomaanmatkailijoille pakollinen kronarok. Ei rokotetta, ei pois maasta. En halua maksaa rokotteesta kieltäytyjän hoitokuluja.
Vielä yksi pieni lisäys pykäliin: rokotteenottajat maksavat kaikki rokotteesta johtuvat haitat, niin välittömät kuin vuosien kuluessa ilmenevät, immuunivasteen häiriintymisestä johtuvien sairauksien hoitokulut kokonaan itse. Siis kaikki rokotteista johtuvat kulut kehon autoimmunisoituessa hyökkäämään omia kudoksiaan vastaan, esim autismikirjon kaikkinaiset muodot, syöpäsairaudet, erityyppiset reumasairaudet jne.
tTähtiportti Atlantis. Taisi siellä olla jakso olla, jossa ailieenit olivat tajonnet rokotuksen vanhenmista vastaan. Ottivat kaiki sen rolotusen. Kukaan ei saanut jälkekäisiä, rokotken jälkeen.
Näin meilläkin menee. Onhan meile tullut jo laumoittan moniosaia, jotka himmat hoitavat.
Kuulostaa minulle hyvältä, en koskaan haluakaan lapsia. Joten tuo olisi hyvä ehkäisykeino.
juu ei ole pakkoa mutta ei yhteiskunnan tarvitse antaa teho hoitoa tarvittaessa sinulle viruksen osalta on kuulemma sellaiset säännöt tulossa niin että piikkiä pyllyyn jos hoitoa halajat kun on huonoa
Onko Koronamyrkkyjen suhauttelu terroristien toimintaa? Ja jos on niin miksi heitä ei pidätetä?
Minäkään en ole koskaan ottanut mitään rokotteita ns. "kulkutauteja" vastaan! Ja kuinka ollakaan olen pysynyt terveenä, kaikista taudeista. . Terve maalaisjärki on hyvä, seurannut mukana 75v. Että silleen... Etkö ymmärrä näitä rahastajia?
Sama kokemus. Raha ratkaisee ja ehkäisee rehelliset tutkimutkset.
Koskaan ei ole haluttu tehdä vertailuryhmää rokottamattomien ja rokotettujen kanssa.
Kyllä uskoisin, että rokottamattomat tulisivat mielellään, koska ovat varmasti terveempi osuus. Rokotetuista pitäisi valita sokkona nuo, etteivät pienin vahingoin selvinneet ujuteta mukaan sotkemaan todellista tulosta.
Uskooko kukaan enään salaliittotohtorin YouTube linkkeihin totuutena?
Palstalla on useita valheita ja linkki on tietysti YouTube.
YouTubeen voi kuka tahansa kuvata tarinoissa esiintyviä "faktoja". Vain yksinkertaisimmat luulevat niiden olevan totta.
Minä luotan Jere Karalahden ammattitaitoon, hän tietää covidista ja rokotteista kaiken.. toivottavasti hän siirtyy töihin kvantti fysiikan pariin, olisi tärkeä lisä tieteessä.
Edgar Cayce tiesi asiat:
PIDÄ KEHOSI EMÄKSISENÄ, NIIN MIKÄÄN TAUTI EI ISKE SINUUN!
Siis vain yksinkertainen ruokavaliokysymys välttyä coronalta ja muilta taudeilta sekä
haitallisilta rokotteilta!
Kehon emäksisenä pitäminen ei ole yksinkertainen ruokavaliokysymys. Se on työlästä ja aika hankalaa käytännössä. Tuohon muuhun en ota kantaa, tai voihan se olla noinkin, en tiedä...
Kyllä ja C sekä D vitamiinia vaan ja tervettä elämää. Silloin mikään tauti ei ota yliotetta. Me olemme vain yksinkertaisesti joskus pois normaalista terveestä elämästä.
Ilman rokotteita olisi ihmiskunta selvinnyt aivan varmasti - ja aivan varmasti meitä olisi paljon terveempi porukka ja lääkäreitä ei juuri tarvittaisi eikä pillerinpyörittäjiä sen puoleen.
Kyllä miljoonat vuodet on eletty ja nyt on paha vaan vallannut alaa. Eläimetkään eivät ole tarvinneet ja kehittyneet.
Tuon rokottamisen alkamisen myötä alkoi syöpääkin esiintyä, emme me korvatulehduksistakaan koskaan ennen 1980 lukua olleet kuulleet.
Kanssaeläneet rokotetut ovat sairaampia kuin rokottamattomat!
On vaan vaikea tehdä vertailuryhmää, eikä halutakaan tietysti. Meitä rokottamattomia on todella harvassa Suomessa. Mutta sanoisimme eläneemme hyvin ja olemme onnellisia tästä vanhempiemme valinnasta.
Korona ei katoa mihinkään
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e3a04bea-1148-443a-89a0-caeb8b22a53c
suhtautuminen ei ole aitoa, sillä media yhdistää usein lukijansa kuviinsa. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/bb610956-2635-4c7f-99ce-e1343da68a28
Menkää epidemiamyönteiset johonkin yhteiseen saareen yhdessä potemaan ja pysykää kaukana levittämästä tautejanne meihin muihin.
Keskimääräistä vähä-älyisempänä et älyä, että nyt annettava rokote ei estä viruksen saamista, kantamista ja muille levittämistä. Ainut asia mihin rokotteen väitetään vaikuttavan, on taudin oreiden lievittämien. Voit siis itsekin matkustaa rokotteinesi saarelle, jonne älyvapaalla määrittelylläsi saa lähettää jokaisen suomalaisen, olipa rokotettu tai ei.
Rokotevastaisuus on silkkaa idiotismia ja tietämättömyyttä. Oltais kuoltu Polioon jne. ajat sitten ilman rokotteita.
Se oli silloin, ja nyt on nyt. Ahneus on saavuttanut uudet ulottuvuudet, eikä siinä enää päde samat tavoitteet kuin joskus silloin ennen.
Varmaan niin oltais! Muuntunutta rokotepoliovirusta viemärit täynnä, eikä ainoastaan viemärit, myös ihmisten suolistot. Ei varmaankaan mitään haittaa yltiöpäisestä poliorokotteluista, näinkö?
Entäpä vuosi 1985 poliosokeripalarokotteineen. Ne haitat etenkin. Hyödyistä ei tietoa. Mikäli et ole tietoinen tuosta katastrofista, kannattaisi jo tutustua.
Kuoltu on paljon tämän nimenomaisen rokotteen tähden. Paljon myös vakavasti sairastuttu, eikä Guillain-Barren oireyhtymä ole kuin jäävuoren huippu rokotteen aikaansaamista kärsimyksistä.
koronarokotteen haittavaikutusten ehdoton kieltäminen se vasta idiotismia onkin. Eikö kaikista asioista tule listata hyvät ja huonot puolet? Miksi rokotteesta huomioitaisiin vain hyödyt?
Koronavastaisuus tarkoittaa sitä wttä vihapuhe poliisiryhmä kutsutaan koolle ja ruvetaan miettimään keinoja jolla korona rok. Vastainen saataisiin nujerrettua keinoja kaihtamatta pykäliin ynm. Vedoton
Rokotevastaiset eivät sinänsä ole aina välttämättä idiootteja, mutta koronan suhteen he ovat suorastaan itsetuhoisia, jos kieltäytyvät avusta.
Älysi perusteella leikkaisit varmaan sormesi irti jos Bill Gates sanoisi, että se on terveydelle välttämätöntä, ja että hänen valmistamiaan tekosormia ja tekokäsiä voi ostaa muutaman sadan ja muutaman tuhannen dollarin hinnoilla.
Ainakin olet ollut välinpitämätön, mutta nyt tunnustettuasi olet osoittanut kykysi välittämiseen.
Rokotevastaisuus on vain termi, jolla ihmisiä luokitellaan. Luokittelu mahdollistaa syrjinnän ja siis eriarvoisen kohtelun. Osalle se luo hyvän mielen kun tietää mihin ryhmään kuuluu.
