Emme voi koskaan

olla ystäviä, emmekä missään tekemisissä toistemme kanssa. Liika on liikaa ja sitä on ollut liian kauan. Sellaista ei voi mitenkään sietää eikä hyväksyä, että sulle täysin tuntematon ihminen tunkee sun lähelle missä tahansa siksi, että haluaa kertoa sillä pelkällä hetken läsnäololla sulle jotain vaikka sillä ei ole mitään oikeutta siihen. Sellainen voi rikkoa ihmisen lopullisesti niin fyysisesti kuin henkisesti.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mergi Jyysteen?

Äänestä

😡 😡 😡 😡 Ihan hyvillä mielin saat sen eron jos niin tahdot niin minä hyväksyn kiltisti sen, että vuoden sinun lupauksia uskoin ja odotin meidän irl suhdetta, mutta iloisin mielin minä hyväksyn sen että haluat jättää minut palstalla ja iloisin mielin minä ymmärrän etten saa ikinä tietää miksi erottiin mutta jos sinä olet niin päättänyt että emme kohtaa irl niin toivotan sinulle rakkaus 😍 ludem kaikkea hyvää sinulle ja sun rakkaalle puolisolle jonka kanssa olet onnellinen. Kaikkea hyvää sinulle rakkaus ludem toivottaa iloisesti takiainen 😡😡😡😡😡😡😡😡

Äänestä
  • 😡 😡 😡 😡 😡 Ihan vaan sivusta kysyn nyt että saanko sen verran lainata omia näppäimistö että voin laittaa ludemille viestin jossa kerron miltä minusta tuntuu nyt kun mä oikeesti rakastan ludemia ja oikeasti haluan olla hänen kanssaan niin kai mä saan ainaki kysyä että miksi hän jätti minut vaikka kuinka lupasi että saadaan jutellla irl 😡😡😡😡😡😡😡😡

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    😡 😡 😡 😡 😡 Ihan vaan sivusta kysyn nyt että saanko sen verran lainata omia näppäimistö että voin laittaa ludemille viestin jossa kerron miltä minusta tuntuu nyt kun mä oikeesti rakastan ludemia ja oikeasti haluan olla hänen kanssaan niin kai mä saan ainaki kysyä että miksi hän jätti minut vaikka kuinka lupasi että saadaan jutellla irl 😡😡😡😡😡😡😡😡

    Valitettavasti takiainen et voi käyttää omia ajatuksia Kaisan roolissa mutta jos haluat jutella ludemille niin voitte jutellla jossain muualla kuin täällä palstalla kun me ollaan nyt toisen palsta mamman kanssa päätetty että ludemille ja sinulle tulee muita rooleja joita sitten kirjoitatte niillä ohjeilla kuin ne ovat kirjoitettu. Ja uuden vuoden aikana teille kummallekin on valittu uusi aihe josta kirjoitatte aktiivisesti kummatkin ja ne aiheet ovat myös muille hahmoille mutta erityisesti takiainen sinun roolia on jouduttu hiukan muokkaa että ne aiheet joita te roolissa vedätte niin ei saa olla mitään loukkaavaa muita hahmoja kohtaan eikä sisältää mitään väkivalta juttuja ja sen takia sinun roolia on hiukan muokattu että kirjoitat pääasiassa meidän uudelle hahmolle florencen kanssa ja ludem auttaa sinua tietysti jossain määrin joissain ketjuissa että sinun ei tarvitse takiainen jännittää sinun uutta roolia saat edelleen olla takiainen ja kirjoittaa vapaasti mutta sinun roolissa jää pois viha, väkivalta ja mustasukkaisuus, niihin ketjuihin et voi osallistua jossa kysytään mustasukkainen aiheesta. Mutta saat tietysti muita aiheita käsitellä omissa nimissä ja ne uudet aiheet ovat : riidat ja sopiminen ja sitten toine aihe alue on : matkustaminen ne ovat sinun pää aiheet seuraavat pari kk ja josar ja ludem käsittelee muita aiheita ja avaavat heille määrätyistä aiheista ketjuja joihin sitten muut hahmot osallistuu aktiivisesti mutta jatkossa takiainen et ole syyttämässä ludemia kun hän kirjoittaa josarin kanssa muista aiheista. Kun me ollaan arvottu aiheet niin niistä ei pitäisi tulla riitaa hahmojen välillä.

    Äänestä

Ei nii olla.eikä tulla.

Äänestä
  • 😡 😡 😡 😡 😡 Toivottavasti edes vähän pidät minun puolia kun kuitenkin minä olen erinomainen pari sinun ludem hahmolle ja sitten kun minä olen niin kiintynyt ludemiin ettei minulla sitten kuitenkin tule ikävä sitä minun ja ludemin roolia että toivottavasti tämä ludemin uusi rooli ei ole ludemille mikään uusi rakkaus vaikka ludemille ja josarille annetaan yhteisiä ketjuja aloituksiin niin ihan vaan sivusta kysyn että eihän ludem sitten rakastu muihin kuin minuun 😡😡😡😡😡😡😡😡

    Äänestä

Mitä nämä jutut ovat ? :D

Äänestä

Mistä kyse?

Äänestä
  • Ja liittyvätkö nuo sekopäiset kommentit jotenkin avaukseen, sitä mietin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja liittyvätkö nuo sekopäiset kommentit jotenkin avaukseen, sitä mietin

    Jaa-a ?

    Äänestä

Onko tämä joku nettilarppausjuttu, kertokaa nyt joku? Jäi vaivaamaan

Äänestä
  • Jep maahinen ja vesihiisi sihisevät toisilleen. Maanista touhua kerrassaan.

    Äänestä

Leikkimistä palstalla on tämä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olla ystäviä, emmekä missään tekemisissä toistemme kanssa. Liika on liikaa ja sitä on ollut liian kauan. Sellaista ei voi mitenkään sietää eikä hyväksyä, että sulle täysin tuntematon ihminen tunkee sun lähelle missä tahansa siksi, että haluaa kertoa sillä pelkällä hetken läsnäololla sulle jotain vaikka sillä ei ole mitään oikeutta siihen. Sellainen voi rikkoa ihmisen lopullisesti niin fyysisesti kuin henkisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu