jos ihastuit jo toiseen ja siksi aloit haukkua minua täällä.
Olen ihminen, vaikka en ihastuksesi. Jätä rauhaan.
Olen ihminen, vaikka en ihastuksesi. Jätä rauhaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kenelle?
Kaikille niille, jotka pilkkaavat ihastuneita. Olisivat imarreltuja kun joku ihastuu. Se ei enää ole niin itsestään selvää kun vuodet vierii.
Ei kai täällä kukaan pilkkaa.
Kukin käsittelee asioita omalla tavalla.
Täällä ei nyt hirveästi kannata omia noita viestejä.
Itse suhtaudun realistisesti ja tiedän että minua tuskin täällä kukaan kaipaa.
Kauniita viestejä on mukava lukea, niistä tulee hyvä mieli, oli sitten osoitettu kelle tahansa.
Se on sinun tilanteesi. Ei liity aloitukseen. Hyvää uutta vuotta.
Oletko varma väittämästäsi? Ei ole tervettä jos pitää paikkansa, mut ei ole sekään tervettä jollei pidä paikkaansa, epäillä tällaista totuutena? Tällainen sairastuttaa mieltä ja tekee arjesta vaikeampaa. Siksi aina hyvä pyrkiä vain totuuteen, totuudessa helpompi seisoa sanojensa takana ja syylliset hyvä saada vastuuseen raukkamaisuudestaan? Periaatteita hyvä olla, tuo samalla varmuutta olemassa oloon. Sivusta kommentoin ja tuon omia ajatuksia purekeltavaksi, hyvällä mielin.
Joku tekee niin. Aloitus oli kaikille, jotka tekee niin riippumatta siitä kuka on "uhri". Joku mies tai nainen tuota harrastaa täällä nyt aika ahkerasti. Jos on nainen niin huijaa tietysti olevansa mies.
Melko itsekeskeistä sekä harhaista kuvitella tietävänsä, että kuka tänne kirjoittaa
Niin on ja mielestäni jos siihen savottaan lähtee että selvittää jokaisen kirjoittajan siten että kuka on kukin ja missä he ovat olleet kirjoitushetkellä, ai tämä olisi työmaa haasteellinen :DD