Presidentti Niinistöllä jämäkkä uudenvuodenpuhe

Anonyymi

Suorastaan lätki avokämmenellä Ohisaloa ja Haavistoa Al-Holin terrosristien Suomeen roudaamisesta. Hyvä Sauli.!!

25

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin mutku presidentti Niinistö onkin homofobinen ja äärikonservatiivi.

      • Anonyymi

        Hienosti ajateltu puhe ,jonka tarkoitus onkin panna mm vihreät miettimään , mikä voi olla liika suvaitsevaisuuden hinta. Perussuomalaisesti ja viisaasti mietitty,ilman punaviherrasismia omaa kansaa kohtaan.HYVÄ SAKKE!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienosti ajateltu puhe ,jonka tarkoitus onkin panna mm vihreät miettimään , mikä voi olla liika suvaitsevaisuuden hinta. Perussuomalaisesti ja viisaasti mietitty,ilman punaviherrasismia omaa kansaa kohtaan.HYVÄ SAKKE!

        Toiviainen laittaa syyteharkintaan Saulin puheet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toiviainen laittaa syyteharkintaan Saulin puheet?

        Sauli tuo siplän riistopolitiikan hyväksynyt omamahyväinen koko o muslainen.
        Ei komen y oinut mitenkää sipilän riistopolitiikkaa.

        Sanallakaan. Muta b uåihapuheisiin tarttumassa joka päivä


        Aika kaksinaismoraalistueta

        Sanoisin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sauli tuo siplän riistopolitiikan hyväksynyt omamahyväinen koko o muslainen.
        Ei komen y oinut mitenkää sipilän riistopolitiikkaa.

        Sanallakaan. Muta b uåihapuheisiin tarttumassa joka päivä


        Aika kaksinaismoraalistueta

        Sanoisin

        Kannattaako kirjoitella, kun on vielä pilvessä?


    • Anonyymi

      On se hyvä, että Suomessa on vielä vaikutusvaltaisia ihmisiä, jotka ajattelevat suomalaisten etuja. Vihreissä ei niitä ole ainuttakaan. Muistakaa tämä, kun äänestätte.

      • Anonyymi

        Nimenomaan näin.! Ei ikinä ääntä vihervasemmistolle..!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nimenomaan näin.! Ei ikinä ääntä vihervasemmistolle..!

        Isis, vihreät ja vasemmisto, siinä Suomen suurimmat uhat. Tämä porukka edustaa loisimista, huumeita ja väkivaltaa.


    • Anonyymi

      Presidentti Niinistöltä ajankohtainen uuden vuoden puhe, josta Vihreiden olisi syytä ottaa opikseen ja tarkistaa Suomelle katastrofaalista politiikkaansa. Onneksi suurin osa Suomen kansalaisista tämän tajuaa, siksi Vihreiden kannatus on lähtenyt jyrkkään syöksylaskuun. Ei tule ikävä Vihreitä.

    • Anonyymi

      Vanhoilta paapoilta pitäisi kieltää lapsen hankkimisoikeus. Narsismia.

    • Anonyymi

      Lukikohan asiasta sanomalehdestä?

    • Anonyymi

      Muistaakseni Niinistö mainitsi korkean upseerin maininneen jotain sen tapaista kuin, mitä vaikuttaa maanpuolustustahtoon, kun yhteiskunnassa joillakin on oikeuksia enemmän.

      Tämä soveltuu myös ruotsinkieliseen väestön etuoikeuksiin ja etuiluun. Kriisitilanteen vallitessa ko. vähemmistön edustajia todennäköisesti soutelisi taas lahden yli länsisuuntaan.

    • Anonyymi

      Vanhoilta paapoilta pitäisi kieltää lapsenhankkimis oikeus? Jenni Haukio ei näytä vanhalta, olisiko häneltäkin pitänyt kieltää lapsenteko?
      Mihin katosi vihreiden mainostama lapsenoikeudet, kuuluko ne vain terroristien kannattajien lapsille, niistähän olette olleet viimeaikoina huolissanne.
      Hyökkäätte presidentin lapsen kimppuun aivankuin hänen olemassaoloonsa ei olisi mitään oikeutta. Olette vihreät varsin kuvottavia rasisteja, hävetkää!

      • Anonyymi

        Sauli on sentään tehnyt itse oman lapsensa, toisin kuin jotkut vihreät, jotka ovat hankkineet sen "lapsimarkkinoilta"


    • Anonyymi

      Sipilä keskusta myhäilee kaiken taustalla

      muistakaa 2015

      Pressa sanoi jo silloin että kantakaa vastuu?

      kuolemaa ja raiskattu maa eikö?

    • Anonyymi

      Hyvä Sauli!!!!!

    • Anonyymi

      Kuinkas Pekka ne lasten jihadismi videot?

    • Anonyymi

      halallalalalalallahahha

      • Anonyymi

        Kyllä taitaa suomineidon viherraiskaajat joutua punnitsemaan höpötyksiään. Vihreä liike on liike takapajulaan.


    • Anonyymi

      hih

    • Anonyymi

      nyt Sanna temppuilee...navalnyu

    • Anonyymi

      valtakunta voima ja kunnia

      • Anonyymi

        Viherpunikit aiheuttavat ääriliikkeiden nousun suomessakin ,murtamalla turvallisen ja tutun suomen. Enpä usko että suomalainen mies ja nainenkaan hyväksyy viher ateistien suomen tuhoamisen. Yksi jos toinenkin näkee tulevaisuudessa liikaa suomalaisuutta vastaan toimivia vihervasemmiston sairasta politiikkaa.


    • Anonyymi

      Presidentti pitäisi panna viralta. Haukkuu pääministeriä. Ja sitten on vielä nämä irtiotot joissa haluaisi kieltää kärsivien auttamisen.

      • Anonyymi

        Uskon vakaasti ,niinkuin aikoinaan neuvostoliiton hajoamiseen,että suomen kansa saa tarpeeksi islamilaisten maajanmuuttajien sopeutumattomuudesta suomeen. Onhan aivan järjetöntä päästää suomi samanlaiseen tilaan kuin ruotsi on nyt väkivaltaisine matu jengeineen ym ghettoineen. Vihervasemmiston ymmärtämättömyys tullaan vielä maksamaan kalliisti ,jos tähän ei tule muutosta. Suurin osa ihmisistä vastustaa holtitonta maahanmuuttoa ,mutta viherbasujen paine ja rummutus saa aikaan monessa vaikenemisen ilmapiirin.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7568
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe