SATO- maailman huonoin asiakaspalvelu

Anonyymi

SATOn asiakaspalvelu on ollut vuosi vuodelta huonentumassa. Samaan aikaan kun vuokrat kallistuvat, palvelu huononee ja remontit tehdään yhä vähemmän.
Vuosien ajalle SATOn asiakkaana olen huomannut, että yritys-asiakassuhde laiminlyödään huomattavasti. Nyt SATO ei ole ottanut yhteyttä minuun asuntoihin, joiden vuokraa on halvempi kuin oman asuntooni. Sen sijaan kalliimpiin se ottaa jo seuraavana päivänä yhteyttä. Tämä ei kuitenkaan vastaa yrityksen lupauksiin, missä luvataan asiakkaille etua. Nimittäin vuokraa saattaa olla yli kaksi kuukautta tarjolla, mutta jos SATOn asiakas, joka asuu kalliimmassa vuokrassa, hakee siihen kohteen, hänet ei oteta yhteyttä. On lisäksi muuta sanottava, että asunnoissa on aina viileää ja usein 16 astetta vastaava lämpötilaa. Remontit tehdään vähän ja remonttiyhtiö saattaa lupaa remontin seuraavana päivänä, mutta tulee sittenkin kuukauden päästä muistutuksien jälkeen

Asiakaspalvelu ei vastaa hyvin kysymyksiin, vaan usein kiertelee vastauksensa ja päättää, eikä "en voi vastata tähän" tai "et voi ota yhteyttä x:een" ole harvinainen vastaus

TL;DR välttää SATO jos pystyt.

2

433

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kannata välttää vain SATO:a vaan kaikkia vuokrafirmoja jotka tekevät isoa voittoa valtion asumistuilla. Paras on vuokranantaja on yksityishenkilö, mieluiten vielä sellainen jolla ei ole kovin montaa sijoitusasuntoa. Institutionaalisista vuokrantantajista ei kannata tukea kuin voittoa tavoittelemattomia, kuten vaikka opiskelija-asuntosäätiöitä.

    • Anonyymi

      Tää Haagassa sijaitseva SATOn talo oli "taivas" kun tähän muutin vuonna 2013. Vuokra oli asiallinen 663 euroa ja kaikki naapurit hiljaisia kantiksia. Nyt tämän 25 neliön kopin hinta on 814 euroa ja kaikki naapurit muuttaneet pois, tilalle tullut paljon mamuja. No, ei tämä vielä mikään Kontula kuitenkaan ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      707
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      600
    6. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      183
      514
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe