Moi! Kiertäkää kaukaa Salmivirta yhtiöt autokorjaamo mänttä.Tekee huonoa jälkeä!! Itsellä oli auton kytkin pettänyt ja oli siellä korjaamolla niin pari päivää kesti vitun kytkin ja petti! Ja siellä yrittäjä vielä ottaa omiin liiveihin rahaa.Eli myynti tapahtuu ohi kassan!! Asia on tosi.
Salmivirta yhtiöt
Anonyymi
81940
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Normaalistikkin ajaessa Lappiin menee reitti Seinäjoen kiertäen
Itselläni meni autokaupan purku mallikkaasti Salmivirta yhtiöllä.Käskettiin jättää avain pöydälle ja painua vittuun.Salmivirta Simo sanoi että ei ole ikinä mitään asiaa takaisin asiakkaaksi.Eikä puhettakaan hinnan hyvityksestä.On ihan tuore tapaus.Että tällä lailla hoidetaan asiakaspalvelu kyseissä firmassa.Tuo rahan taskuun rahan laittaminen on tuttu ilmiö kyseisessä firmassa.Tästä on mennyt ilmoitus sekä kuluttajasuojaan että verohallinto on.Toivottovasti siitä on edes jotain hyötyä.
Olen kuullut että Sumopoika Simo Salmivirta käy asiakkaiten kimppuun myös niiden harvojen nais asiakkaitten kimppuun.Tämä on huhun asteella mutta törkeätä.
Kyllähän tuo salmivirran mulkku on käynyt asiakkaiden kimppuun.
On lyönyt turpaan.Sekä on laittanut omiin taskuihin jos asiakkaat maksaa käteisellä.Asiakkaat kun maksaa käteisellä ja sen kerran kun kortilla yrittää maksaa niin jostain kumman syystä maksupäätteet ei toimikaan.
Jos asiakas maksaa käteisellä niin satavarmasti salmivirta ei laita euroakaan siitä kassaan.Vaan kaikki päätyy omien taskujen pohjalle.Huolloista ei saa minkäänlaista kuittia edes pyydettäessä.Tästä saisi joku tehdä ilmoituksen verohallintoon ja poliisille.
Ehkä hänen käyttämänsä laskutus firma innovoice on kiinnostunut.
Salmivirta otti 500 euroa kassaan ja 620,60 euroa omiin liiveihin 22.4.2022
Sen salmivirran olisi kannattanut pysyä vaan pelkästään fillari kauppiaana.Se homma Ainoastaan onnistuu.
Ei saatana :)