tehdä mitään toisin, mutta muut olisivat voineet. Siinä vaiheessa kun vietiin tärkeä työpaikka ja jatkuvuus siitä, että tiedät pärjääväsi vähintään seuraavat kymmenen vuotta taloudellisesti omillasi. Se oli sellainen pudotus ja kun se vielä toistettiin monta kertaa sä jäit turvattomaksi. Jos olisi toimittu toisin niin kuinka iloinen ja tasapainoinen olisi silloin oltukaan. Elämä olisi tuntunut elämisen arvoiselta, eikä tyhjyys olisi vaivannut. Sellaisena ihmisellä on jaksamista ja kiinnostusta uusinkiin asioihin.
En olisi voinut
8
108
Vastaukset
- Anonyymi
Lopeta elämäsi, kohta on vuosipäivä
- Anonyymi
Ei varmaan koskaan tule selvyyttä miksi niin toimittiin. Miksi ihmisen omalla mielipiteellä ei ollut mitään väliä? Sellainen toiminta vie luottamuksen ihmisiin ja voi olla että se tulee vaikuttamaan loppuelämän ajan ja se taas voi vaikuttaa mahdolliseen ihmissuhteeseen niin ettei sellaista enää koskaan halua.
- Anonyymi
Lyhyen.
- Anonyymi
Lappeenrannan sivubusiness toimii sittenkin.
- Anonyymi
Menneisyyttä ei voi muuttaa, mutta tulevaisuuttasi voi ottamalla lääkkeesi.
- Anonyymi
Maailma on epäreilu, jos ei osaa tapella paikastaan auringossa, se viedään ihan varmasti. Nuo muut tekivät ihan tarkoituksella sen mikä oli heidän etujensa mukaista. Ihmiset on itsekkäitä, jos et sitä käsitä olet liian naiivi tähän maailmaan. Hae joku diagnoosi, että pääset työkyvyttömyyseläkkeelle.
- Anonyymi
Töitä riittää kun on avoin mieli ja oikeat olosuhteet.
- Anonyymi
Muiden mukaan ei kannata lähteä, ei tule kuin pettymystä pettymyksen perään. Kuinka moni on uskonut naiviuden tuomaan elämään, mutta ennen pitkää kohdannut pelkkää pettymystä. Välillä tuntunut että mikä ihmisiä vaivaa, miettii aina muka uutta teoriaa, turhaa kaikki. Pitäisi osata uskoa itseen eikä pohtia toisten aiheuttamia ongelmia, jotka eivät lohduta eivätkä anna mitään takeita muuttumiseen.
Kymmenen vuotta on lyhyt aika. Et voi kuitenkaan olla täysin varma selviytymisteoriasta kohdallasi. Harva kykenee käsittelemään tulevaisuuden vuosia, en tiedä onko tarpeellistakaan. Säästyy paljolta, päivä kerrallaan..suosittelen.
Tilatyhjyyttä on kaikilla, ei se pahasta ole. Kunhan annat itselle aikaa riittävästi, tasapaino ja tarpeelliset sulle annetaan jossain muodossa.
Olet aina arvokas, elä sen mukaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617530Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1242959- 1431793
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651669Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1171479Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1691429- 1311173
- 78869
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 53764