Ehkä olet ollut vain kärsimätön, mutta se ei ole asian ydin. Pointti rokotevastaisuudessa on tieto ja tiedon puute liittyen pitkäaikaisiin vaikutuksiin, ja vaikutuksiin, joita tiede ei tunnusta mutta ihmiset kokevat elämässään. Hyvin helposti tällainen kokemus mielletään mielisairaudeksi tai ihmisen tyhmyydeksi vaikka sillä tosiasiallisesti voi olla merkitystä ja tieteellistä pohjaa - tosin vasta 50 vuoden jälkeen.
Esimerkkejä näistä on mm. sähköyliherkkyys, ufojen kaappaukset, rajatilakokemukset...
Sähköyliherkkyydestä tiedetään jo varsin paljon. Ainoastaan länsimaisessa lääketieteessä ei tiedetä. Tosin sielläkin on toisinajattelijalääkäreitä, jotka kärsivät oman alansa tietämättömyydestä.
Kertoo, että lukeudut niihin älykkäisiin suomalaisiin, joilla on kyky ajatella omilla aivoilla. Onnittelen.
Suurin osa ihmisistä ei uskalla kieltäytyä enää mistään lääkkeistä, mitä massateollisuus tarjoaa. Täydellisiä orjia, joilta oma tahto syrjäytynyt kokonaan pois.
Rokotevastainen = kulkutautimyönteinen.
Matkailija kulkutautimyönteinen! Taudinkantajia ne on.
Matkailijat, koronan leviäminen on teidän syytänne, olette paskoja sydämettömiä noitia ja teidät pitäisi polttaa roviolla, ei se virus muuten kuole koskaan!!!
Juuri tuli briteistä matkailijoita vaikka oli lentokiellot, nuo sydämettömät ihmiset palasi suomeen piittaamatta lainkaan lähimmäistensä terveydestä, oma etu aina tärkein, linnaan tuollaiset rikolliset pitäis laittaa!!!!
Onpa paljon kirjoittelua. Juuri saapuneen tiedon mukaan Eu suunnittelee rokotteesta kieltäytyjille estoa sairaala- ja tehohoitoon pääsemisessä silloin kun näihin tauti iskee.
Vai suunnittelee! Onneksi täällä Suomessa on kuntien vastuulla tuo sairaiden hoito.
Hyvä hyvä. Toivottavasti kuvan kanssa.
Voi näitä "asiantuntijoita"! Jonkinlainen rokote pitäisi varmaan keksiä tähän kammottavaan oman äidinkielen osaamattomuuteen. Yhdyssanat ja välimerkit oikein kirjoitettuna ovat yhtä harvinaisia kuin asiallinen rokotekeskustelukin.
hienoa että löysitkin ihan oikean pointin, upee ta
Tärkeämpäähän se on kielen osaaminen kuin itse asia, mistä puhutaan??
Taas joku foliohattu.
Sen saa nähdä mtä seuraamuksia tästä rokotevastaisuudesta laitetaan tulevaisuudessa. Olen jo asennoitunut että jossain vaiheessa asun teltassa ja kaivan ruokani kauppojen jäteastioista yöllä.
voi ziisus sentään. miten kaikki rokotusasiantuntijatkin ovat osuneet tälle palstalle
Salaliittotohtorin kirjoituksien totuudet??
Itse kuvattu youtube pätkä ja lehdeksi nimetty oma blogi.
Todisteena itse tulostettu lehdistökortti.
Mitä sitten jos aivot kärähtää ja iho haavautuu, kuha saa rokotteen?
Eikö ne rokotevastaiset ole niitä juutalaisvastaisia hopeaveden juojia? Niitä Putinin ja Trump in kätyreitä? Milloin olet nähnyt trumpin tai Putinin ottavan koronapiikin?
Harmittaako joku asia. Kuulutko sensuroinnin kannattajiin foliohattuihin?
Olet vain tyhmä ja välinpitämätön.
Oletko kenties aikuinen?
Minusta et ole rokotevastainen vaan sinä ja minä ajattelemme asiasta pikemminkin yhtäläisesti.
En ole jättänyt ottamatta välttämättömiä rokotteita, mutta nämä "lievittää oireita, mutta itse tautiin ei tehoa"... en mä syö särkylääkettäkään enkä varmasti uskoen, että se poistaa säryn syyn...
Kaikki taplatkoon tavallaan. Turha täällä ketään toista on syytellä heidän valinnoistaan. Tuollaiset ihmiset luulevat muuttavansa maailmaa ymmärtämättä että he vaan pilaavat sen toisillakin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16710045/suomessa-ei-ole-mitaan-pandemiaa!
Ei rokete estä levittämästä tautia.
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/3442d414-d252-47da-95b4-ccfc5c5b4a73
Tämä jos mikä luulisi herättävän rokotevastaisuutta:
https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf
Nyt se myrkyn lykkäsi! "Espanja aikoo rekisteröidä koronarokotteesta kieltäytyjät ja jakaa nimilistaa EU-maille".
Siinä on isojen poikien "kirjeenvaihtopalsta" vuonna 2020. Katsokaa vaan mitä seuraa. Eiköhän tieto ala kulkea sähköllä sassiin!
Se on vähän kuin "neuvostovastainen" suomettumisen ajalla.
Espanja aikoo rekisteröidä kaikki rokotteista kieltäytyjät ja antaa nämä tiedot myös muiden maiden käyttöön.
Kyllä Suomenkin pitää noin toimia. Lisäksi vielä kuvat ja nimet kauppojen seinille kuten etsintäkuulutetuista lännenfilmeissä ikään.
George Orwell, suurkiitos että valistit tästä jo varhain.
Ihmettelen suuresti, miksi rokotteiden pakkolainsäädäntöä ei ole otettu vielä käyttöön. Poliiseille ja poliisikoirillekin tulisi vaihtelua työtehtäviin, kun noutaisivat ja kuskaisivat näitä rokoterikollisia piikitettäviksi. Nyt kun pakkokeinoja ei ole, pitää tehdä kaiken maailman temput, jotta ihmiset saataisiin rokoteteollisuuden orjiksi muilla keinoin, teatraalisillakin, kuten Suomenkin mediassa on jo osoitettu.
Mutta käsi sydämellä, olisivatko ihmiset koskaan näin pahoin seonneet, ellei rokoteteollisuus tosiasiassa olisi jo kaikissa maissa päässyt sanelemaan ihmiselämän ehdot.
Mikä+ihmeen+idea+on+rokotteessa+joka+ei+estä+taudin+tarttumista+eikä+sen+levittämistä+muihin+ihmisiin?++Siis+helpottaa+vain+pahimpia+oireita.
Jos+tällä+haetaan+laumasuojaa,+niin+sehän+edellyttää+rokotuksessa+100%+kattavuutta+maailmanlaajuisesti.
Eli+ei+jatkoon+tällä+kertaa.+odottelen+parempia+rohtoja!!!
Laumasuoja on rokoteteollisuuden koko skeidan ydin. Takaa jatkuvat rahavirrat.
Ellei laumasuojaideaa olisi keksitty, koko massateollisuusbisnes olisi kuivunyt tyhjiin. Laumasuojan vertaista liiketaloudellista ideaa ei tästä maailmasta löydy. Kerrassaan voittamaton lajissaan.
Rokotteilla pidetään yllä kansojen jatkuvaa sairastamista ja jatkuvaa rahastamista. Kummastakaan ei rokoteteollisuudessa ole aikomustakaan luopua. Orjat on pidettävä tiukasti hyppysissä. Koska lääketieteessä ei ole käsitystä siitä, mitä ihmisen immunologia pitää sisällään, massateollisuus on voinut kaapata kansat orjikseen.
Ihmiset vuosikymmenten kuluessa on pikku hiljaa kiedottu tähän myllyyn. Ja nyt on tosi, tosi vaikea irtaantua. Voi, voi ja vielä kerran iso voihuuto! Ihmisparat!
Rokotevastainen pitää huolta, että luonto huolehtii lopputuloksesta. Jos kuuluu karsittaviin, niin se on ihan OK. Luontoäiti tekee valintansa.
Rokotetut ovat sivussa siitä valintaprosessista.
Rokottamattomat elävät siivellä, kun rokotettuja on tarpeeksi paljon. Virus ei pääse leviämään niin helposti, eikä löydä otollista elimistöä.
Mutta kun se etsiytyy rokottamattomien joukkoon, ehtii se levitä hyvin, koska yhteiskunta uskoo rokotuksen tehonneen kaikkiin, eikä tarkkailua ja varovaisuutta enää korosteta.
Rokotusvastaisuus on ollut esillä viime vuosina lastentautien yhteydessä. Jo Suomesta kokonaan hävinneet taudit, kuten tuhkarokko ja hinkuyskä, ovat taas tulleet lapsiemme kiusaksi. Rokotettuja on liian vähän, jotta he pystyisivät suojelemaan rokotusvastaisten vanhempien lapsia.
Veljessotaako lietsot? Viime kerrasta ei ollut kovinkaan hyvät seuraamukset.
Eivät taudit mihinkään ole hävinneet, päinvastoin. Ne ovat entistäkin hankalampia ja ihmiset monisairaampia. Lapset yhä enemmän erityislapsia, monin mystisiksikin luonnehdituin tavoin liian sairaita. Nuorison mielenterveyden pettäminen ja syrjäytyminen jo tavattoman murheellista. Aivojen toiminta on herkkää aluetta, jonka massarokoteteollisuus rahanhimossaan on kokonaan onnistunut sivuuttamaan. Ellei, rokottamiset olisivat loppuneet lyhyeen, jo ajat sitten.
Jokaisella ihmisellä ovat omat vahvuutensa, jotka rokottamisilla voidaan nopeastikin tuhota. Rokotteiden kumuloituminen kerta toisensa jälkeen on muodostunut seikaksi, jota teollisuus ei halua huomioida, koska massaihmisten on katsottu olevan pelkkää massaa, toistensa kopioita, yhtä tyhmiä. Tämä onkin se pointti. Massarokottamalla massaihmiset jatkossakin saadaan pysymään massana, jotka eivät jaksa nousta puolustamaan edes itseään, saatikka sitten muita.
Rokottamattomat elää siivellä?
Olen työssäkäyvä perheenäiti. Olen ottanut lapsille kaikki rokotteet paitsi rotavirusrokotteen. Siitä on enemmän haittaa kuin hyötyä. Näin tekee useampi vanhempi. Neuvolassa arveltiin, että joka neljäs jättää lapselle antamatta kyseisen rokotteen, jossa elävää virusta ruutataan pikkuvauvan suuhun. Vain harva jättää kaikki ottamatta. Otin kuitenkin kuusi muuta, jotka on havaittu enemmän hyödyllisiksi kuin haitallisiksi. Olenko siis rokote vastainen? Kun olen vertaillut eri tahojen kertomia asioita m-rna rokotteesta, en sitä ota itselleni enkä lapsilleni. Luotan että Jeesus pitää meistä huolta. Tilivälit on kunnossa jos kuolen. Pelko ajaa ihmiset piikille. Sieltä ei silti autuutta tipu.
Sinulla on täysi, toistaiseksi myös suomalaisen lainsäädännön mukainen oikeus päättää lastesi rokottamisista. Teet niin kuin oikeaksi katsot, vastaat siitä, ja niin on hyvä. Se mitä tämän jälkeen tapahtuu, tapahtuu juuri niin kuin tapahtuakseen on.
Rokotevastaisuusjutut, samoin kuin vapaamatkustaja- ja siivellä eläjäsyytökset kumpuavat heikkoudesta. Omasta tai omien lasten sairastumisesta on aina helpompi syytellä toisia kuin kantaa tekemisistään itse vastuuta. Rokoteteollisuus tosin laumasuojaideoinnillaan on mahdollistanut ihmisille oivan väylän kiertää omakohtainen vastuu tekemällä juuri niin kuin tieteellinen ”syyllisyydestä pois” -oppi antaa myöten.
Tällöin vanhempi voi rokottaa itsensä kuin lapsensakin kaikin mahdollisin saatavissa olevin rokottein, ja sitten kun vastoin odotuksia sairaudet osuvatkin kohdalle, vieläpä niillä rokotteilla suojatuilla taudeilla, vanhempi yllättäen päättääkin syyttää tästä rokottamattomia ja perustella syytöksiään laumasuojaidealla. Toinen mahdollisuus olisi ollut todeta rokoteteollisuuden pettäneen hänet katteettomilla lupauksilla, mutta syytökseen alistuakseen tämä ala ainakin vielä toistaiseksi on liian väkevä. Vastuuvapaus vielä vahvistaa väkevyyttä.
Rokotteiden vaikeimmin sisäistettävä asia kuitenkin on, että rokotteet muuntavat taudinkuvaa ja rokottamisten jälkeen suojeltava sairaus ilmeneekin toisessa asussa. Eikä aikaakaan kun rokoteteollisuus jälleen rientää rokotteineen apuun, ja siitä alkavat taas uudet suojeltavat kierteet. Näin syntyvät tieteelle vieraat mystiset sairaudet. Immunologia ainakin on huomattavasti mystisempi kuin tieteemme edes osaa aavistaa.
Kukaan ei voi ottaa itselleen mitään, ellei sitä taivaasta hänelle anneta. Noinhan Jeesus Nasaretilainenkin maan päällä liikkuessaan todisti. Tähän on rokoteteollisuudenkin kaikkine massateorioineen taivuttava. Milloin ja miten, taivas tietää, taivas määrää.
Olen samaa mieltä, että Herra pitää huolen siitä, kenellä maapallolla on tehtävää, ja huolehtii siitä että jokaisen aika on, kun aika on.
Bill Gates on paholaisesta, kiero ja juoni juonittelija, ja rikoksilla ihmisyyttä vastaan ei taivaspaikat aukene.
Ahneuden hengessä ja vilpillisellä mielellä, ihmisten terveyden kustannuksella ovat tekemässä kansakuntien vähentämistä, tekemässä itselle Herralle kuuluvia asioita. Vain Jumala itse on oikeutettu kansakuntia harventamaan, ja Jumalalla itsellään on sille keinot.
Siihen ei tarvita rahan ahneita, ja saatanan kanssa sopimuksen tehneitä petollisia ja ahneita, jotka esiintyvät hyväntekijöinä, ollen kaikkea muuta.
Herra tuli maan päälle Jeesuksen kristuksen muodossa, ja kunnia ja ylistys Herralle.
Jeesus on herra. Amen.
Salaliittotohtorin kirjoituksien faktat
Itse kuvattu youtube pätkä ja lehdeksi nimetty oma blogi.
Todisteena itse tulostettu lehdistökortti.
Jokainen aikuinen ottaa rokotuksen jos haluaa mutta lapsilta rokotukset pitäisi kieltää. Varsinkin kun rokotebisneksen takana lymyilee Bill Gates.
Lapsia pitäisi jo armahtaa rokotuksilta. Tosin kärsivät lapset siitäkin, jos vanhemmat menehtyvät tai sairastuvat rokotteista. Tämä aika on niin tätä. Julmaa.
HPV-rokotuksia edelleen jaossa. Miksi? Eikö tieto kulje vai mikä mättää? Tuokin murhe piti vielä lapsille tieteellisesti roudata.
https://tokentube.net/v/3141851359/Bill-Gates-ja-tuleva-koronarokote--kannattaako-sitä-ottaa-
Kannattaa katsoa vaikka vihaakin salaliittoteorioita
Tuskin kannattaa, kun linkissäkin mainitaan Bill Gates. Takuulla ihan sitä samaa qanon paskapuhetta.
Bill Gates kehui puheessaan, jonka kuuntelimme, että paras investointi on ollut rokotteet. Niistä hän on saanut 20 kertaisen tuoton.
Ei siis mikään lääkäri ole vaan sijoittaja.
Ihmisten terveys ei ole hänelle tärkein, hänelle tärkein on raha!
Laumasuoja! Takuuvarma investointi!
kulkutautimyönteisten ihmisten logiikka aina ihmetyttää. Tauti voi tappaa ja aiheuttaav vakavia neurologisia vaurioita. Rokote voi aiheuttaa turvotusta ja pientä kipua. Ei pitäis olla kauhean vaikea valinta
Tiedätkö, että DNAn muuttamisen ainoa haittavaikutus on turvotus ja pikku kipu?
Mitä jos pahin skenaario, eli mutaatio alkaakin rokotteesta? Elokuvissa mutantoituneesta koirasta tuli karvaton lisko..Ei sen poikasista.
Millä tässä leikitään? Terveydellä!
Miksi rokotettu vihaa rokottamatonta, vaikkei heidän tekemiset mitenkään vaikuta toisiinsa? Pelko teho-osaston täyttymisestä on saanut äärimmäiset mittakaavat. Vai onko se median luoma pelko, jolla yritetään nujertaa toisinajattelijat- kuin kommunistit konsanaan.
https://www.youtube.com/watch?v=pDw7zzNgNkQ
Foliohattu taas - tuossa oli linkki noista vaurioista!
Kukin tehköön valinnan. Tämä on uutisoitu - mutta ei Suomessa (sensuuri ja suuri onkin )
Miksi et ole tutustunut asioihin?
Lasten neurologiset häiriöt ovat lisääntyneet räjähdysmäisesti. Mitkä muut ovat lisääntyneet räjähdysmäisesti? No rokotteet tietysti. Joka vuosi THL käy taistoonsa markkinoida uusia rokotteita lapsille, ja kun halu on saatu taas täytetyksi, ei kun veronmaksajien piikkiin kansalliseen rokotusohjelmaan koko ”ilmaishoito”, ja lasten kehot taas uudella ongelmajätteellä täytettäviksi. Lapset ja nuoret voivat jo tavattoman huonosti. Ainoa taho, joka ei voi huonosti, on rokoteteollisuus.
Vai että rokotteiden haitat turvotusta ja pientä kipua. Unohdit sen tärkeimmän, jota rokoteasiantuntijat ennen niin mieluusti ovat mantranneet, nimittäin pientä punoitusta. Turvotus ja kipu näitä uudempia rokotehaittoja, kun taas sitä pientä punoitusta ei häpeältä kehdata enää toistella.
Valinta on enemmänkin kuin kauhean vaikea. Se on niitä ihmiselämän kohtalokkaimpia. Mietippä uudelleen, kun katsot rokotteista sairastunutta neliraajahalvaantunutta lasta ja hänen vanhempiaan, jotka rokotteiden vuoksi suorittavat elinkautistaan. Sitten rokoteasiantuntijoita, jotka jo tottuneet ikuiseen vastuuvapauteen.
Jokainen tunnistanee nämä rokotevastaisten perussyyt, hehän ovat vain neulakammoisia reppanoita jotka yrittävät nokittelullaan saada itselleen selkärankaa.
Jokainen tunnistaa THL:n yli-intoisen työntekijän, joka on saanut miljoonien apurahan jäävinä työntekijänä, ja nyt yrittää saada kansaa kääntymään suomi24:ssä rokotemyönteiseksi, kun pelkkä median teho ei riitä viisaan kansan kääntämiseen. Kiitän Luojaa jokaisesta totisesta rukoilijasta
Rokotevastainen
Neulakammoinen
Reppana
Nokittelua
Saadakseen itselle selkärankaa..
Ei haukku haavaa tee. Voi ottaa yhden rokotteen ja jättää toisen ottamatta. Nyt ei taida tämä rokote kiinnostaa.
Suomessa ei ole ollut maskien leviämisen jälkeen yhtäkään suurta viruslinkoa.
Suuria viruslinkoja oli maailmalla runsaasti. Maskien yleistettyä ne ovat vähentyneet kaikkialta radikaalisti.
Syöpäsairas kertoi, että alentuneen vastustuskyvyn vuoksi on herkkä kaikille sairauksille. Häntä neuvottiin sairaalassa, että paras keino välttää julkisten paikkojen ihmisten bakteereja ym. on puuvillahanskat jotka pestään aina käytön jälkeen vähintään 60c. Kun katson maski-ihmisiä, ei kenelläkään ole hanskoja. Onko vähän tekopyhää koko maski homma?
Tartuntaketjuja ei selvitellä yhtä tarkasti enää. Siksi ei tiedetä missä kukakin saa tautinsa.
Sairaalassa oli siis sanottu että hanskat käsissä suojaavat enemmän tartunnoilta, kuin mikään muu suojus. Virus voi imeytyä käden ihoon, eikä kuole käsidesillä. Saippua toimii, mutta olet voinut jo hipoa likaisella kädellä naamaasi ennen kuin pääset pesupaikalle. Maskia tulisi pitää tiiviisti kasvoilla, eikä niin kuin useimmat näön vuoksi pitävät. Ilma kiertää jokaiselta neljältä reunalta..
Tekopyhää on pitää maskia, että toiset näkisivät että pidät maskia.
Olisi+ehkä+vähemmän+tauteja+jos+ei+olisi+käyttty+maskeja.
Teillä+ei+100%+ole+mitään+muuta+kuin+uskoa+tuohon,+ei+mitään+todisteita+lyödä+pöytään.+
VAIN+SANAHELINÄÄ+!
Pahin mahdollinen tilanne lääketieteen kannalta on jos kaikki tai edes liian iso osa ihmisistä ottaa rokotteen. Silloin puuttuisi vertailuryhmä josta selviäisi onko rokotteesta enemmän hyötyä vaikko haittaa.
Sikarokotteen+otti+noin+puolet,+josta+nähtiin,+että+tauti+ei+ollut+tappava/vaarallinen+niille+jotka+eivät+ottaneet+rokotetta.+Sen+sijaan+rokotetuista+tuhannet+saivat+vaikeita+oireita,+joista+vain+200myönnettiin.+Loput+taistelevat+edelleen+oikeudessa,+osa+on+luopunut+taistelusta,+ja+elävät+nyt+ongelmiensa+kanssa.+Kuinkahan+paljon+sivuoireita+jäi+raportoimatta+lääkärien+vähättelyn+vuoksi?
+Luulempa+että+näistä+edellisistä+viisastuneena+korkeintaan+30%+ottaa+rokotteen.+Siinä+kuluisi+2x2miljoonaa+rokotetta.+Mitähän+niillä+lopuilla+14,5milj.+rokotteella+sitten+tehtäisiin?+Rahaa+roskiin+n.300miljoonaa.+Miksi+Suomeen+on+yleensä+ottaen+tilattu+18,5miljoonaa+rokotetta???
Taas foliohattu kertomassa yksipuolista omaan pussiin tuputtamista.
Sikapiikistä on saksalainen lääkäri kertonut tulleen pelkästään narkolepsiapotilaita 700 ja mitä muuta sitten...sitä ei ole kirjattu edes, osa on kärsinyt nahoissaan. Olen kuullut yhden ottaneen, hän nukahti kesken koulutunnin!!! Hengissä sentään.
Over 3000 People 'UNABLE TO PERFORM NORMAL DAILY ACTIVITIES, UNABLE TO WORK, REQUIRED CARE FROM DOCTOR OR HEALTH CARE PROFESSIONAL' after taking covid vaccine per CDC https://cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf
amerikkalaiset?
Eikö sulla ole mitään faktaa? Ei jonkun netti blogi todista mitään.
Totuus koronarokotteen vaaroista ilmestyi uneeni. Laitoin sen heti Suomi24 palstalle, YouTubeen ja Totuus Uutiset nettiblogiini.
Terv. Salaliittotohtori
Otetaanpa fakta annos tähän väliiin:
Esimerkiksi lähetti-RNA:n (mRNA) sisältämän koodin eli valmistusohjeen perusteella solu pystyy tuottamaan elimistön tarvitsemia proteiineja. Eli mRNAta on jo meissä kaikissa.
RNA-rokotteet sisältävät lähetti-RNA:ta (mRNA). Sen avulla lihassolut rokotteen pistokohdassa saadaan tuottamaan vaikuttavaa ainetta, tässä tapauksessa koronaviruksen pintaproteiinia.
Elimistön puolustusjärjestelmä tunnistaa tämän pintaproteiinin vieraaksi ja alkaa tuottaa vasta-ainetta sitä vastaan. Näin elimistöä opetetaan torjumaan varsinaista koronavirusta, jos tautia aiheuttava virus pääsee elimistöön.
