Aiotko juhlia Iso-Britannian eroa EU:sta?

Anonyymi

Jonkin aikaa näytti siltä, että EU:sta ei kertakaikkiaan voi erota. Kun neuvottelut olivat loppusuoralla, EU laittoi kovan kovaa vastaan ja lentoliikenteen poikki Iso-Britanniaan (Koronamutaation varjolla, mutta kaikkihan tietää, että kyse oli neuvottelutaktiikasta).
Nyt kuitenkin näyttää siltä, että Iso-Britannia on "great again" ensi vuoden alusta., EU-vapaa, itsenäinen. Sitä on varmaan syytä juhlia kunnolla, aiotko sinä?

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sais hajota koko EU ja suojatyöpaikat loppuis mitättömiltä isänmaan myyjiltä.Aion juhlia ja jos sen päivän vielä näkisi kun muut maat Suomi mukana eroaisivat perässä voisi skoolata oikein kunnolla.

    • Anonyymi

      Eiköhän tässä parin kolmen viikon kännit taas riipasta.

    • Anonyymi

      Brexitiä juhlivat Suomessa vain puupääpersut. Me muut säästämme juhlimisen siihen hetkeen kun Skotlanti hyväksytään EUn jäseneksi, se näyttää nyt jo enemmän kuin todennäköiseltä.

      • Anonyymi

        Jotta Skotlanti voisi liittyä EU:hun, sen on ensin erottava Iso-Britanniasta, eikä se onnistu niin vaan, koska Iso-Britannia ei olisi sitten enää Iso.

        Joten skotlantilaiset voivat unohtaa haaveensa EU:sta, samoin walesilaiset. Ja pohjoisirlantilaiset haluavat pysyä osana Iso-Britanniaa.

        Mutta huomenna IB on taas itsenäinen. Mitä he tekevät kaikilla niillä rahoilla, jotka säästyvät EU:n jäsenmaksuista? Iso-Britanniasta tulee Great again!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      263
      9895
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      193
      5634
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      162
      5210
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      74
      4875
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2439
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2269
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      339
      1977
    8. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1655
    9. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1607
    10. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      0
      1450
    Aihe