Narsistin käytös

Anonyymi

Oletteko huomanneet narsistin maailman omistaja katseen ja kävelytyylin

6

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti ei kun kukaan ei vastaa.

    • Anonyymi

      Kyllä hyvinkin. Tuntemallani tapaus kävele rempseästi rinta rottingilla, naama p-maisessa virneessä ja sanallisestikin kertoo, että hänellä menee aina hyvin. Todellisuudessa hän on aina hassannut rahansa taivaan tuuliin, ryypännyt ja tupakoinut terveytensä siinä samalla. Säälittävä tapaus, kun todellisuuden ja puheiden välinen ero on käynyt ilmeiseksi kaikille.

    • Anonyymi

      Mikä aloitus :D Diagnosoit ihmisiä kävelytyylin ja ilmeen perusteella? Suuri osa suomalaisista on huonoryhtisiä ja lihavia laahustajia. Sellainenko pitäisi olla?

    • Anonyymi

      Menee vähän asian sivuun, mutta joskus taannoin pistin merkille, että tietyn tyyliset ihmiset eivät väistä jalkakäytävällä vaan olettavat että minä väistän. Kehitin tästä oikein hienon teoreeman päässäni näistä ihmisistä, narsisteja jne jne...

      Kuinka ollakkaan, katselin sitten joku kerta aamu televisiota, ja siellä joku vieras oli kiinnittänyt huomiota samaan asiaan, ja tietysti tehnyt omat johtopäätelmäsä asiasta. Arevaten hänen johtopäätöksensä oli täsyin päinvastaiset omiini verrattuna, ja jäin miettimään pariakin asiaa.

      A) olemmeko molemmat narsiteja ja vihaamme toisiamme koska kaksi narsistia ei mahdu samalle jalkakäytävälle? B) vaikuttaako ikä ja sukupuoli jne. niin paljon, että kokemuksemme on täysin eriävät. Tästä varmaan on tehty jotain tutkimustakin, koska käyttäytymistieteet tjs. Mutta ihan niin paljon ei ole minua kiinnostanut että olisin jaksanut ottaa selvää.

    • Anonyymi

      Narsistin kävelytyyli ja olemus kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.

      • Anonyymi

        Kyse on siis ensimmäisenä narsistin LUONTEESTA, sitten tulee elekieli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 185
      4112
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      99
      3418
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      100
      2756
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      299
      2665
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2356
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      160
      2111
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2060
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      15
      1723
    9. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      6
      1464
    10. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      44
      1127
    Aihe