Eikä valmistamiseen käytetä abortoituja sikiöitä. Mistäköhän huuhaalahkon uutisesta tämä lähtenyt. Sen tuottamisessa ei tarvita esimerkiksi mitään eläin- tai ihmissoluja.
Rokotteessa ei ole COVID-19 tautia aiheuttavaa SARS-CoV-2 virusta eikä edes sen osasia. Sen sijaan rokote sisältää lähetti-RNA:ta, joka sisältää SARS-CoV-2 viruksen pintaproteiinin (ns. piikkiproteiinin) koodin.
Koska kyseessä on RNA, se ei pysty liittymään rokotetun solujen perimään (DNA:han). mRNA-rokote ei siis voi muokata ihmisen perimää. Lisäksi rokotteen sisältämä RNA hajoaa elimistössä nopeasti.
"Koska kyseessä on RNA, se ei pysty liittymään rokotetun solujen perimään "
Nykytietämyksen valossa?
"Elimistön puolustusjärjestelmä tunnistaa tämän pintaproteiinin vieraaksi ja alkaa tuottaa vasta-ainetta sitä vastaan. "
5 vuoden kuluttua nämä vastaineet aktivoi karvan kasvun kämmenissä?
vaikko ei?
Nykytietämyksen valossa?
Koronarokote pohjautuu abortoitujen sikiöiden soluihin (iltalehti, ja linkki alla). Moraalinen ongelma katolilaisille.
Paavi jatkaa....
Tässä linkki joka kertoo että rokote pohjautuu abortoituihin sikiöihin:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8c3e33ad-f95c-4cd3-97c5-d3dd366c7a4f
Sinun faktasi! Mistäpä poimit?
Väittelemättä enempiä niin viimeistää Heinäkuun 2021 onkin jo näytöt ympäri mailmaa rokotteesta,harmi vaan kun hoitohenkilökunta on pois pelistä kun ne saa nyt ensiksi todeta rokote huijauksen.Jos se ei olisi Bisnes niin ei laskettaisi markkinoille vielä vuosiin.Raha puhuu nyt.
Ei se että omista rokotuksista tekee omat päätökset tee rokotevastaista. Rokotevastaiset yleensä vastustavat kaikkia tai lähes kaikkia rokotuksia erityisesti lapsille.
Kai te tajuatte, että tästä rokotteesta ei ole olemassa mitään pitkäaikaistuloksia tai kokeita. Kukaan ei tiedä mitä käy 6kk rokotteen jälkeen.
Ja todella pieni määrä testihenkilöitä. Ja laukaiseeko rokote ties mitä
Ottakaa vaan. Hyvä, että on paljon testaajia.
Me viisaat otetaan sitten vaikka vuonna 2022 jos 99,99999 kävi hyvin. Kiitos teille.
Tässä yksi suosittelija kertoo rokotteesta miten vaikutti:
https://www.youtube.com/watch?v=A9z-Bvf6fkA
Ei mistään rokotteesta ole koskaan ollut todellista pitkä-aikaista seurantaa - flunssa muuttuu niin nopeasti että joka vuosi on uusi flunsaa rokote - joka joskus toimii hyvin ja usein vain osittain - kuitenkin jo sekin säästää yhteiskunnalle miljardeja vähempinä sairaanhoito-kustannuksina.
Minusta jokainen saa valita ottaako rokotteen, mutta jos et ota niin olet vastuussa kustannuksista - veronmaksajien ei tarvitse sinun korona hoitokulujasi maksaa jos et ottanut rokotetta vaikka tarjottiin. Jos sairastut rokotuksesta sitten sinulle kuuluu korvaus veronmaksajilta. Yhden vaikean korona potilaan hoito ja kuntoutus maksaa miljoonia verenmaksajille. Eli varmaan saat ostaa vakuutuksen privaatisti, riski on jotain sellaista että vakuutus maksaisi jotain 10,000 ja 100,000 euron väliltä. Eli me muut veronmaksajat otamme joka kerran kun joku kieltäytyy rokotuksesta tuon verran riskiä kieltäytyjän hoitamisesta.
Entä jos sairastuu koronaan ,vaikka on ottanut rokotteen ja mitä jokavuotiset rokotteet maksavat veronmaksajille.
Mitä maksaa rokottajien palkat , rokotteiden säilytys joka on hyvin tarkkaa ja vaativaa.Sitten mitä maksaa kuljetuskalusto, kuljettajajien palkat.Mitä maksaa jos rokottajia ei palkata vaan rokottajat on irroitettu pois omasta työstä ja työkaverit tekevät alimiehityksellä ja tulee ylirasituksesta sairaslomia ja ihmisten sairaudenhoito viivästyy, vaikeutuu ,kallistuu kun pääsee etenemään , koska osa hoitajista on siirretty rokotustehtäviin.
Ja jos itse sairastut pahasti tästä ahneuden hengessä tekaistusta valheellisesta "rokotteesta, kustannat myös omat hoitokulusi itse. Eikö vain. Tätähän tuot esille?
Jotkut ottavat kaiken mitä ilmaiseksi jaetaan.
Oma on valintasi.Itse aion koronarokotuksen ottaa.Senkin vain muita ennen itseäni ajatellen.
toivotaan, että pystyt tulemaan kertomaan kuukausittaisia rehellisiä raportteja sitten tänne eikä vaan hiljaisuudessa nuolemaan haavojaan. kyllä niistä useimmat selviävät helgissä...heheh..
Nuo rokotteitten kannattajat, foliohatut ovat luku sinänsä ja aika iso.
Jos katsot (me emme) jatkuvasti, nyt jo yli 9 kk:n ajan tuota meidän aivopesuksi luokittelemaa rokotemyönteistä tarinaa, niin johan siihen moni uskoo.
Varsinkin, kun toista osapuolta ei haluta kertomaan mitään negatiivista.
Yksipuolista, hyvin yksipuolista kun tietää, että haitoista ja kuolemista on miljoona tarinaa, jos ei enemmänkin.
Tässä vaikka yksi, missä 100.000$ hiljensi festivaalien elokuvan rokotteista ! No tietysti siis siinä kerrottiin haitoista!!! Koska on yksikään filmi tai dokumentti kielletty jossa rokotteita kehutaan???
https://www.youtube.com/watch?v=pDw7zzNgNkQ
Rokotteiden suojelusta aina ollut kyse. Ihmiset eivät merkkaa mitään!
Voisinpa sanoa että omapa on terveytesi jos et ota rokotetta, mutta kun rokotteiden osalta asia ei mene näin.
Kun olet rokotteista kieltäytyjä, niin muodostat terveys-uhan kanssaihmisille.
Rokotteista kieltäytyjien takia on alkanut uudestaan ilmenemään sellaisia vakavia kulkutauteja, jotka saatiin rokotteiden ansiosta selätettyä jo kymmeniä vuosia sitten.
Pahimmillaan rokotteista kieltäytyjät sairastuttavat ja aiheuttavat kuolemia myös omille lapsilleen ja lähimmäisilleen.
Eli kysymys ei ole pelkästään sinun omasta terveydestäsi, vaan myös muiden.
Rokotteen ottaminen itselleen ja lapsilleen on osoitus vastuullisuudesta, mutta ottamatta jättäminen on osoitus vastuuttomuudesta.
Juuri näin, kiitos. Miten ihmiset voivatkin olla niin sinisilmäisiä, että toistavat aina sitä, mitä heidän halutaankin.
Itku tulee lasten tähden. Joka vuosi yhä vaikeampaa katsella, kun lapsi rokotteiden jälkeen ei nuku enää kunnolla, ei tahdo oppia kuivaksi (jopa kaksi-kolmivuotiaskin käyttää edelleen vaippoja), ei tahdo oppia puhumaan, syömisen kanssa suuria vaikeuksia jne.
Kauheimpia kokemuksia ovat ne, joissa elämää täynnä oleva onnellinen lapsi rokotteen jälkeen sairastuu autismiin ja hänen maailmansa sulkeutuu.
Muutoksen on pakko tulla! Pakko!
