911 avo porssen katon avaus ei toimi

katto aukeaa lukosta pois , mutta pysähtyy heti sen jälkeen .
osaako kukaan neuvoa mistä ja miten voisi vikaa lähteä korjaamaan.
32619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaa olla kovin vanha auto kun täältä kyselet?

Äänestä

Avautuuko takaluukku? Jos avautuu, luukun rajakytkin voi olla viallinen eli se yrittää edelleen avata luukkua. Katon lukituksen rajakytkinkin voi piiputtaa. Silloin se jää odottamaan, että lukitus avautuu.

Äänestä
  • Kiitos vinkistä
    Luukku avautuu tutkimme rajakytkintä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

katto aukeaa lukosta pois , mutta pysähtyy heti sen jälkeen .
osaako kukaan neuvoa mistä ja miten voisi vikaa lähteä korjaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu