Miten vietät

Anonyymi

Uutta vuotta? Itse en mitenkään..tai ehkä yhden siiderin ostan.

40

80

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä tarkalleen vielä.

    • Anonyymi

      Jaa a. 🤔

    • Anonyymi

      Annan nakkia

      • Anonyymi

        Juustonakkia?


    • Kotona. Pullon viiniä voisi ehkä ostaa. Höpöttelen jotain jossain päin nettiä

    • Anonyymi

      Mullon viiniä, jäi joulusta. Hörpin sitä ja kaipaan sua (tarkoitan häntä) palstalla tai katon tv.

    • Anonyymi

      Varmaan luen tätä palstaa.

    • Anonyymi

      Viiniä, hyvää ruokaa ja raketteja. Sivistyneesti. Ja palstalle julistamaan rakkautta häneen kun on juonut yhden lasillisen.

      • Pitää hommata näppikseen alkolukko, nyt kun on nimimerkkikin pitkästä aikaa :D


      • Anonyymi
        rosmariimi kirjoitti:

        Pitää hommata näppikseen alkolukko, nyt kun on nimimerkkikin pitkästä aikaa :D

        Voi kun se olisi ollut jo vuosikymmen sitten, monelta olisi säästynyt :D


      • Anonyymi kirjoitti:

        Voi kun se olisi ollut jo vuosikymmen sitten, monelta olisi säästynyt :D

        :D Minulta on onnistunut aina kaikenlainen mokaaminen tosi hyvin myös selvin päin


      • Anonyymi
        rosmariimi kirjoitti:

        :D Minulta on onnistunut aina kaikenlainen mokaaminen tosi hyvin myös selvin päin

        Sitäkin on sattunut :D


      • Anonyymi

        Minä otan olutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä otan olutta.

        Mitä merkkiä?


      • Anonyymi

        Raketteja ei ammuta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Raketteja ei ammuta.

        Kylläpäs. Hiljaisia, ettei eläimet häiriinny.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kylläpäs. Hiljaisia, ettei eläimet häiriinny.

        roomalaiset kynttilät ja sädetikut hyviä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        roomalaiset kynttilät ja sädetikut hyviä

        Ostin sellaisia kolmionmuotoisia suihkusysteemejä, ne on kivoja.


    • Anonyymi

      Kotona yksin, raketteja katselen. Kuoharpullo olisi kaapissa, joululahjaksi saatu❤. Taidan kuitenkin säästää sen myöhemmäksi .

    • Anonyymi

      Ei ole varaa siideriin.

      • Anonyymi

        Tule tänne, mä tarjoon.


    • Anonyymi

      Nukun ja syön!

    • Anonyymi

      Selvinpäin vaikkei se ketään kiinnostakkaan 😂

      • Olet hyvä ja asiallinen ihminen *ihailee*


    • Anonyymi

      Hain juuri hammaslääkärin jälkeen ison rasiallisen suklaakonvhteja, kevyt nakkia ja italiansalaatin uuden vuoden juhlintaa varten.

    • Anonyymi

      Nettiseksi voisi näin korona-aikaan olla trendikäs vaihtoehto uudenvuoden vietolle

    • Anonyymi

      Juon olutta ja siideriä.


      Voin käydä ulkona mutta vain ihmettelemässä että missä ne "muut" ovat....

      Ovat luultavasti perheidensä kanssa mutta mulla on mukavvoo leffojen parissa .

      Luultavasti vähän omastakin syystäni.
      .......

      Mutta kun sitä juomista ei voi lopettoo yhteen siideriin joka kerta kun tulloo niin hyvä olo

      Mutta vietän uuden vuoden kuitenkin kotipihalla

    • Anonyymi

      Aatto kotona ihan selvin päin niinkuin yleensä. Velvollisuudet kutsuu 1.1 joten ei tarvitse miettiä mitä tekisi. Raketteja voisi vilkuilla takapihalla.