Kannattaisiko kuitenkin ottaa asioista ensin selvää ennen kuin tulee tänne julistamaan näitä omia fiktiivisiä totuuksia?
Kysyppä vaikka isovanhemmiltasi, lääkäriltäsi, tai keneltä tahansa tarpeeksi iäkkäältä ihmiseltä että kuinka paljon ihmisiä kuoli tauteihin kun ei ollut rokotteita.
Se on ollut valtava määrä... puhumattakaan tauitien aiheuttamista vakavista jälkioireista.
TUHKAROKKO:
Tuhkarokko aiheuttaa paljon jälkitauteja ja heikentää immuunipuolustusta kahdeksi vuodeksi.
Pahinta ovat lisätaudit, joita on paljon. Pelätyin on subakuutti sklerosoiva panenkefaliitti (SSPE). Se on etenevä aivosairaus, joka johtaa kuolemaan.
THL:n tutkimuksen mukaan meillä olisi ilman rokotteita tuhkarokon seurauksena kaksi panenkefaliittitapausta vuodessa. Lisäksi ainakin yksi sadasta potilaasta saisi keuhkokuumeen ja yksi tuhannesta aivotulehduksen.
Prosentit ja promillet kuulostavat pieniltä, mutta kun viisi miljoonaa suomalaista sairastaa tuhkarokon, myös vakavien jälkitautien määrä muodostuu suureksi: 50 000 meistä saa rokon seurauksena keuhkokuumeen ja 5 000 aivotulehduksen.
Lisäksi on näyttöä siitä, että tuhkarokko heikentää elimistön puolustusjärjestelmää pariksi vuodeksi. Ennen rokotuksia se saattoi olla myötävaikuttavana tekijänä jopa puolessa lasten infektiokuolemista.
SIKOTAUTI:
Sikotaudissa taikinamainen turvotus alkaa korvan takaa, leviää kohti alaeluan kulmaa leukaa ja tekee nielemisen kivuliaaksi.
Sikotauti on ensisijaisesti viruksen aiheuttama sylkirauhasten tulehdus, mutta ennen rokotuksia se oli myös yleisin virusperäisen aivokalvontulehduksen syy.
Toinen pelätty lisätauti oli kivestulehdus.
Ilman rokotuksia se tekisi joka vuosi 30 suomalaista miestä kykenemättömäksi siittämään lapsia.
VIHURIROKKO:
Vihurirokko on lieväoireinen ja usein jopa huomaamaton, mutta raskauden aikana sairastettuna se on tuhoisa sikiölle. Se aiheuttaa synnynnäisiä kuulo- ja silmävammoja, sydänvikoja ja älyllistä kehitysvammaisuutta.
”Pahimmillaan Suomessa syntyi 50 vihurirokon vammauttamaa lasta vuodessa”, Peltola sanoo. Hän sai tästä mieleenpainuvaa kokemusta 1970-luvun lopun vihurirokkoepidemian aikana.
”Minulla oli Auroran sairaalassa huone täynnä lapsia, jotka eivät oppineet puhumaan yhtään sanaa.”
KURKKUMÄTÄ:
Kurkkumätä aiheuttaa nieluun paksun, pahanhajuisen peitteen, joka repeytyy irti ja haittaa hengitystä. Kurkun turvotus voi johtaa tukehtumiseen. Bakteerien erittämä myrkky vaurioittaa sydäntä ja hengityslihaksia.
”Se on kova tauti ja tappoi Suomessakin tuhansia vielä sotien jälkeen”, Peltola sanoo. Myös kehittyneissä maissa 5–10 prosenttia kurkkumätään sairastuneista yhä kuolee.
HINKUYSKÄ:
Hinkuyskä on tappava pienimmille lapsille, etenkin alle puolivuotiaille vauvoille.
”Melkoinen osa Suomen imeväiskuolleisuudesta johtui aikoinaan hinkuyskästä”, Peltola sanoo.
Aikuisille tauti aiheuttaa rajuja yskänpuuskia. Lapsen on kohtauksen aikana usein vaikea saada henkeä ja hän muuttuu sinertäväksi. Pienet imeväiset voivat sen sijaan kuolla lähes ääneti.
”Ne eivät juuri yski, vaan kurkku kouristuu niin että lapsi tukehtuu hiljaa”, kertoo Peltola, joka on nähnyt lääkärinä pikkuvauvojen kuolevan tautiin.
JÄYKKÄKOURISTUS:
Rokotusohjelmaan pitkään kuulunut jäykkäkouristus ei tartu ihmisestä toiseen, vaan sen aiheuttaja asuu mullassa. Viime tartunnat Suomessa ovat tulleet pyöräillessä saadusta haavasta, koiran puremasta ja ruusun piikin pistosta.
Haavaan päästyään bakteeri tuottaa hermomyrkkyä. Ensimmäinen oire on yleensä leukojen jäykistyminen. Kuumetta ja päänsärkyä seuraavat ensin kouristukset ja sitten halvaus.
Potilaille annetaan jäykkäkouristusmyrkyn vasta-ainetta. Lisäksi potilasta autetaan hengittämään.
Kuolema seuraa useimmiten hengityshalvauksesta ja sydämen toiminnan häiriöistä.
Peltola huomauttaa, että jäykkäkouristusbakteerin yleisyydestä huolimatta tauti ei ole koskaan ollut kovin yleinen Suomessa. Ennen rokotusten alkamistakin sitä esiintyi enintään 40 tapausta vuodessa.
”Jostain syystä rokotuksia epäilevät uskonnolliset ja filosofiset yhteisöt antavat useammin rokottaa itsensä jäykkäkouristusta kuin tuhkarokkoa vastaan”, Peltola ihmettelee.
Jos jokin rokotus pitäisi lopettaa, jäykkäkouristusta voisi Peltolan mielestä harkita ensimmäisenä sen harvinaisuuden vuoksi.
POLIO:
Polio tarttuu herkästi ruoansulatuskanavan kautta. Suurimmalle osalle tartunnan saaneista ei tule mitään oireita, ja siksi virus pääsee helposti leviämään laajalle. Noin prosentti sairastuneista halvaantuu ja menettää liikuntakykynsä osittain tai kokonaan. Osa hengityshalvauksen saaneista jää riippuvaisiksi hengityskoneesta.
Poliopotilaita autettiin hengittämään rautakeuhkoksi kutsutuissa laitteissa Yhdysvalloissa 1950-luvun suuren epidemian aikana.
Halvaantuminen johtuu keskushermoston tulehduksesta ja liikehermojen vaurioitumisesta. Sairautta on kutsuttu lapsihalvaukseksi, koska tyypillisimmät uhrit olivat alle kolmivuotiaita.
Rokotukset lopettivat Suomessa poliotapaukset 1950-luvulla, mutta tuhansilla suomalaisilla on yhä polion vuoksi halvautunut raaja tai muu vamma.
Useasti on jo näyttänyt siltä, että polio saadaan aivan pian hävitetyksi maailmasta. Sitä on kuitenkin yhä Afganistanissa, Pakistanissa ja Nigeriassa.
Niissä islamistit ovat syyttäneet poliorokotuksia länsimaiden salajuoneksi, joilla muslimeja yritetään tehdä hedelmättömiksi.
Kun polion lamauttamat lihakset eivät pysty tukemaan selkärankaa, se luhistuu.
ISOROKKO:
Isorokon tarttuvuus oli samaa luokkaa kuin vesirokolla. Se aiheutti ensin korkean kuumeen ja sitten rokkoihottuman, joka muuttui ensin rakkulaiseksi ja sitten märkäiseksi.
Isorokkovirus aiheuttaa pahan rokkoihottuman ja leviää myös sisäelimiin. Hoitoa ei ole.
Hengissä selvinneille jäi usein pahoja arpia. Taudin vakavampi muoto surmasi sairastuneista joka kolmannen.
Nyt tiedetään, että isorokkovirus leviää kehossa joka paikkaan ja hajottaa soluja useissa elimissä. Se aiheuttaa yleisinfektion ja voimakkaan immuunireaktion, joka voi olla jopa tappavampi kuin itse tauti.
