Paraisilla jo 50 korona tartuntaa

Anonyymi

https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4924267/Torstain koronaluvut VarsinaisSuomessa vain kuusi uutta tartuntaa koko maassa 223

Koronatiedot 6.1.2021

Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen mukaan Suomessa kirjattiin keskiviikkona 331 uutta varmistettua koronatartuntaa. Yhteensä keväästä alkaen tartuntoja on ollut 37 549.

Keskiviikkoon mennessä Suomessa on otettu yhteensä 2527218 koronavirustestiä ( 7 142, muutos tiistaista).

Turusta koko Suomen uusista tartunnoista raportoitiin 48. Luku on selkeästi korkeampi viime päiviin verrattuna. Tähän mennessä Turussa on ollut kaikkiaan 2145 tartuntaa.

Yhteensä Varsinais-Suomen alueelle päivitettiin 63 uutta tartuntaa. Turun lisäksi uusia tartuntoja kirjattiin Saloon seitsemän, Paimioon kolme ja Raisioon kaksi. Yksittäisistä tartunnoista kerrottiin Paraisilla, Maskussa ja Uudessakaupungissa.

0

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi sä valitsit

        Juuri minut sieltä?
        Ikävä
        70
        3169
      2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

        Rehellinem fiilis
        Suhteet
        62
        2515
      3. Hei........

        Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
        Ikävä
        56
        2156
      4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

        Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
        Sinkut
        94
        2075
      5. Heilutetaanko peittoa hieman

        Heilutetaan peittoa vähän ;3
        Ikävä
        55
        1972
      6. Tilanteesi nyt?

        Kysymys otsikossa
        Suhteet
        42
        1604
      7. Kaipaan sua, Ope

        Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
        Ikävä
        40
        1570
      8. Mä en jaksa suojella sua enää

        Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
        Ikävä
        14
        1273
      9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

        "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
        Maailman menoa
        139
        1188
      10. Vuodetvierii

        E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
        Ähtäri
        6
        1103
      Aihe