Rumpin konsultit

Anonyymi

Amerikan tapahtumia seuranneena voi tehdä ainoastaan johtopäätöksen, jonka mukaan Rumppi on hakenut konsultaatioapua Konnevedellä vaikuttaneelta kolmikolta. Ensin keräät ympärillesi joukon mieleisiä avustajia, jos heistä joku esittää kriittisen kysymysmerkin, niin irtisanotaan tai hiillostetaan irtisanoutumaan. Tämän jälkeen järjestellään vapautuneet tehtävät suvulle ja kehutaan työilmapiiriä. Toiseksi aletaan keksiä ”totuuksia” jotka sopivat omiin näkemyksiin. Muut totuudet huudetaan hiljaiseksi sosiaalisessa mediassa.

Mikäli joku ulkopuolelta alkaa näitä kyseenalaistaa, niin haukutaan, mustamaalataan ja lopetetaan kaikenlainen yhteistyö. Jos vaaleilla toisinajattelijat sattuvat voittamaan, niin on tapahtunut vallankaappaus. Oikeusjuttuja kannattaa nostaa aina ja jos kaikki hävitään, niin ollaan edelleen vahvasti sitä mieltä, että kyseessä on salaliitto. Lisäksi uhriudutaan ja keksitään suuri noitavaino. Tiedotusvälineet ovat puolueellisia ja kirjoittaa vaan ikäviä asioita ilman aiheita paitsi silloin kun marttyyrinä lehdissä kerrottaan tästä kauheasta noitavainosta.

Kun lopulta joudut virasta luopumaan, niin järjestät sellaisen mellakan, jonka tarkoituksena on tuhota kaikki mitä jää jälkeen. Kukaan ei koskaan ole enää sen arvoinen, että voisi hoitaa virkaa sinun jälkeesi unohtamatta noitavainoa, jonka vuoksi joudut lähtemään. Kaiken tämän jälkeen voit vielä muutaman vuoden valittaa kuinka virka varastettiin sinulta, vaikka kautesi on kaikista paras.

Eikä huolta iso joukko ihmisiä uskoo tämän kaiken. Muutoin ajattelevat on ihmisasuun naamioituneita ufomiehiä tai matoihmisiä, joiden syytä tämä kaikki on.

3

772

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sarja Suomen kansan arvoituksia jatkuu...ja jatkuu...ja jatkuu..

    • Anonyymi

      Älä viitsi vääntää asioita ylösalaisin. Kyllä sinun tyylisi tunnistin heti,populisti olet. ;)

    • Anonyymi

      On se hienoa kun muistellaan vanhoja... Hyvässä ja positiivisessa hengessä.

      Mikähän se uskovien kesken tekee nämä uskonsodat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe