USA:ssa tällä hetkellä.
Tälläistä menoako salolaiset haluaa, Mikko Trump ?
Perusssuomalaista menoa
23
77
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä ei nyt ihan noin radikaalisti, mutta eipä sitä tiiä. Katotaa kuntavaalit sitte olla viisaampia!
- Anonyymi
Mikko on uusi luuta.
Vaaleissa nähdään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikko on uusi luuta.
Vaaleissa nähdään.Eiköhän me salolaiset olla tolkun ihmisiä, kuten meidän Saulikin on todennut.
Jätetään lunteenin trump-ihailu täysin huomioimatta
- Anonyymi
Hölläaho on kertonut että Trumpin valinta oli parasta mitä USAlle ja Länsieuroopalle on koskaan tapahtunut.
- Anonyymi
Niin on Halla- aho sanonut. Nyt hän yrittää nyt totuutta muunnellen väännellä naamaansa entistäkin rumemmin. Ukkoa joku pitää vielä älykkönä, mutta minulta ja mieheltäni loppui nyt tähän paikkaan Persujen kannatus. Hävettää, että olemme viimeksi tuollaisia raukkoja äänestäneet. Hävettää niin vietävästi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin on Halla- aho sanonut. Nyt hän yrittää nyt totuutta muunnellen väännellä naamaansa entistäkin rumemmin. Ukkoa joku pitää vielä älykkönä, mutta minulta ja mieheltäni loppui nyt tähän paikkaan Persujen kannatus. Hävettää, että olemme viimeksi tuollaisia raukkoja äänestäneet. Hävettää niin vietävästi.
Ville Tavio kehui vielä jokin aika sitten Trumpia. Odotan kauhulla päivää, jolloin herrat käskyttämvät joukkojaan eduskuntataloon riehumaan.
Paikallistasollakin on riski, että Persujen kiivain joukkio ryntää Trumpin innoittamana Salon valtuustosaliin. En silti usko Lundeenia agitaattoriksi.
- Anonyymi
Politiikka teki entisestä lihatiskin pojasta kiihkoilijan ja vihapuhuujan.
Surullista. - Anonyymi
Ei Salossa kukaan äänestä enää persua. Miksikö? Siksi, etteivät Salon persut ole saaneet mitään aikaan valtuustossa. Olen pettynyt, koska en ole kuullut yhdestäkään yhteenotosta. Pelkkää samaa sossuilua kuin kaikilla muillakin puolueilla. Nyt täytyy keskittyä Valtakunnanpolitiikkaan ja siihen, että Me kaikki isämmaaliset äänestämme PerusSuomalaisia. Vain äänestämällä PS puoluetta muutos voi tapahtua. Äänestä!!
- Anonyymi
Nyt on kunnallisvaalit. Etkö persu sitä tajua edes ?
Jos haluat , että aatun opit ja rasismi leviävät Suomessa niin olet pölhö eli persu.
- Anonyymi
Pistäisi teidät kommuniitit kyykkyyn. Gyl nyt pelottaa.
- Anonyymi
Hyvin sanottu.
Mikon luuta puhdistaa.
- Anonyymi
Laura Huhtasaari ja Vilhelm Junnila ovat tehneet kirjallisen aloitteen Nobeli le rauhanpalkinnon antamisesta Trumpille.
Loistava idea myöntää rahdille rauhanrakentajalle.- Anonyymi
Puoluetoverit taitaa vähän syrjiä meidän Mikkoa, kun eivät nimeä pyytäneet häneltä, olisi anomukseen tullut enemmän arvovaltaa.
- Anonyymi
Disinformaatio pitää saada kriminalisoiduksi.
- Anonyymi
Jonkun viikon lukenut näitä persujuttuja, onpa käynyt selväksi, minkälaisen pellen salonseutulaiset valinneet eduskuntaan suurta palkkaa saamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jonkun viikon lukenut näitä persujuttuja, onpa käynyt selväksi, minkälaisen pellen salonseutulaiset valinneet eduskuntaan suurta palkkaa saamaan.
Juu.
näitten nettikeskustelujen jälkeen, on selvää ettei Mikko Lunden toista kansanedustaja kautta saa.
Valtuustoon pääsee, kun miljonäärillä on varaa levittää naamakuvia.
- Anonyymi
Mikko oli visionääri ja tolkku mies, kun ei erehtynyt esittämään Nobelin rauhanpalkintoaTrumpille.
Pahin kilpailija eli Vilhelm Junnila ja Laura Kopiosaari esittivät kirjeitse. Rauhan käsite on heillä erilainen kuin Suomen kieli tarkoittaa. Äidinkielen arvosanat lienevät 5.- Anonyymi
Mikko Lunden on harkitseva mies, joka ei lähde mukaan kaikkiin puoluetovereiden huuhaa-juttuihin, siksi häntä onkin kaavailtu tulevaan Halla-ahon hallitukseen ministeriksi.
- Anonyymi
Tossa sen verran kuuntelin radiouutisia Prisman parkkipaikalla että tää vasemmiston rauhankyyhky Joe Biden jo kovasti heristelee nyrkkiä Venäjää vastaan niin että jos kolmas maailmansota tulee niin ette mahdu meidän Trumpin kannattajien pommisuojaan.
- Anonyymi
Ps-johto levittää kannattajilleen niin tökeröitä ja törkeitä
vääristelyjä ympäri Suomen
että sen täytyy olla hädissään äänestäjiensä menettämisestä.
Kannattajille ne vääristelyt täytyy olla suunnattu,
koska kukaan muu ei ole pölhö, että niitä uskoisi.- Anonyymi
kumpi putoaa eduskunnasta seuraavissa vaaleissa lunteeni vai junnila.
Salossa vissiin ollaan aika tyytyväisiä lunteeniin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kumpi putoaa eduskunnasta seuraavissa vaaleissa lunteeni vai junnila.
Salossa vissiin ollaan aika tyytyväisiä lunteeniin.Mikko Lunden on aivan selvästi Saulin jalanjäljillä.
Joku joskus kirjoittikin, että Salolla on ollut hyvä herraonni. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikko Lunden on aivan selvästi Saulin jalanjäljillä.
Joku joskus kirjoittikin, että Salolla on ollut hyvä herraonni.Lunteeni ittekö ton kirjoitti ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit705798KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2344556Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202558Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei272483Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT731480Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro111383- 961305
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281296seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa961186Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191151