Ay ja kommarit Suomen tuho

Anonyymi

Ellei Suomessa saada pikaisesti rajoitettua ay liikkeen ja kommarien valtaa, niin koemme perikadon. Nämä örvelöt käyttävä uhkailua, kiristystä ja ns. työsuojelua keppihevosenaan. Heidän tahtotila on saada talous kuralle ja pyydä idän paholainen apuun. Nyt tarvittaisiin uusi Lapuan liike.

7

340

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä on nyt todella vasemmistolainen hallitus. Keskusta ei paljon pysty tuon hallituksen päätöksiin vaikuttamaan. Saarikko on aivan liirum-laarum noitten vasemmistolaisten käsissä.

      Kulmunin olis pitänyt saada olla sillä paikalla. Mielestäni hänellä on terveet ajatukset siitä, kuinka hallituksen olisi pitänyt edetä monien asioiden hoidossa.

    • "Ellei Suomessa saada pikaisesti rajoitettua ay liikkeen ja kommarien valtaa...."

      Väliin p-trollit jauhavat kommunistien kadonneen Suomesta. Tässä heitä pidetään Suomen valtiaina. Koettaisitte päättää miten asia on.
      Kommunistit toimivat ay-liikkeesssä ja tukevat sitä kaikin voimin.
      Kommunistit tukevat laadittuja työturvallisuuslakeja ja toimivat työterveyden edistämisen puolesta.

      P-trolli on aivan oikeassa. Suomen työväenluokka ei ole niin tyhmä kuin jotkut porvarit olettavat. Joukkovoimaa on ja sitä käytetään. Persuismin hyökkäys on pysäytetty ja huommenna se on mennyttä kalua.
      Porvarien edesmennyt väkivaltainen Lapuan Liike saattaa joitain kiihottaa herättää se henkiin. Sekin lyödään kanveesiin, jos sitä yritetään. Toisaalta persuismi ei pärjää eteenpäin ilman väkivaltaa mutta väkivaltaan se kuoleutuisikin.

      Jäljelle jää työväenluokan ryhdistäytyminen. Ehkä ensimmäisenä vuorossa olisi estää Suomen militarisoituminen. Sotahävittäjien tilaaminen tulee perua ja varat (n. 50 mrd euroa) tulee siirtää yhteiskunnallisten toimintojen tueksi.

      • Anonyymi

        Elä nää höpise. Teidät pistetään rautoihin. Stalin on kuollut ja kuopattu, uskokee jo.


      • Anonyymi

        Kynsiäkö purette, jos kapitalismi lähtee.


    • Anonyymi

      Ay federaation 50v änkyrät kommari manifesteineen ovat huolissaan asemistaan sillä eivät kelpaa muuhun kuin suojelemaan menneen maailman malliaan

    • Anonyymi

      Mikä on hyvä intiaani, onko kommari samoin

    • Anonyymi

      Nyt kommareita ovat oikeistovihreät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1812
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      871
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      99
      611
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      515
    Aihe