Eikö rehellisyys ole parasta?
Miten palstan RKP:n kannattajat haluaisivat muitten puhuvan pakkoruotsista?
2
65
Vastaukset
- Anonyymi
On, rehellisyys on.
- Anonyymi
No enpä ole RKP;n jäsen, mutta aloitetaanko siitä, että lopetetaan englanninkielen opinnot kouluissa?
Tämä saarivaltio (kaukainen) ja entinen suurvalta, joka tuhoaa itseään, ei ole tätä päivää. Miksi me täällä opettelemme heidän kieltään?
Ihan sata tai tuhat perustetta meillä on opetella ruotsinkieltä jo siksi, että se on lähinaapuri, ainoa maa jonka voimme hyvällä omalla tunnolla pitää samana kulttuurina ja samana maana. Jos pitää valita mistään maailman kansasta vähemmistö Suomeen, niin Ruotsista. Ja koska me kuulumme Pohjoismaihin (ylpeänä), me haluamme osata tätä samaa kieltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104728- 36613
- 47603
- 30591
- 35587
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483