Käytetyt dieselautot menettävät roimasti arvoaan hallituksen toimenpiteiden ansiosta. Nyt persut saavat suosikkiautojaan eli käytettyjä dieseleitä, tosi halvalla.
Persuille kulta-ajat maanteillä
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onko bussissa tungosta
- Anonyymi
Onkos se tuo krooninen persuviha joka saa toistelemaan noita avauksia?
Kerrohan.
Terv. Epäilijä - Anonyymi
Persut voisivat ehdottaa eduskunnassa, että turpeesta tehtäisiin biodieseliä. Mutta ei. Sehän olisi viherpiiperrystä.
- Anonyymi
Vihreät voisivat ehdottaa eduskunnassa, että turpeesta tehtäisiin biodieseliä. Mutta ei. Sehän olisi viherpiiperrystä.
- Anonyymi
Autojen uudet kehittyneet ajonestolaitteet ovat rajoittaneet merkittävästi vasukkien ajamista.
Miksi kommarihallitus ei ole puuttunut tähän ongelmaan??? - Anonyymi
köyhät ne valittaa kun ei ole varaa autoon.
Kaikkea tuo vasemmistolaisuus teettää.... - Anonyymi
Avaajalle tiedoksi:
Autoja saa rahalla.
Ei ruikuttamalla. - Anonyymi
Persu ei ajele millään tiisselillä vaan häkäpönttöautolla. Hägiksessa on miehekkään korkeat kasvihuonepäästöt.
- Anonyymi
kerrotko vähän tarkemmin noista persuharhoistasi.
Nyt vaikuttaa siltä että on saatu yliannos häkää ..... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kerrotko vähän tarkemmin noista persuharhoistasi.
Nyt vaikuttaa siltä että on saatu yliannos häkää .....Persuharjoja on ainoastaan persuilla.
Persut ovat impivaaralaisia kaskiviljelijöitä joita eivät uudet keksinnöt kiinnosta. Mitä lienevät turhia kotkotuksia nämät kaikenmaailman tiisselit. Hägiksellä sitä ajettiin jo Talvisodassa niin mikä jottei hyvä toimiva keksintö kelpaa. Pittää olla kaikenmaaliman kestäviäkehityksi jotta ihmiskunta kykenisi elämään vielä vuonna 2 200. Ei täällä tartte kenenkään elellä. Kuolivathan dinosuruksetkin sukupuuttoon niin miksipä eivät sitten ihmiset.
- Anonyymi
Aloittaja taitaa olla kortiton
- Anonyymi
Ei suinkaan, onhan sillä se perinteellinen natsikortti......
- Anonyymi
Persupolitiikka on persiistä mutta diesilillä minä ajan niinkuin persutkin. Biodieseliä olen kokeillut ja se toimii erinomaisesti.
- Anonyymi
Huonosti käynnistyy 70-luvun merssu biolitkulla.
- Anonyymi
Minä en suosittelisi kenenkään ihmisen nauttivan diiseliä. Sinolikin on jo semmoista myrkkyä ettei sellaista tarjoaisi edes suvakille. Suvakille karambola mehua ja persulle diiseliä.
- Anonyymi
Maahanmuuttajilta vapautuu persuille sopivia vanhoja Mesejä.
- Anonyymi
Mesehän on porvariauto, ei ladavassu nyt sellaista...
- Anonyymi
Eikös diiseli osteta ajamista varten ei naapurien kateuden takia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123189
- 181811
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191702En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321585- 731573
- 231511
- 281370
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91344Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262