En olisi voinut

Anonyymi

tehdä mitään toisin, mutta muut olisivat voineet. Siinä vaiheessa kun vietiin tärkeä työpaikka ja jatkuvuus siitä, että tiedät pärjääväsi vähintään seuraavat kymmenen vuotta taloudellisesti omillasi. Se oli sellainen pudotus ja kun se vielä toistettiin monta kertaa sä jäit turvattomaksi. Jos olisi toimittu toisin niin kuinka iloinen ja tasapainoinen olisi silloin oltukaan. Elämä olisi tuntunut elämisen arvoiselta, eikä tyhjyys olisi vaivannut. Sellaisena ihmisellä on jaksamista ja kiinnostusta uusinkiin asioihin.

8

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopeta elämäsi, kohta on vuosipäivä

    • Anonyymi

      Ei varmaan koskaan tule selvyyttä miksi niin toimittiin. Miksi ihmisen omalla mielipiteellä ei ollut mitään väliä? Sellainen toiminta vie luottamuksen ihmisiin ja voi olla että se tulee vaikuttamaan loppuelämän ajan ja se taas voi vaikuttaa mahdolliseen ihmissuhteeseen niin ettei sellaista enää koskaan halua.

      • Anonyymi

        Lyhyen.


    • Anonyymi

      Lappeenrannan sivubusiness toimii sittenkin.

    • Anonyymi

      Menneisyyttä ei voi muuttaa, mutta tulevaisuuttasi voi ottamalla lääkkeesi.

    • Anonyymi

      Maailma on epäreilu, jos ei osaa tapella paikastaan auringossa, se viedään ihan varmasti. Nuo muut tekivät ihan tarkoituksella sen mikä oli heidän etujensa mukaista. Ihmiset on itsekkäitä, jos et sitä käsitä olet liian naiivi tähän maailmaan. Hae joku diagnoosi, että pääset työkyvyttömyyseläkkeelle.

      • Anonyymi

        Töitä riittää kun on avoin mieli ja oikeat olosuhteet.


    • Anonyymi

      Muiden mukaan ei kannata lähteä, ei tule kuin pettymystä pettymyksen perään. Kuinka moni on uskonut naiviuden tuomaan elämään, mutta ennen pitkää kohdannut pelkkää pettymystä. Välillä tuntunut että mikä ihmisiä vaivaa, miettii aina muka uutta teoriaa, turhaa kaikki. Pitäisi osata uskoa itseen eikä pohtia toisten aiheuttamia ongelmia, jotka eivät lohduta eivätkä anna mitään takeita muuttumiseen.
      Kymmenen vuotta on lyhyt aika. Et voi kuitenkaan olla täysin varma selviytymisteoriasta kohdallasi. Harva kykenee käsittelemään tulevaisuuden vuosia, en tiedä onko tarpeellistakaan. Säästyy paljolta, päivä kerrallaan..suosittelen.
      Tilatyhjyyttä on kaikilla, ei se pahasta ole. Kunhan annat itselle aikaa riittävästi, tasapaino ja tarpeelliset sulle annetaan jossain muodossa.
      Olet aina arvokas, elä sen mukaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11039
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8407
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      128
      5306
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3674
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3588
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3544
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      35
      3185
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2549
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2051
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1806
    Aihe