Tulipahan mieleeni, jotta onkohan eduskuntaan tehdyn tietomurron takana joku venäjämielinen persu...
Jos vaikka eräs tehtaankadun mies on saanut veli venäläiseltä "viattoman" muistitikun, jonka kyseinen persu on sitten liittänyt eduskunnan tietoverkkoon.
Persuja ei pitäisi päästää eduskuntaan ollenkaan, saati valiokuntien jäseniksi.
Missä persu, siellä petturuus
Venäjämielinen persu kyberhyökkäyksen takana?
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Harmi että olette tosiaan niin epäpäteviä että ette pysty todistamaan mitään. Vihaamassanne oikeusvaltiossa taritaan katsos aina todisteita
- Anonyymi
Onhan se huvittavaa että mieluummin katkera vassari asuu Suomessa Persujen kanssa kuin venäjän oikeusvaltiossa toverien kanssa ;D
- Anonyymi
Eihän aloituksessa vaan puhuttu persuista????
Silleen kouristuksenomaisesti hokien?? - Anonyymi
Aloitus kyllä kertoo karulla tavalla miten yksinäisyys näivettää ajattelun.
Lopulta elämä kiertyy yhden persu-sanan ympärille ;D- Anonyymi
Ma luulen, että aloituksen tekijä on persu, salapersu tai kaapissa oleva persu.
Persu kuitenkin. Tai puolipersu.
Persuilu tuntuu hyvältä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ma luulen, että aloituksen tekijä on persu, salapersu tai kaapissa oleva persu.
Persu kuitenkin. Tai puolipersu.
Persuilu tuntuu hyvältä.Teon rohkeus ja taidokkuus tosiaankin kyllä viittaisi siihen
- Anonyymi
Todella taitavasti tehty aloitus, jossa ei ollut ei yhtään järkevää lausetta.
Sellainen vaati jo osaamista ja kovaa älykkyyden välttelyä ;DDDD - Anonyymi
No, oliko se persu. Räkää on lennellyt siihen malliin vuoden aikana, että mahtuu siihen viaton tikkukin. Ai niin, valtamedia-sana pitää saada mukaan. Niin voi tehdä mitä vaan sylkemisen lisäksi.
- Anonyymi
Aloittajalle onnittelut onnistuneesta avauksesta! Et saanut yhtään vastausta aloituksen sisältöä kosketellen, mutta imaisit perääsi ärhäkän persukentällisen.
- Anonyymi
Niinhän sinä aina teet eli kiittelet avaajaa joka olet sinä itse. Monologeinesi niissä kertoen niiden olevan persujen kirjoittamia.
Vielä kun näkisi uutisen missä sinä A) et näkisi persuja ja B) et kirjoittaisi avausta persupalstalle huolimatta siitä ettei persut liity niihin mitenkään. "Pientä" persupakkomiellettä havaittavissa.
- Anonyymi
Hauska aloitus kuin kärpäspaperi mukava lukea kuinka monta vähä-älyiset mölisevää persuja tähän tarttuu😂😂😂😂😂😂😂
- Anonyymi
Ei ensimmäistäkään siinähän se vitsi.
Kokeile onnistuisitko tuottamaan virkkeen missä olisi vieläkin enemmän kirjoitusvirheitä hihitellen vähä-älyisten perään ikäänkuin sinulla vähä-älyisellä olisi siihen varaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ensimmäistäkään siinähän se vitsi.
Kokeile onnistuisitko tuottamaan virkkeen missä olisi vieläkin enemmän kirjoitusvirheitä hihitellen vähä-älyisten perään ikäänkuin sinulla vähä-älyisellä olisi siihen varaa?Mutta jos aloittaja onkin oikeasti salapersu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta jos aloittaja onkin oikeasti salapersu?
Niin mistä tiedät kun et nää hänen ihonväriään?
- Anonyymi
Hyvin todennäköistä. Perussuomalaiset ovat tehneet pitkän aikaa myyräntyötä idän laskuun. On mahdollista, ettei Mestariakaan otettu juuri turvallisuuspoliittisista syistä asepalvelukseen.
- Anonyymi
Hyvä että sulla on muutakin "todisteita" kuin yksi Iltasanomien pakina
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä että sulla on muutakin "todisteita" kuin yksi Iltasanomien pakina
Sisäpiirin tietoa löytyy.
- Anonyymi
Minä olen vasemmistopersu. En voi sietää venäjää.
- Anonyymi
Koskas ne luottamukselliset sähköpostit julkaistaan, kunnallisvaalien alla ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948201
- 403942
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html351282Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121030Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797