Ay ja kommarit Suomen tuho

Anonyymi

Ellei Suomessa saada pikaisesti rajoitettua ay liikkeen ja kommarien valtaa, niin koemme perikadon. Nämä örvelöt käyttävä uhkailua, kiristystä ja ns. työsuojelua keppihevosenaan. Heidän tahtotila on saada talous kuralle ja pyydä idän paholainen apuun. Nyt tarvittaisiin uusi Lapuan liike.

7

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä on nyt todella vasemmistolainen hallitus. Keskusta ei paljon pysty tuon hallituksen päätöksiin vaikuttamaan. Saarikko on aivan liirum-laarum noitten vasemmistolaisten käsissä.

      Kulmunin olis pitänyt saada olla sillä paikalla. Mielestäni hänellä on terveet ajatukset siitä, kuinka hallituksen olisi pitänyt edetä monien asioiden hoidossa.

    • "Ellei Suomessa saada pikaisesti rajoitettua ay liikkeen ja kommarien valtaa...."

      Väliin p-trollit jauhavat kommunistien kadonneen Suomesta. Tässä heitä pidetään Suomen valtiaina. Koettaisitte päättää miten asia on.
      Kommunistit toimivat ay-liikkeesssä ja tukevat sitä kaikin voimin.
      Kommunistit tukevat laadittuja työturvallisuuslakeja ja toimivat työterveyden edistämisen puolesta.

      P-trolli on aivan oikeassa. Suomen työväenluokka ei ole niin tyhmä kuin jotkut porvarit olettavat. Joukkovoimaa on ja sitä käytetään. Persuismin hyökkäys on pysäytetty ja huommenna se on mennyttä kalua.
      Porvarien edesmennyt väkivaltainen Lapuan Liike saattaa joitain kiihottaa herättää se henkiin. Sekin lyödään kanveesiin, jos sitä yritetään. Toisaalta persuismi ei pärjää eteenpäin ilman väkivaltaa mutta väkivaltaan se kuoleutuisikin.

      Jäljelle jää työväenluokan ryhdistäytyminen. Ehkä ensimmäisenä vuorossa olisi estää Suomen militarisoituminen. Sotahävittäjien tilaaminen tulee perua ja varat (n. 50 mrd euroa) tulee siirtää yhteiskunnallisten toimintojen tueksi.

      • Anonyymi

        Elä nää höpise. Teidät pistetään rautoihin. Stalin on kuollut ja kuopattu, uskokee jo.


      • Anonyymi

        Kynsiäkö purette, jos kapitalismi lähtee.


    • Anonyymi

      Ay federaation 50v änkyrät kommari manifesteineen ovat huolissaan asemistaan sillä eivät kelpaa muuhun kuin suojelemaan menneen maailman malliaan

    • Anonyymi

      Mikä on hyvä intiaani, onko kommari samoin

    • Anonyymi

      Nyt kommareita ovat oikeistovihreät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10954
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2443
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1176
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe