Rumpin konsultit

Anonyymi

Amerikan tapahtumia seuranneena voi tehdä ainoastaan johtopäätöksen, jonka mukaan Rumppi on hakenut konsultaatioapua Konnevedellä vaikuttaneelta kolmikolta. Ensin keräät ympärillesi joukon mieleisiä avustajia, jos heistä joku esittää kriittisen kysymysmerkin, niin irtisanotaan tai hiillostetaan irtisanoutumaan. Tämän jälkeen järjestellään vapautuneet tehtävät suvulle ja kehutaan työilmapiiriä. Toiseksi aletaan keksiä ”totuuksia” jotka sopivat omiin näkemyksiin. Muut totuudet huudetaan hiljaiseksi sosiaalisessa mediassa.

Mikäli joku ulkopuolelta alkaa näitä kyseenalaistaa, niin haukutaan, mustamaalataan ja lopetetaan kaikenlainen yhteistyö. Jos vaaleilla toisinajattelijat sattuvat voittamaan, niin on tapahtunut vallankaappaus. Oikeusjuttuja kannattaa nostaa aina ja jos kaikki hävitään, niin ollaan edelleen vahvasti sitä mieltä, että kyseessä on salaliitto. Lisäksi uhriudutaan ja keksitään suuri noitavaino. Tiedotusvälineet ovat puolueellisia ja kirjoittaa vaan ikäviä asioita ilman aiheita paitsi silloin kun marttyyrinä lehdissä kerrottaan tästä kauheasta noitavainosta.

Kun lopulta joudut virasta luopumaan, niin järjestät sellaisen mellakan, jonka tarkoituksena on tuhota kaikki mitä jää jälkeen. Kukaan ei koskaan ole enää sen arvoinen, että voisi hoitaa virkaa sinun jälkeesi unohtamatta noitavainoa, jonka vuoksi joudut lähtemään. Kaiken tämän jälkeen voit vielä muutaman vuoden valittaa kuinka virka varastettiin sinulta, vaikka kautesi on kaikista paras.

Eikä huolta iso joukko ihmisiä uskoo tämän kaiken. Muutoin ajattelevat on ihmisasuun naamioituneita ufomiehiä tai matoihmisiä, joiden syytä tämä kaikki on.

3

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sarja Suomen kansan arvoituksia jatkuu...ja jatkuu...ja jatkuu..

    • Anonyymi

      Älä viitsi vääntää asioita ylösalaisin. Kyllä sinun tyylisi tunnistin heti,populisti olet. ;)

    • Anonyymi

      On se hienoa kun muistellaan vanhoja... Hyvässä ja positiivisessa hengessä.

      Mikähän se uskovien kesken tekee nämä uskonsodat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      264
      7236
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      40
      3776
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3408
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      66
      3091
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      108
      2772
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      13
      2688
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      43
      2424
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      52
      2196
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      67
      1948
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      96
      1811
    Aihe