JOS isorokko nyt leviäisi laboratorioista, joissa virusta yhä säilytetään, sitä ei pystyttäisi parantamaan. Ilman rokotteita ainoa keino ovat eristämiset.
Peltolan mukaan Suomessa on kuitenkin tallessa vanhaa rokotetta riittävästi koko väestölle. Se on nykyisellä mittapuulla epäpuhdasta ja aiheuttaa paljon sivuvaikutuksia, mutta Peltola arvelee sen olevan edelleen tehokasta.
Yli 40-vuotiaiden lapsuudessa saama rokotus suojaisi todennäköisesti melko hyvin yhä.
"Vain kerran se on onnistunut täysin: rokotukset pyyhkivät tappajaviruksen koko maailmasta – 40 vuotta isorokon hävittämisestä
Rokotusten ansiosta jo kaksi sukupolvea on syntynyt Suomeen, jossa muidenkaan vakavien tartuntatautien uhka ei enää ole etenkin lasten arkea."
https://yle.fi/uutiset/3-11615410
Ei kaikkiin asioihin tarvitse liittyä aina jotain salaliittoja.
En väitä etteikö maailma olisi paha, ja täynnä kaikenlaisia kieroiluja, mutta on myös paljon asioita jotka ovat ihan rehellisiä.
Esim. jos ihmisistä haluttaisiin tehdä hedelmöttömiä, niin siihen olisi paljon helpompia ja ennen kaikkea halvempiakin konsteja kuin maailmantalouden romahduttaminen viruksella ja sen jälkeen ennen näkemättömän haastavan kylmäketjun pystyttäminen.
Jo nyt ihmisten altistuminen tehtaissa saasteille aiheuttaa syöpää ja hedelmättömyyttä, joten mitä kaikkea se aiheuttaisikaan esim. juomavedessä, hengitysilmassa, leivässä, yms. elintarvikkeissa?
Eli kyllä ihmisten myrkyttämiseen olisi paljon helpompia, tehokkaampia, ja halvempiakin tapoja kuin tämä viruspandemia ja rokotukset.
Toki rokotteisiin liittyy sivuvaikutuksia siinä missä esim. tavallisiin särkylääkkeisiinkin, mutta ne ovat tahattomia eikä tahallisesti aiheutettuja.
Jopa puhdas juomavesi aiheuttaa osalle ihmisiä sivuvaikutuksia jos ovat tottuneet tietynlaiseen juomaveteen esim. ph. on eri mihin on tottunut.
Ihan kiva kunnet ota rokotetta. Turvan saa joku toinen, älykkäämpi yksilö. Voit alkaa suunnitella omia monttubileitäsi. Onnea!
'Rokotevastaisuus' on uusi mölinän aihe ja leimakirves, sekä tapa asemoida ihmisiä "alempaan luokkaan", kun taas 'rokotemyönteisyydestä' on tullut statussymboli, "oikean ja hyväksyttävän" ihmisen tunnusmerkki. Näille sankareille riskialtiskin rokote on hyväksyttävissä, koska siitä saatava palkinto on omaa terveyttä tärkeämpi. Pääosin rokotteista ei ole haittaa, mutta joskus se palkinto saattaa olla jotain ikävää, mikä voi mahdollisesta palauttaa uhoajan nöyryyden.
Rokotemyönteiset alkavat vaatia tunnuksia rokottamattomille, kuten Kiinassa kommunismin aikana, laitettiin koiran kuva selkään jos et ole systeemin kanssa yhtä mieltä
Historia toistaa itseään
Pidä kivaa, maksamme tehohoitosi. Maksamme myös tarttuttamiesi henkilöiden hoidon.
Todella narsistista toimintaa. Mitä muutakaan voisit kielioppimokiesi mukaan olla?
Eli pari linkkiä valeuutissivustolle joka on täynnä puhdasta sontaa. Kuka idiootti tuohonkin huijaussivustoon uskoo?
Lisään... Todellisuudessa hän ei ole kyollut, mutta toki aivokuolleet salaliittoteoreetikot uskovat kaikkiin valheisiin, koska ovat idiootteja.
Lisään... Ja rokotettuja on jo useita miljoonia. Jos rokote olisi niin vaarallinen, pitäisi kuolleita olla tuhansia. Yksittäinen kuolemakaan ei todista mitään. Jos rokote pelastaa kuolemalta vaikka miljoona ihmistä, mutta siihen kuolee tuhat ihmistä, on rokote edelleen 1000 kertaa turvallisempi kuin sairaus. Vain laskukyvytön idiootti väittää tuota vastaan.
Pääasia että rokoteteollisuus saadaan pelastetuksi.
Laita linkkiä videoon, missä sh Tiffany Pontes Dover esiintyy ilman maskia ja kertoo voinnistaan sekä siitä, miksei ole päivittänyt sometilejään sitten rokotuksensa.
Minulla ei ole oireita, joihin tarvitsisin rokotteen oireita helpottamaan. Eikä minulla ole myöskään ko virustartuntaa, johon ei ole vielä olemassa olevaa ehkäisevää rokotetta. En siis aio rokotuttaa aiheetta itseäni
Tuleeko virukset sateliiteista?
En minäkään ole aikaisemmin influessarokotteita ottanut, mutta nyt koronasyksynä otin, koska terveyden asiantuntijat ovat sanoneet suoraan, että influenssa ja korona samanaikaisesti iskiessään on vakava sairaus, joka vie vahvemmankin rankkoihin tehohoitoihin.
Tappavalta virukselta haluan suojella niin itseäni kuin muitakin lähelläni, joten otan koronarokotteen heti, kun vaan vuoro tulee saada se rokote.
Vastuullisuus kunniaan!
Miten toi jos sun läheises noudattaa sun esimerkkiä ja sitten piikistä aiheutuu jostain syystä sun läheisilles jotain todella pahaa ja tuskallista ja ne kituu ja kituu ja ki....
Voitko elää sen kanssa että suosittelit ja esimerkilläsi kannustit niitä ottamaan...
Millä tavalla rokotteen ottaminen mielestäsi suojelee lähellä olevia?
Ruskealla Munalla Ratsastajat ... MTK sähköautot alle.
Hallaa Aho ensimmäisenä.
Kylmää kyytii ... vastuullisuus kunniaan!
Maskin vastustaja ei tajua edes itse kirjoittamaansa tekstiä?
"Kasvomaski sen sijaan kerää viruksia kymmeniltä vastaantulijoilta."
Tajuaako tuon kirjoittaja että juuri se on maskien tehtävä. Estää viruksen joutumista suoraan hengityselimiin.
Maskien vastustaja kertoo maskien toimivan ja silti vastustaa niitä. Ompa todella tyhmä kun ei ymmärrä edes mitä itse kirjoittaa.
Mitähän tuo nyt tarkoitti..kerrotko kun emme ymmärtäneet.
Maski on yksinkertaisesti vaan turha ja tarpeeton. Kasvatusalusta pöpöille!
Puolen vuoden päästä suurin osa on rokotettuja ja rajoitukset poistetaan. Mahtaa silloin olla mukava olla rokottamaton kun tauti riehuu joka paikassa mutta aiheuttaa oireita vain rokottamattomille. Rokotetut elävät normaalia elämää ja ottavat piikin joka vuosi ja rokottamattomat sairastavat taudin joka vuosi
Joo, että mikä riehuu? Taitaa olla foliohattumies taas kertomassa plandemiasta, jossa joka toinen on kuolemankielissä! hehehhh
Huomasitteko uutisen, että Espanjassa aletaan kerämään jo listaa rokotevastaisista ihmisistä, jota on tarkoitus jakaa ympäri EU:ta. On vain ajan kysymys milloin meillä Suomessa tehdään samoin. Loppujen lopuksi rokotevastaiset päätyy varmaan kaasukammioihin. Koronan varjolla meille rakennetaan uusi maailmanjärjestys, jossa on vain lampaita ja sitten paimenet. Lampaiden ja paimenten välissä oleva luokka halutaan poistaa.
Mistä tuollaista, oletko fasisti kun kannatat tuollaista?
Tuohan olisi ihmisarvojen loukkaamista jos nyt sananvapauttakin jo rajoitetaan ja sensuroidaan.
Oletko todella sitä mieltä, että Hitler oli hyvä ja haluat samaa uudelleen???
Ihmisarvo, yksilönvapaus ja sananvapaus ovat tämän kehityksen tiellä mihin maailma on menossa. https://fi.wikipedia.org/wiki/Totalitarismi kuka huomaa jo nyt tämänkaltaista kehitystä? Korona-huijaus on yksi osa tätä.
Minulle olisi kunnia-asia päätyä ko. listalle.
Nyt pohditaan, että ne, jotka ei rokotusta ota jätettäisiin kokonaan hoitamatta, jos sairastuvat covidiin.
Pohdi sinä jos tuo kiinnosti kirjoittaa. Veikkaisin että olet myös sellainen fasistityyppi, joka haluaa pakkorokottaa mielellään ja vaikka tappaa jos käsky tulee.
Kyllä nuo rokotetut ovat se, joka työllistää. Se on saanut monta uutta sairauttakin hoidettavaksi. Syöpäkin tullut markkinoille vasta kun rokotteet saatiin massajakeluun.
Ei tuo korvatulehduskaan ole kovin vanhoja juttuja, mutta aika tavalliseksi tullut kuin rokotteiden antaminen vastuuttomasti jopa lapsille syyllistäen vanhempia uhkausten kera jos et ota jne. Jos tuolla vaikka nuo kaksi halvaantunutta tyttöä, jotka saivat rokotuksen antaisivat joskus kuulumisia taas lehdistölle, siis Suomessa. Polioon kuoli 1984 rokotettu ja rokottamaton selvis...vieläkö esimerkkejä....olisi loputtomasti.
Eikä muuta kuin antakaa meidän olla ihan kiusaamatta - emme ota rokotetta eli myrkkypiikkiä. Te, jotka otatte, tehän olette turvassa - vai ettekö luotakaan rokotukseen?
Ei et ole rokotevastainen, vaan kulkutautimyönteinen
Lukekaa ihmeessä kirja ROKOTTEET ja VAIETTU TIETO. Selvittäkään ketä omistaa osakkeet lääkefirmojen taustalla entä Coronatesti firmojen osakkeen omistajat! Aivan täydellistä biologista sodankäyntiä! Älkää ihmiset oliko sokeita ja uskotko kaikkea!
Hampaita yritetään valkaista ihan turhaan ja norjalaiset on sekaisin öljystä.
Äkisti nousi tämä kuriton, niskoitteleva sukupolvi jota maailma rakastaa. Se on nuori ja niin jumalaton pilkkalausekkeineen.
Toivottavasti ainakin EU alueella muutetaan lainsäädäntöä siten, että ulkomaanmatkan edellytyksenä on jatkossa rokotetodistus. Se suojaisi meitä suomalaisia. Jos joku haluaa olla matkustelematta jatkossa ulkopmaille olisi se toki oma asia. Eipähän tarvitsisi verovaroilla kelkkoa kansalaisia henkitoreissaan takaisin kotimaan multiin.
Me matkustamme Ruotsiin jos tulee fasistinen järjestelmä pakolliseksi matkustettaessa. Ei se matkustaminen ole niin kovin tarpeellista - elää ilmankin kivasti.
Pahvi ruotsi on EU maa.
Kannattaa olla valveutunut. Voit tehdä testin, miten rokotteisiin sokeasti luottava suhtautuu, kun kerrot vaikka jonkun miljoonista negatiivista tapahtumista rokotteitten osalta.
Todennäköisesti ei ole koskaan kuulllut. On kuunnellut vain sitä myyvää osapuolta, minkä mainokset pyörivät aivopesten vuodesta toiseen kehuen, että ne parantavat ja auttavat suojaamaan taudeilta.
Todennäköisesti vielä suuttuvat.
Mitä voit sitten muuta tehdä, haluat auttaa, mutta! Turhaudut tähän auttamiseen, koska on kuin hukkaisit aikaasi. Moni ei herää vaikka tulee syöpä, aivoverenvuoto, aivokasvain ym. ym. sairauksia.
Miksikö et herää! Lääkärit on koulutettu olemaan hiljaa eikä missään nimessä vahingossakaan saa mainita, että rokote saattoi olla ainoa syy kun on muuten terve yksilö ollut siihen asti.
Tuore esimerkki on Tennesseestä, jossa 30 vuotias sairaanhoitaja kuoli hyvin pian kesken puheensa suorassa televisiolähetyksessä. Tässäkin lääkärit sanoivat, ettei sillä ole mitään tekemistä rokotuksen kanssa. Siis tämän sortin potaskaa ja vielä joku uskoo, aivan naurettavaa ja vielä tuossa asemassa oleva. Pitäisi hävetä ja pyytää anteeksi puheitaan.
Kenellä vilkkuu koronavilkku??? Milloinkohan ihmiset tajuaa, että siinäkin oli kysymys huijauksesta ja oli tulevan terveyspassin esiaste.
Jokainenha saa tappaa itsensä miten haluaa.
Lääketeollisuus, lääkärit, hoitajat ja psykoterapeutit vähättelevät mielialalääkkeiden haittavaikutuksia ja vieroitusoireiden vakavuutta. Kärsiessäni vakavista vieroitusoireista, sain osakseni ilkuntaa ja ylenkatsomista. Jäin yksin ongelmieni kanssa. Meni luottamus lääketeollisuuteen ja suomalaiseen terveydenhuoltoon.
Siksi en ota koronarokotetta.
Otan osaa. Niin monen kohtalo. Aku Kopakkala sai lähteä Mehiläisestä arvosteltuaan mielialalääkkeitä. Et ole yksin, monet muutkin ovat menettäneet uskonsa ja luottamuksensa lääketieteen ja terveydenhoidon mafiaan.
On se kohtuutonta, kuinka apua tarvitsevaa ihmistä suomalaisessa terveydenhoidossa käsitellään. Aikoinani yritin saada tuttavalleni apua SSRI-lääkkeiden asteettaiseen poistamiseen koettamalla esittää hänen psykiatrilleen yhteistyötä luonnonlääkintään perehtyneiden asiantuntijoiden kanssa. Oletin että lääkevieroituksessa useamman alan yhteistyö voisi hyödyttää kaikkia. Mutta tästäkös show puhkesi. Arvon psykiatri alkoikin esitelmöidä omasta uraputkestaan, koko Euroopan kattaneista luennoistaan, tohtorin väitöskirjastaan jne, kunnes loppujen lopuksi vielä kehaisi itseään, ettei hänen arvoisen tiedehenkilön missään tapauksessa pidä sekaantua mihinkään tiedemaailman ulkopuoliseen. Lopuksi osoitti minulle vielä ovea ja pyysi poistumaan. Varmuuden vuoksi vielä saatteli, vaikka olisin osannut itsekin ulos. Hämmennystäni voit vain arvailla. Mitähän lääkkeitä tämäkin lääketieteen sankari itse oli vetänyt?
Kerrottakoon vielä, että psykiatrin antama ”hoito” vuosien myötä oli johtanut aina vain voimakkampien lääkkeiden käyttöön, ja potilas oli jo valtavan tuskissaan ja hätääntynyt. Luonnonlääketieteen asiantuntijat olisivat mielellään keskustelleet lääkevieroituksesta psykiatrin kanssa häntä mitenkään syyttelemättä. Mutta narsistiseksi osoittautuneelle ihmiselle tuo ei käynyt. Lopulta potilas läheistensä avustuksella onneksi saatiin irtaannutettua tuhoisaksi käyneestä hoitosuhteesta.
Rokotteista meillä kuten muuallakin on virheellinen käsitys. Siksi meillä ovat nyt niin isot ongelmat terveydenhoidossa, etenkin lasten ja nuorison suhteen. Mutta se mikä kansojen on nyt läpikäytävä, se todellakin on läpikäytävä. Tätä tuskaa ei voida ohittaa. Valitettavasti.
Kannattaa sitten varautua tulevaisuudessa siihen, että et pääse ulkomaille matkustamaan. Et ikinä. Kun sähköinen koronarokote passi/rekisteri on pystyssä, niin reissut jää tekemättä niiltä, kellä se ei ole voimassa.