Kuinka helppoa olisikaan

Mennä tuohon parin kilsan päähän. Siellä on kavereita jotka ottaisi ilomielin vastaan. Voisin juoda ja vetää vaikka jotain psykedeelejä. Pakoon tätä paskaa oloa, mikä juuri nyt on. Mutta ei. Jotenkin tuntuu liian helpolta vaihtoehdolta. Vaikka juuri nyt tuntuu oikein pahalta, taas yksi vuosi takana kun kaipaan sua. Niin turhauttavaa paskaa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No eipä kuulosta hääppöiseltä tuo päänsekoittaminen.

Äänestä

Hyvä juttu, jos pystyt vastustamaan päihteitä. Elämä helpottuu vähän kerrallaan mitä enemmän aikaa menee.
Onko aivan poissuljettua se, että ottaisit yhteyttä kaipaamaasi henkilöön?

Äänestä
  • Kyllä se on poissuljettua. Mielestäni tein sen viimeksi, enkä halua että minua huomioidaan säälistä sitten, kun otan ensin yhteyttä. Tai mahdollisesti huomioidaan samoin kuin edellisellä kerralla, mitä en oikeasti enää kestäisi. Kyllä se nyt vaan on niin, että miehet ei naisia ymmärrä, mutta en minäkään oikein miehiä. Haluan säilyttää itsekunnioitukseni, muuten minulla ei ole mitään. Mieluummin kärsimys. Niin ja päihteitä en halua käyttää, tuntui sitten, miltä tuntui. Selvää on, että näitä tulee, kun vanhat konstit ei ole enää käytössä. Itkettää. Vituttaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä se on poissuljettua. Mielestäni tein sen viimeksi, enkä halua että minua huomioidaan säälistä sitten, kun otan ensin yhteyttä. Tai mahdollisesti huomioidaan samoin kuin edellisellä kerralla, mitä en oikeasti enää kestäisi. Kyllä se nyt vaan on niin, että miehet ei naisia ymmärrä, mutta en minäkään oikein miehiä. Haluan säilyttää itsekunnioitukseni, muuten minulla ei ole mitään. Mieluummin kärsimys. Niin ja päihteitä en halua käyttää, tuntui sitten, miltä tuntui. Selvää on, että näitä tulee, kun vanhat konstit ei ole enää käytössä. Itkettää. Vituttaa.

    Ehkä hän ei huomioisi sinua säälistä vaan siksi kun on myös kaivannut sinua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehkä hän ei huomioisi sinua säälistä vaan siksi kun on myös kaivannut sinua.

    Se olis kyllä aika ihanaa. Nyt iltaa kohden taas olo tasaantunut. Cibdol- öljyt tilattu ja fiilis toiveikas :))

    Äänestä

Riippuvuuksista vapautuminen on tie mielentyyneyteen. Haaveissa roikkuminenkin on riippuvuutta, parempi elää hetkessä.

Äänestä
  • Hetkessä eläminen on vaikeaa. Mutta kaiken pyrkimyksen arvoinen. Jos minulla ei ole tätä hetkeä, niin minulla ei ole tulevaisuudessa muistoja?! Olen typerä haaveilija, se on kantava voima, mutta myös heikkous. Ap

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mennä tuohon parin kilsan päähän. Siellä on kavereita jotka ottaisi ilomielin vastaan. Voisin juoda ja vetää vaikka jotain psykedeelejä. Pakoon tätä paskaa oloa, mikä juuri nyt on. Mutta ei. Jotenkin tuntuu liian helpolta vaihtoehdolta. Vaikka juuri nyt tuntuu oikein pahalta, taas yksi vuosi takana kun kaipaan sua. Niin turhauttavaa paskaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu