Kaverin puolesta kyselen, että millä kannattaisi yrittää kaivaa ulos, tosi syvälle pimpsalooraan uponnut, kadonnut öö....pieni tavara, joka ei todellakaan kuulu sinne?
Nim. Kerttu Kaverin puolesta
Neuvoja? Kokemuksia?
3
215
Vastaukset
- Anonyymi
Lääkäriin vaan ne kaivelee pimpsoista ja pepuista kamaa aika rutiinina etteivät edes jaksa paljon hymistellä. Pimpsa ei kyllä ole kovin iso että usein apumies kyllä luulisi löytävän kotonakin jos kehtaa näin päin etsiä. Omatoimisesti voi olla vaikeampaa mutta ei sinne kyllä kannata mitään jättää ja toivoa parasta.
Ikäviä tarinoita noi jotka ei kehtaa hakea apua ja odottelevat päiväkaupalla ja saavat sitten siitä seuraamuksia. - Anonyymi
Neuvo juomaan helvetisti nesteitä ja odottamaan, kunnes on AIVAN pakko päästä vessaan.
Jos se ei lähde virtsaamalla, niin silloin on mentävä lääkäriin
Tietysti jos on tarpeeksi masokistinen nainen kyseessä, niin kumihanska käteen, vitusti liukkaria ja rohkeasti käsi sisään ;) - Anonyymi
Tämä ei ole toivottavasti enää akuutti asia, mutta seuraavaa varten, kun joku epätoivoinen joskus tulee etsimään vastausta samaan kaverin kysymykseen.
Eli mene terveysasemalle ja kerro vaivasi. He poistavat esineen pimpsastasi korvavaikun puhdistukseen tarkoitetulla pikku imurilla. Nopeaa ja kivutonta. Etkä todellakaan ole ensimmäinen etkä viimeinen, kelle tämä on tapahtunut. Pitempään pimpissa asuessaan esine saattaa aiheuttaa ikävän tulehduksen, älä jätä sitä sinne. Terveys ennen noloutta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1144422Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572528Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?791657Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39802
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768