En olisi voinut

Anonyymi

tehdä mitään toisin, mutta muut olisivat voineet. Siinä vaiheessa kun vietiin tärkeä työpaikka ja jatkuvuus siitä, että tiedät pärjääväsi vähintään seuraavat kymmenen vuotta taloudellisesti omillasi. Se oli sellainen pudotus ja kun se vielä toistettiin monta kertaa sä jäit turvattomaksi. Jos olisi toimittu toisin niin kuinka iloinen ja tasapainoinen olisi silloin oltukaan. Elämä olisi tuntunut elämisen arvoiselta, eikä tyhjyys olisi vaivannut. Sellaisena ihmisellä on jaksamista ja kiinnostusta uusinkiin asioihin.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopeta elämäsi, kohta on vuosipäivä

    • Anonyymi

      Ei varmaan koskaan tule selvyyttä miksi niin toimittiin. Miksi ihmisen omalla mielipiteellä ei ollut mitään väliä? Sellainen toiminta vie luottamuksen ihmisiin ja voi olla että se tulee vaikuttamaan loppuelämän ajan ja se taas voi vaikuttaa mahdolliseen ihmissuhteeseen niin ettei sellaista enää koskaan halua.

      • Anonyymi

        Lyhyen.


    • Anonyymi

      Lappeenrannan sivubusiness toimii sittenkin.

    • Anonyymi

      Menneisyyttä ei voi muuttaa, mutta tulevaisuuttasi voi ottamalla lääkkeesi.

    • Anonyymi

      Maailma on epäreilu, jos ei osaa tapella paikastaan auringossa, se viedään ihan varmasti. Nuo muut tekivät ihan tarkoituksella sen mikä oli heidän etujensa mukaista. Ihmiset on itsekkäitä, jos et sitä käsitä olet liian naiivi tähän maailmaan. Hae joku diagnoosi, että pääset työkyvyttömyyseläkkeelle.

      • Anonyymi

        Töitä riittää kun on avoin mieli ja oikeat olosuhteet.


    • Anonyymi

      Muiden mukaan ei kannata lähteä, ei tule kuin pettymystä pettymyksen perään. Kuinka moni on uskonut naiviuden tuomaan elämään, mutta ennen pitkää kohdannut pelkkää pettymystä. Välillä tuntunut että mikä ihmisiä vaivaa, miettii aina muka uutta teoriaa, turhaa kaikki. Pitäisi osata uskoa itseen eikä pohtia toisten aiheuttamia ongelmia, jotka eivät lohduta eivätkä anna mitään takeita muuttumiseen.
      Kymmenen vuotta on lyhyt aika. Et voi kuitenkaan olla täysin varma selviytymisteoriasta kohdallasi. Harva kykenee käsittelemään tulevaisuuden vuosia, en tiedä onko tarpeellistakaan. Säästyy paljolta, päivä kerrallaan..suosittelen.
      Tilatyhjyyttä on kaikilla, ei se pahasta ole. Kunhan annat itselle aikaa riittävästi, tasapaino ja tarpeelliset sulle annetaan jossain muodossa.
      Olet aina arvokas, elä sen mukaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2156
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1283
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1258
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      32
      1172
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1151
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      864
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      749
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      27
      694
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      555
    10. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      20
      541
    Aihe