    • Anonyymi

      Yksin kotona kuten ennenkin, katselen ikkunasta kun muut räiskyttelee raketteja. Katselen telkusta jos sattuis tulla hyviä ohjelmia. Ehkä otan yksinäni pienet tujaukset uuden vuoden kunniaksi.

      • Anonyymi

        skool/kippis sinne!


    • Anonyymi

      Torstaihan on arkipäivä, siinähän se menee sivussa. Ärsyttävä paukuttelu alkaa jo alkuillasta. Kuin hetki siitä kun viime vuonna varttia vailla keskiyötä kävin ulkona raketit velvollisuudentunnosta kattomassa, ja kuitenki paljonki kaikenlaista ehti tapahtua vuoden aikana.

    • Anonyymi

      Mulle tulee yövieras 😉 muutamat juomat varmasti otetaan, käydään ulkona syömässä ja parilla ja nautitaan toistemme seurasta

    • Anonyymi

      Kotona olen lemmikkieni kanssa ja nautin kaikesta rentoudesta, ehkä otan kuohuviini lasillisen tai kaksi vaikka yleensä juon alkoholia hyvin harvoin. Uudenvuoden kunniaksi otan. Muut juhlikoon ison seurueen kanssa itse juhlisin kumppanin kanssa mutta sellaista ei ole joten itsekseen juhlin. Kavereilla on kumppanit tai perhe joten en tunne muutenkaan kuuluvani tälläisissä juhlallis tapauksissa joukkoon. Vuodelta 2021 toivon mahdollisimman stressittömyyttä ja mukavia asioita, sekä maailman rauhaa ja että jokaisella yksinäisellä joka kokee olevansa yksinäinen, olisi parempi vuosi siltä kantilta ja löytäisi mukavan kumppanin tai mitä nyt kukin haluaisi että tuntisi olevan iloinen ja erityisesti onnellinen. Maailman kaikille( lemmikki)eläimille ja luonnonvaraisille toivon ettei heitä rääkättäisi ja saisivat myös rakkautta osakseen sekä uhanalaiset eläimet eivät kuolisi sukupuuttoon. Ai niin ja sekin vielä että toivoisin laihduttavani ainakin 8,5 kg pois. Niin ja toivon että jokaisella maailman lapsella olisi myös turvallinen rajoja ja rakkautta täynnä oleva koti.

    • Anonyymi

      En minäkään, kun uudenvuodenpäivänä olisi töitä. Ehkä minäkin uskallan kuitenkin ostaa sen yhden siiderin ja nukkumaanmennessä laitan korvatulpat, kun joskus paukuttavat aamuneljäänkin. :o

    • Anonyymi

      Mulla on treffit ihanan miehen kanssa, oli myös lauantaina luonani. Ehkäpä jää tällä kertaa yöksi.

      • Anonyymi

        Kuulostaa hyvältä. Peukku tälle. :)


    • Anonyymi

      Töissä olen aattona. Taivaalla räiskiessä noin 19-21 välillä minä tyttö hiihtelen kotiin päin ihaillen taivasta ja kiroillen örveltäjiä ja mölytoosia bussissa.

      Selvänä ja töistä väsyneenä harvemmin mua naurattaa örveltäjien nousussa oleva fiilis ja juttujen taso.

    • Anonyymi

      Hienoa! Ei paha. Hyvää Uutta Vuotta!

    • Anonyymi

      Samoin kuin juolunkin. 🤨

    • Taidan huomenna hakea sädetikkuja, jos ne kelpaisi koiraneidille ihmeteltäväksi. Nakkia ja pottusalaattia on ja rosolliinekset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      39
      4394
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      203
      4278
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      19
      3957
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      87
      3316
    5. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      134
      2856
    6. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      66
      2741
    7. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      216
      2730
    8. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      2389
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      108
      2221
    10. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      371
      1856
    Aihe