Ratsastuskeskus Röllimetsä

Anonyymi

Röllimetsä on Rovaniemellä sijaitseva tarinapainotteinen ratsastuskoulu, joka on perustettu alunperin suntuubiin vuonna 2017. Röllimetsä toivottaakin tervetulleeksi kaikki vanhat, mutta myös uudet tuttavuudet, Röllis on täällä taas!

Ratsastuskoulun persoonalliset hevoset ja räiskyvä talliporukka herättävät Röllimetsän tilukset henkiin! Ratsastuskoulupalveluiden lisäksi tarjoamme karsinapaikkoja yksityisille hevosille. Arkeen kuuluvat viikoittaiset tunnit, sekä kuukausittaiset valmennukset ja kilpailut.

Talliporukkaan pääset hyppäämään seuraamalla tallin arkea tapahtumakalenterista, hoitotarinoista tai chatin puolelta. Jos innostusta todella riittää, voit napata itsellesi ihanan hoitohevosen tai vaihtoehtoisesti tuoda oman suloisen kauraturpasi Röllimetsän asukiksi!

__________________

Röllimetsä tarjoaa talliporukalleen, mutta myös vierailijoille monenmoista ohjelmaa
🏆 Kilpailuja vähintään kerran kahdessa kuussa.
🌲 Leirejä syys- ja talvilomalla, mutta myös kesällä!
📚 Kursseja pitkin vuotta erilaisilla teemoilla.
📆 Valmennuksia kerran kuukaudessa, myös ulkopuolisille ratsukoille!
🐴 Viikottaisia tunteja, joille on mahdollista ilmoittautua myös omalla, tallin ulkopuolisella hevosella. Jokainen tunnille osallistunut saa vähintään 101 sanaisen kommentin.

Tallilta löytyy myös oma varustekauppa, josta kilpailuihin ja muihin tempauksiin saadaan lahjoituksena palkintoja!

__________________

🌾 Vapaita karsinapaikkoja
Röllimetsään on mahdollista majoittaa yhteensä kahdeksan yksityishevosta. Kuusi yksityishevosille tarkoitettua karsinaa löytyy päärakennuksesta. Tämän lisäksi pikkutallista on varattu neljä karsinaa vain yksityishevosten käyttöön. Pikkutallin ensimmäisen ja toisen karsinan asukkien on mahdollista olla puoliksi pihatossa, sillä karsinoista pääsee laskemaan hevoset suoraan katoksella varattuun tarhaan. Tällä hetkellä karsinoita on vapaana kuusi kappaletta.

Rölliksessä hevosellesi taataan aktiiviset puitteet, sillä pelkästään Röllimetsän tiluksilla teidän on mahdollista osallistua viikoittaisten tuntien lisäksi monenlaisiin erilaisiin tapahtumiin, kilpailuja ja valmennuksia unohtamatta.

Toivottavasti törmäilemme taukotuvassa kahvikupposen äärellä, mutta nyt minun on aika toivottaa sinulle seikkailun täyteistä matkaa Röllimetsän tiluksilla!

__________________

Ratsastuskeskus Röllimetsän löydät osoitteesta rollimetsa.com 🥕

0

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

        Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
        Äänekoski
        99
        2065
      2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

        Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
        Maailman menoa
        288
        1876
      3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
        Maailman menoa
        327
        1696
      4. Martina lähdössä Ibizalle

        Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        204
        1555
      5. Useita puukotettu Tampereella

        Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
        Tampere
        91
        1231
      6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

        Suru vai suuri helpotus...
        Puolanka
        31
        1227
      7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

        Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
        Ikävä
        94
        1103
      8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

        parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
        Ikävä
        65
        1052
      9. Määpä tiijän että rakastat

        Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
        Ikävä
        51
        1047
      10. Avustikset peruttu.

        Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
        Suomussalmi
        58
        1028
      Aihe