Olen 19 ja tarvisin noin 2000 euroa asap jonka pystyisin kyllä parin kuun sisässä maksamaan pois. Kannatteeko hakea pikavippiä vai tuleeko siitä vain enemmän ongelmia.
19 vuotiaalle pikavippi
14
750
Vastaukset
- Anonyymi
Et kyllä saa mistään pikavippiä, voisin vaikka lyödä vetoa.
- Anonyymi
Tulee enemmän vain ongelmia ja tuskin pystyt edes maksamaan..
- Anonyymi
Yleisesti jos lainatarve on pienehkö, niin et pysty maksamaan sitä takaisin. Sinulla olisi valmiiksi se summa, jos pystyisit
- Anonyymi
Kannattaa ottaa muttei mistä tahansa huijareilta! Suosittelen Falloslainaa, heillä on 19-vuotiaille hyvät ehdot. Toiseksi paras vaihtoehto on panttilainaamo. Itse olen sieltä saanut tonnin lainan kullattua anustappia vastaan, on 24 karaatia. Ehkä olisin saanut enemmänkin jos olisin muistanut pestä sen. Mutta Joo, vaihtoehtoja on vähän mutta ne ovat sitäkin parempia.
- Anonyymi
Aina voi hakea. Tuskin saat paria tonnia mistään toki.
- Anonyymi
Pikavipin hakemisesta ei tule ongelmia, sen voin melko varmuudella sanoa.
- Anonyymi
Pikavipin pois maksamisesta on yleensä ne ongelmat ilmenneet. Monet turvautuvat silloin uuteen pikavippiin.
- Anonyymi
Tämän pikavipin pois maksamisen ongelmat seuraten uutta haettua pikavippiä avuksi johtunee siintä että tätä rahasta tarvista enemmin mitä on käyttövaroja sen kuluttamiseen.
- Anonyymi
Mutta jo kolmatta pikavippiä hakeva on perustanut ajatuksiinsa kuin uuden näennäistalouden mitä hoitelee tai on hoitelevinaan oman päätoimiensa kulujen tuolojensa lisänä.
- Anonyymi
Jos on vakio tulot tms. että pikavipin voisi maksaa takaisin niin suosittelen että hakisit aivan tavallista lainaa pankista ensin.
Jos on luottokortti niin sitäkin voi viilata ja on halvempaa kuin pikavipit.
Ja jos on vakiotulot, eli on töissä tms., niin sitten firmasta voi myös pyytää lainaa. - Anonyymi
Myöskin jos joku välttämättä tarpeeseen ottaa 2000 euroa pikavippiä , tämää ei 75% todennäköisesti ilman korkoja kulujakaan kykene pois hoitamaan ottamaansa vippiä 2 kuukauden kuluessa.
- Anonyymi
Olisiko mahdollisuus parempisaada jos kysyvät mihin käytät pikavippisi. Tähän kohtaan laita, bilettämiseen, kovaan menoon, tipaton tammikuu saa jäädä. Tuo lisää vaikutelmaa että sinulla on varaa kyllä maksaa 2000 euroa piavippiä nopeasti pois.
- Anonyymi
Jos pystyt maksamaan sen pois (korkoineen) parissa kuukaudessa, niin säästä ja osta sitten mitä tahansa tarvitset 2000e ostaa.
Ei kannata. Säästä ne 2000, joutuisit kuitenkin sen maksamaan pian takaisin. Pikavippien korot ovat suuret.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa38410056Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956384Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3986091SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614441Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä13748Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien873328Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal943290Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en643086Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,73048Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr102992