vuoden alusta eniten. Elikkäs tuloverotus kiristyy pienituloisilla 0,4%, kun parempituloisilla se kiristyy 0,3%. Suomessa sosset osaa veroja nostella, kun esim. Ruotsin sosset alentaa.
Kannattaa muistaa, että pienituloisten tuloverotus kiristyy
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyky hallitus on vain EU- malli oppilaita, ei sen tarvii näiten mukaisesti mennä, kyllä kaikilla mailla on vaikutimensa, elikkä tämä nykyinen halitsee meitä EU-vallalla typeryyksissään hävittää ja suomi laitetaan kyllä kontalleensa näitten naikosten ja pettereitten toimesta, jos ei noita saaha pukatua sivuun, elikkä koko kansan voimin suomellakin on osansa tällä maapallolla
RUVETAAN KAIKKI SUOMALAISEKSI JA SILTI OSANA KAIKKEUTTA JÄRJESSÄMME
Hohhoijaa.
Ruotsin demarit on viisaampia, nehän lähetti sieltä suomalaiset punaiset tänne
lieksaan pällistelemään kadun varteen .
Mitäs köyhä demari nyt sanoo?
Jonkunhan ne koronavelat ja Italialle annetut miljardit on maksettava. Sannamari on suorittanut typistetyn matikan, hänen mukaansa kun Suomi antaa Eeuulle kuusi miljardia ja saa vuoden mittaan takaisin omia rahojaan olevinaan tukina, on Suomi voittanut kolme miljardia. Sehän on melkein sama, kun kaveri pyysi toiselta kymppiä, kaveri sanoi ettei ole kuin viisikymppinen. Siihen toinen virkkoi, että anna se, sitten olet velkaa vain neljäkymppiä.
Jospa muistatte seuraavissa vaaleissa ettekä äänestä nykyisiä hallituspuolueita.
Marinin matematiikka pistää hymyilyttämään! 😁
Joo, me äänestetään SDPn ehdokkaita. Olikos sitten vielä jotain muuta?
Siitä vaan kun haluatte hyvää, eli tulojenne pienenmistä. Ei mulla muuta.