Viime vuosina on kestänyt yleensä useita vuorokausia ennen kuin aurauskalusto on ehtinyt tänne omakotitalojen teille, nyt on aura käynyt eilen ja tänään heti sateiden jälkeen. Niin ja vielä näin viikonloppuina jolloin ei ennen ole aurattu kuin pääkatuja. Kiitos kaupungille palvelun parantumisesta.
Onko katujen auraamista lisätty?
7
167
Vastaukset
- Anonyymi
Ongelma kuulemma sekin että ammattivalittajien mielestä aurat ajaa liaan kovaa. Eivät pääse valittamaan että miksi ei ole aurattu.
- Anonyymi
Ei ole lisätty, mutta lumisateita on vähennetty.
- Anonyymi
Monella ammattivalittajalla on huonot ajat kun aurauskin hoidettu hyvin.
Ihan vinkkinä. Nyt voisi valittaa että tuleeko liikaa kustannuksia kun hommat hoidettu kunnolla ja hyvin ja kuka tämän kaiken maksaa. Ja kai sitä jotain pientä keksii risteyksistä tai tietyistä ajankohdista. Heräyskellot vaan kolmelta yöllä soittamaan ja kyttämään.- Anonyymi
Vaikka en yleensä valita niin olin kuitenkin huomaavinani manskin katukivissä jotain valkoista. Oliko se jäänyt huonon lumenpoiston jäljiltä vai oliko kivetys huonosti siivottu linnun jätöksistä? Hiukan kesälläkin tuli katseltua että tummuuko kivetys, olisiko vaihdon aika.
Pitääkö olla huollissaan kunnan tilasta ja sen asioiden hoidosta? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka en yleensä valita niin olin kuitenkin huomaavinani manskin katukivissä jotain valkoista. Oliko se jäänyt huonon lumenpoiston jäljiltä vai oliko kivetys huonosti siivottu linnun jätöksistä? Hiukan kesälläkin tuli katseltua että tummuuko kivetys, olisiko vaihdon aika.
Pitääkö olla huollissaan kunnan tilasta ja sen asioiden hoidosta?Sinuna olisin huolissani ihan omasta mielenterveydestä
- Anonyymi
Näkyyhän nuo aura-autot ajelevan vaikkei luntakaan ole satanut, samoin kuin jokapäiväiset parin miehet partiot puhdistamassa olematonta lunta linja-autopysäkeiltä..
- Anonyymi
Hurjaa meno. Mutta onneksi kyylät on valppaina ja hereillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa13032Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.32075Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1111704Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus91031Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450962Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn100894- 35714
- 64634
- 33601
- 42597